Data modyfikacji:

Prezenty dla przedszkolaków: 8 ciekawych propozycji

Zakup trafionego prezentu dla przedszkolaka nie zawsze jest prostym zadaniem; kilkuletnie dziecko ma już swój gust i zainteresowania, które należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwań upominku. Jaki prezent wybrać, by jednocześnie ucieszyć malucha i choć w minimalnym stopniu wpłynąć na jego zdrowy rozwój? Mamy dla ciebie 8 pomysłów na podarunek dla przedszkolaka. Zaręczamy, że każdy z nich wywoła uśmiech na dziecięcej twarzy!
Prezenty dla przedszkolaków

Jakie prezenty dla przedszkolaka wybrać?

Zbliżają się urodziny twojego dziecka, a może czeka je inna ważna okazja, takie jak pasowanie na przedszkolaka lub zakończenie przedszkola? To idealne okoliczności, by wręczyć maluchowi motywujący prezent. Czym jednak się kierować, poszukując prezentu dla przedszkolaka?
 • Przede wszystkim weź pod uwagę zainteresowania swojego brzdąca. Dzieci w wieku przedszkolnym mają już własne pasje, zgodnie z którymi wybierają zabawki i gadżety.
 • Prezent dla przedszkolaka powinien być także dopasowany do jego wieku i umiejętności.
 • Sprawdź, czy dana zabawka jest bezpieczna i czy posiada niezbędne certyfikaty dopuszczające ją do użytku przez dzieci.
 • Upominki dla przedszkolaków – 8 pomysłów

  Szukasz pomysłu na prezent dla przedszkolaka na urodziny, święta, a może z okazji pierwszego roku w przedszkolu? Podrzucamy kilka uniwersalnych pomysłów, które ucieszą większość dzieci. Sprawdź!

  Kreatywny prezent dla przedszkolaka – zestaw klocków

  To pewne: przedszkolaki uwielbiają układanki! Zestaw klocków nawiązujący do zainteresowań malca okaże się wspaniałym upominkiem na każdą okazję. Warto dopasować klocki także do wieku dziecka; pamiętaj, że w przypadku najmłodszych przedszkolaków odpowiednim rozwiązaniem okażą się klocki o dużej wielkości – takie, które eliminują ryzyko zadławienia podczas zabawy.

  Hulajnoga lub rowerek biegowy

  Jeśli twoje dziecko rozpiera energia, idealnym prezentem dla przedszkolaka okaże się sprzęt sportowy: pierwszy rowerek lub mała hulajnoga. Takie wyposażenie umili czas spędzony na spacerach i pozwoli dziecku zaznać nieco zdrowej aktywności fizycznej. Ponadto zabawa na rowerku lub hulajnodze pomoże rozwinąć koordynację ruchową i zdolności motoryczne twojej pociechy. Pamiętaj, aby do sprzętu sportowego dokupić kask oraz ochraniacze!

  Zestaw z ciastoliną

  Wszystkim maluchom, które uwielbiają tworzyć coś z niczego, polecamy fantastyczne zestawy z ciastoliną, z której można ulepić naprawdę wiele. Na rynku znajdziesz komplety, które ułatwiają naukę kształtów i kolorów, zestawy dla małego kucharza czy… pracownika żwirowni. Bez względu na to, co w aktualnej chwili pasjonuje twojego przedszkolaka, ciastolina do rewelacyjny pomysł.

  Piasek kinetyczny

  Zabawa piaskiem kinetycznym świetnie wpływa na dziecięcą wyobraźnię, kształtuje motorykę małą, a nawet pomaga w zrozumieniu praw fizyki. Kolorowa masa pozwala na konstruowanie różnych budowli i lepienie niemal dowolnych kształtów. Dodatkowo, co istotne dla rodziców, piasek kinetyczny jest czystszy niż ten podwórkowy – twoje dziecko bez obaw może używać go w domu. Oprócz masy piaskowej warto zainwestować w akcesoria takie jak foremki, wałki czy łopatki, które ułatwią posługiwanie się piaskiem.

  Interaktywna przytulanka

  Młodszym przedszkolakom warto podarować klasyczną zabawkę, jaką jest miękka przytulanka. Wersja wyposażona w funkcję mowy może okazać się pomocą w nauce nowych słów, również w języku obcym. Innym typem pluszaków, za którymi przepadają przedszkolaki, są zabawki wymagające regularnej uwagi dziecka – a więc karmienia, zabawy czy głaskania. Tego typu prezent może stanowić dobre przygotowanie dziecka do posiadania własnego zwierzątka.

  Plecak do przedszkola

  Jeśli czeka was pasowanie na przedszkolaka, prezent powinien okazać się nie tylko atrakcyjny, ale i praktyczny. Każdy przedszkolak powinien mieć własny plecak, który pozwoli mu na przenoszenie najważniejszych akcesoriów. Zamiast klasycznego modelu postaw na ten, który wygląda jak ulubione zwierzątko twojej pociechy bądź bajkowa postać. Do plecaka warto dodać kolorową śniadaniówkę, zestaw do mycia zębów, kapcie oraz przybory plastyczne.

  Książka

  Nauka literek już za wami? Szukasz pomysłu na tani prezent dla przedszkolaka? Pora wykorzystać umiejętności, które nabył twój przedszkolak. Pierwsza książeczka okaże się świetnym prezentem na przykład z okazji zakończenia przedszkola. Pamiętaj, że nie powinna być ona zbyt długa i skomplikowana; aby nie zrazić malucha do czytania, postaw na krótkie lektury opatrzone dużą liczbą ilustracji. Czytajcie wspólnie, by rozwijać w dziecku pasję do książek.

  Zestaw małego naukowca

  Nauka chemii lub fizyki poprzez zabawę? To możliwe dzięki zestawom, które pozwalają na przeprowadzanie różnych eksperymentów! Komplety dla małych naukowców bawią i uczą, a na dodatek mogą zaszczepić w twoim dziecku miłość do jednej z dziedzin nauki.

  Prezent dla przedszkolaka – podsumowanie

  Prezent dla przedszkolaka może pobudzać kreatywne myślenie, wspierać aktywność fizyczną lub po prostu uczyć. Zabawka, która wesprze rozwój twojego dziecka, sprawdzi się w roli prezentu na każdą okazję!
  Zdjęcie: Evanto
  Autor: Joanna Plech