Nauka angielskiego w domu z dzieckiem – najlepsze sposoby

Data:

Naukę angielskiego rozpoczynamy z dziećmi zwykle w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Specjaliści uznają to za optymalny moment. Jaką metodę naukę nauki wybrać – czy jest możliwa skuteczna nauka angielskiego w domu bez utrudniających życie dojazdów? Tak, oto najlepsze sposoby na naukę angielskiego w domu z dzieckiem.

 

Angielski po szkole, dojazd do szkoły językowej, stanie w korkach i zmęczenie dziecka po zajęciach? Można zminimalizować te niedogodności ucząc dziecko angielskiego w dowolnym momencie, w zaciszu własnego domu, w komfortowym i znanym otoczeniu.

 

 

angielski dla dzieci online

Nauka angielskiego dla dzieci online - szkoła Novakid

 

Oto najlepsze sposoby na naukę angielskiego w domu z dzieckiem:

 

Nauka angielskiego online

Hitem w ostatnim czasie jest nauka angielskiego w szkole online. Z nauczycielem na żywo, który wykorzystuje sprawdzone, nowoczesne metody. Novakid to szkoła języka angielskiego online dla dzieci w wieku 4-12 lat umożliwiająca zdalne uczenie się języka angielskiego z nauczycielami z USA, Wielkiej Brytanii i innych krajów anglojęzycznych. Szkoła korzysta z programu nauczania odpowiadającego standardom CEFR (Europejski System Opisu Kształcenia Językowego).

Dzieci uczą się podczas lekcji online na komputerze w kontakcie jeden na jeden z nauczycielem. Metoda nauczania NovaKid polega na sprawdzonym podejściu komunikacyjnym połączonym z metodą reagowania całym ciałem TPR (total physical response). Każdy nauczyciel Novakid jest angielskojęzycznym obcokrajowcem, ale naukę mogą rozpocząć już dzieci w wieku lat 4 i to zupełnie od zera. Nauczyciele znają metody, które motywują do komunikowania się po angielsku od samego początku. Novakid działa w przeglądarce, nie wymaga instalowania dodatkowych programów, a wszystkie niezbędne materiały dostarczane są wraz z platformą do nauki.

 

novakid angielski

 

Nauczyciel w domu

Indywidualne lekcje z nauczycielem w domu to opcja korzystna o ile uda nam się znaleźć osobę, która podczas takich tradycyjnych lekcji jeden na jeden będzie w stanie zatrzymać uwagę dziecka. Młodsze dzieci nie potrafią na długo skupić uwagi i nauka w dużej mierze musi opierać się na zabawie. Nauczyciel musi znać specjalne metody przeznaczone do pracy z najmłodszymi. W przypadku przedszkolaka tradycyjna długość lekcji może nie zdać egzaminu. Godzina nauki to może być za dużo. Należy wówczas przekalkulować, czy przyjazd nauczyciela do naszego domu na 30 czy 40 minut jest w ogóle opłacalny.

 

Książki, piosenki, bajki po angielsku

Jeśli rodzic zna angielski w wystarczającym stopniu, by bawić się z dzieckiem w tym języku, czytać książeczki czy wspólnie śpiewać piosenki – to świetnie. Warto jednak traktować to jako element dodatkowy. Bazą powinien być kontakt z wykwalifikowanym nauczycielem i to specjalizującym się w edukacji dzieci. Sami nieświadomie możemy popełniać błędy, które utrwalą się dziecku i do tego dochodzi jeszcze kwestia akcentu i prawidłowej wymowy.

 

Programy do nauki na komputerze

Istnieją programy i gry do nauki angielskiego, z których można korzystać w domu na komputerze. To może być doskonała opcja na urozmaicenie edukacji. Jest jednak kilka rzeczy, o których warto pamiętać. Kontakt z programem czy grą nie zawiera elementu interakcji międzyludzkiej. Dlatego nie wolno zostawiać dziecka sam na sam z komputerem. Rodzic lub opiekun powinien mieć 100-procentową kontrolę nad tym, co dziecko robi w komputerze. Drugą istotną kwestią jest dopasowanie oprogramowania do wieku dziecka. Przedszkolaki, które nie radzą sobie jeszcze z czytaniem poleceń mogą mieć problemy z obsługą niektórych programów, gier czy aplikacji.

 

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.