Data publikacji:

Nauka angielskiego dla dzieci online - zalety

Autor: Katarzyna Chmielewska-Walas

Czas, który przymusowo spędzamy w domu można wykorzystać na edukację. Nieważne, czy to rekonwalescencja po chorobie, czy sytuacja nadzwyczajna, jak społeczna kwarantanna.  Kiedy brakuje pomysłów na zajęcie dziecka przed dłuższy czas przebywającego w domu, warto zainteresować się kursami językowymi online. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

angielski online dla dzieci

 

Spotkanie z nauczycielem angielskiego online to nie tylko okazja do nauki, ale także świetna zabawa i miła odmiana, kiedy dziecko musi zostać w domu. Dlaczego warto uczyć dziecko angielskiego online?

  1. Nie ma potrzeby wychodzenia z domu

Czasem musimy pozostać w domu, niezależnie czy z własnej woli, czy z powodu choroby, czy nadzwyczajnych okoliczności. Choć takie sytuacje są trudne, trzeba postarać się, aby taki czas nie był czasem straconym.

  1. Brak konieczności dojeżdżania

Zajęcia dodatkowe dla dzieci nierzadko ustawiają grafik całej rodziny. Dzieci dowozimy po lekcjach, po pracy, po przedszkolu. Czas, który moglibyśmy spędzić w domu, spędzamy w aucie, potem czekamy na koniec zajęć. Po powrocie zwykle wszyscy są wyczerpani. Tymczasem angielski online to czas w domu, możliwość zjedzenia domowego posiłku przed lekcją i „wolne” dla rodziców.

  1. Znane otoczenie

Dzieci w obcym otoczeniu są bardziej spięte, mogą je rozpraszać inne dzieci uczestniczące w zajęciach. Kontakt jeden na jeden podczas lekcj online w połączeniu z technikami, które uczą poprzez zabawę gwarantują efektywną i przyjemną naukę.

Szkoła języka angielskiego Novakid

Novakid to szkoła języka angielskiego online dla dzieci w wieku 4-12 lat. Novakid umożliwia uczenie się języka angielskiego na odległość z nauczycielami z USA, Wielkiej Brytanii i innych krajów anglojęzycznych. Warto wiedzieć, że Novakid korzysta z programu nauczania odpowiadającego standardom CEFR (Europejski System Opisu Kształcenia Językowego).

Jak wygląda nauka angielskiego online? Dzieci uczą się podczas lekcji przy komputerze w kontakcie jeden na jeden z anglojęzycznym nauczycielem. Metoda nauczania Novakid polega na sprawdzonym podejściu komunikacyjnym połączonym z metodą reagowania całym ciałem TPR (total physical response). Każdy nauczyciel Novakid jest angielskojęzycznym obcokrajowcem, ale naukę mogą rozpocząć już dzieci w wieku lat 4 i to zupełnie od zera. Nawet jeśli nie potrafią jeszcze czytać i pisać. Nauczyciele znają metody, które motywują do komunikowania się po angielsku od samego początku. Novakid działa w przeglądarce, nie wymaga znajomości technologii, a wszystko, co potrzebne do lekcji jest dostarczane wraz z platformą do nauki.


Autor

Katarzyna Chmielewska-Walas

z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu dziennikarka i redaktorka o niecodziennym hobby: doradczyni noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Współautorka książki "Notatki z rodzicielstwa bliskości" (Wyd. Harmonia 2018). Mama Hani i Zosi, redaktorka portalu Dzidziusiowo.pl w latach 2018-2020.

Komentarze
24-09-2020
Ocena:
od września zaczęliśmy korzystać z z Tutlo Bear - super opcja dla 6.latka, sam chętnie siada do komp, dużo wynosi z takich lekcji, rozmów. Moim zdaniem to super sprawa i cieszę że ma takie możliwości.
20-09-2020
Ocena:
Jak dla mnie taka nauka ma same zalety;) Mój syn uczy się z tutlo. Kursy mają dopasowane odpowiednio do wieku a lekcje są tak ciekawie prowadzone, że syn zawsze z chęcią zasiada do nauki;)