Data publikacji:

Jaki prezent dla przyszłego taty wybrać?

Ktoś ci bliski wkrótce zostanie ojcem i chcesz z tej okazji sprawić mu symboliczny podarek? To świetny gest, który z pewnością zostanie doceniony. Pytanie tylko – co wybrać? Czy powinno to być coś dla dziecka? Coś śmiesznego czy wręcz przeciwnie? Podpowiadamy, jaki prezent dla przyszłego taty wybrać.
prezent dla przyszłego taty

Prezent dla przyszłego taty – zabawne upominki

Wiele osób uważa, że najlepszy prezent dla przyszłego ojca to zabawny gadżet, który będzie odgrywał rolę pamiątki na lata. Jeśli zgadzasz się z tym stwierdzeniem i pragniesz kupić coś, co wywoła na twarzy przyszłego ojca szeroki uśmiech, to zapoznaj się z poniższą listą propozycji tego typu upominków.

Zabawny kubek

Zabawny kubek dla przyszłego taty to jeden z częściej wybieranych prezentów. Taki upominek jest niedrogi i ładnie się prezentuje, zwłaszcza w komplecie z ulubioną kawą czy herbatą obdarowanego. Kubek można spersonalizować, możesz też wybrać któryś z gotowymi napisami, np.: „Najlepszy tata w galaktyce”, „Tata 2022”, „Zostaniesz tatą” czy „Będę tatą”. Możesz też wybrać zabawniejszy napis, np. „Lord Father”.

Koszulka

Jeśli chodzi o popularne gadżety dla przyszłego taty, to nie można nie wspomnieć o zabawnej koszulce. Oto zabawne napisy, które mogą się na niej znaleźć:
 • „Moja nowa fura” (i tutaj grafika dziecięcego wózka),
 • „Mów mi Ojcze”,
 • „Już w to lato synek powie tato”,
 • „Przyszły ojciec”,
 • „Syn, dom, drzewo” (z kwadracikami do odhaczenia),
 • „Tata loading”,
 • „Tatadżer – do wszystkich spraw”.
Oczywiście możesz też wybrać własną grafikę albo napis – jeśli wybrany producent koszulek oferuje taką usługę. Pamiętaj, że koszulka powinna być w dobrym rozmiarze!

Ręcznik

Kolejny śmieszny prezent dla przyszłego taty to ręcznik. Może być to zestaw dwóch ręczników z napisami, będącymi grą słowną – np. „Mariusz – wykąpany tata” i „Janek – wykapany tata”. Możesz kupić też jeden ręcznik, np. z napisem: „SuperTata Paweł strzeże bezpieczeństwa kąpieli”.
Jeśli taki prezent dla przyszłego taty w istocie ma służyć dziecku, to pamiętaj, że ręcznik musi być uszyty z bawełny albo z innego chłonnego i „oddychającego” materiału. Świetnie sprawdza się na przykład bawełna organiczna.

Zestaw tata – dziecko

A może interesuje cię prezent na Dzień Ojca dla przyszłego taty? W takim razie koniecznie rozważ zakup zestawu składającego się z męskiego T-shirta oraz bodziaka. Oczywiście na obu muszą znaleźć się stosowne napisy, np.:
 • „Stworzyłem małego potwora” i „Mały potwór”,
 • „Geniusz senior” i „Geniusz junior”,
 • „Tak wygląda najlepszy tata na świecie” i „Tak wygląda najlepszy synek na świecie”,
 • „Duży miś” i „Mały miś”.
Takie dwa ubrania są naprawdę urocze i pozwalają świeżo upieczonemu tacie wyrazić swoją ogromną dumę.

Piwne prezenty

Bardzo popularny prezent dla przyszłego ojca to również duży kufel do piwa – oczywiście z grawerem, albo specjalnie oznaczone nosidło na piwo. Popularne grawery na obu tych przedmiotach to zazwyczaj „Najlepszy tata” czy „Najlepszy tatuś na świecie”.

Skórzany brelok do kluczy

Kolejny polecany i niedrogi gadżet to skórzany brelok do kluczy. Powinien znaleźć się na nim napis, np. „Najlepszy tata” albo „Jestem ojcem i jestem z tego dumny”. Oczywiście taki breloczek może być tylko dodatkiem do większego upominku.

Zegar rodzica

Polecany śmieszny prezent dla przyszłego taty to również „zegar młodego rodzica”. Zamiast cyfr ma on grafiki gadżetów związanych z opieką nad niemowlęciem – jest zatem butelka, pieluszka, wózek czy wanienka. Nie brakuje również grafiki przedstawiającej płaczącego bobasa.

Plakat – zdrapka „100 rzeczy do zrobienia z tatą”

Od niedawna w sklepach można kupić bardzo ciekawy plakat ze stoma zdrapkami. Pod każdą kryje się czynność, którą może zrobić dziecko wraz ze swoim ojcem (oczywiście chodzi raczej o dziecko kilkuletnie, nie niemowlę). Taki plakat to świetny prezent dla przyszłego taty.

Prezent dla przyszłego taty – coś bardziej „na serio”

Nie każdego interesuje śmieszny prezent dla przyszłego taty. Jeśli chcesz kupić coś „poważniejszego”, dobrze trafiającego w potrzeby przyszłego ojca, to oto kilka propozycji.

Książka

Dobry prezent dla przyszłego ojca to poradnik w formie książkowej. Polecane tytuły to „Jestem tatą! Co naprawdę muszą wiedzieć ojcowie?”, „Ciąża dla facetów. Całe dziewięć miesięcy”, „Supertata”, „Dylematy taty – subiektywny poradnik ojca” czy na przykład „Papa Ratgeber – Książka przetrwania dla przyszłych ojców. O kłamstwach i prawdach, na które nikt cię nie przygotował!”.

Zestaw: kawiarka + mocna kawa

Jeśli przyszły ojciec jest miłośnikiem kawy, z pewnością ucieszy się na widok zestawu składającego się z mocnej kawy oraz kawiarki. Do pięknie zapakowanego upominku możesz dołączyć karteczkę z napisem: „Będziesz potrzebował kofeiny” lub coś w tym stylu.

Notatnik

Na głowie taty znajduje się wiele obowiązków, dlatego z pewnością przyda mu się pięknie oprawiony notatnik. To stylowy prezent, dlatego jeśli ma się pojawić na nim grawer, to raczej w dyskretnym miejscu i o „eleganckiej” treści (np. „Andrzejowi z okazji zbliżających się narodzin dziecka”).

Alkohol + grawerowana karafka

Popularne prezenty dla przyszłego taty to również alkohole wraz z eleganckimi, grawerowanymi karafkami. Goście najczęściej kupują dobrą whisky, ale można nabyć również wódkę czy dobre wino, sprawdzić się może także pyszna nalewka. Jeśli chcesz kupić coś większego, postaw na zestaw, w którego skład wchodzą również cztery eleganckie szklaneczki do drinków. Całość może być umieszczona w stylowym, prezentowym pudełku.
Zdjęcie: insidecreativehouse/Envato Elements