Wielka nowina - czyli jak powiedzieć o ciąży

Data:

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że wkrótce będziesz mamą. Magiczne dwie kreski na teście ciążowym ostatecznie potwierdzają Twoje przypuszczenia. Wkrótce nadejdzie też pora podzielenia się z innymi tą wspaniałą wiadomością. Tylko jak to zrobić?

 

jak powiedzieć o ciąży informacja o ciąży

 

Po pierwsze – poinformuj tatusia

Pierwszą osobą, zaraz po Tobie, która powinna wiedzieć o maleństwie jest jego tata. Wiele kobiet informuje swoich partnerów o swoim odmiennym stanie podczas zwyczajnej rozmowy. Warto jednak pokusić się o zaakcentowanie tego wyjątkowego wydarzenia, gdyż sposób przekazania tej informacji, jest bardzo istotny. Ważne abyście byli sami. Niezależnie czy w ulubionej kafejce czy też w domowym zaciszu. Twój ukochany może być lekko zaskoczony. Nawet jeżeli staraliście się o dziecko już od jakiegoś czasu, warto przekazać mu to spokojnie i dawkując radość. Uroczym pomysłem jest zapakowanie jakiegoś elementu dziecięcej garderoby i wręczenie przyszłemu tatusiowi, podarowanie pozytywnego testu ciążowego, albo wielkiego lizaka z napisem Tata. Taką chwilę przyszły tatuś zachowa na długo w pamięci. 

 

Rodzice - przyszli dziadkowie

Zwyczajowo najczęściej dziadkowie dowiadują się o wnukach, przy okazji uroczystości rodzinnych czy świąt, kiedy to cała rodzina spotyka się na uroczystym obiedzie i nowina może dotrzeć od razu do wszystkich zainteresowanych. Świetnym pomysłem jest również ”podarowanie” wnuka. Taka wiadomość - prezent na urodziny dla babci lub dziadka to z pewnością trafiony sposób na poinformowanie o powiększeniu rodziny. Często na takie okazje przyszli rodzice kupują szampana lub kwiaty, aby od razu uczcić nowego potomka. Warto poinformować o ciąży zanim będzie ona już bardzo zaawansowana, bo nasi najbliżsi mogą poczuć się urażeni i pominięci.

 

W pracy – pora na zmiany 

Zdecydowanie najbardziej stresujące jest przekazanie wiadomości o ciąży w miejscu pracy przyszłej mamy. Nie ma co ukrywać tego faktu, w końcu prędzej czy później i tak trzeba to zrobić. Zanim zdecydujesz się porozmawiać o Twoim stanie i nadchodzącym urlopie macierzyńskim, dowiedz się jakie przysługują Ci prawa. Istotne jest, aby pierwszą osobą był Twój szef, a nie koleżanki i koledzy. Nieopatrznie mogą go poinformować zanim Ty zdążysz to zrobić. Większość kobiet informuje o ciąży w drugim trymestrze ciąży, gdy nie jest ona jeszcze bardzo widoczna, a ryzyko poronienia jest już znacznie mniejsze.Niezależnie od wszystkiego, zaplanowanych kolacji, wymyślnych sposobów informowania o ciąży, itd. w rzeczywistości najczęściej kończy się tak samo. Radość jest tak wielka, że większość przyszłych mam, po prostu z wybiega w podskokach z łazienki, z dwiema kreskami na teście, krzycząc do wszystkich zainteresowanych: jestem w ciąży! I nie ma się co dziwić. W końcu to też świetny sposób na podzielnie się radosną nowiną. A Wy drogie dzidziusiowiczki jak poinformowałyście swoich partnerów?

 

Zdjęcie: Fotolia fot by © beachlane

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
11-5-2018
Ocena:
Obwieszczanie od początku wszem i wobec o ciąży nie jest najlepsze. Radość jest wielka, ale na początku wtajemniczałabym raczej tylko najbliższe osoby.