Data publikacji:

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka

Dzień Dziecka zbliża więc wielkimi krokami, a wraz z nim rodzicielski dylemat – co podarować maluchowi z tej okazji? Wielu osobom sprawia problem wybór prezentu na Dzień Dziecka dla 2-latka. Idealny upominek powinien nie tylko sprawiać frajdę, ale i pomagać dziecku w kształtowaniu ważnych umiejętności. Przygotowaliśmy propozycje najciekawszych upominków dla brzdąców – sprawdź!
prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka

Czym się kierować, wybierając prezent dla 2-latka na Dzień Dziecka?

Drugi rok życia to wyjątkowy okres w życiu każdego dziecka. Twój mały bobas staje się coraz bardziej samodzielny – przemieszcza się, zaczyna mówić i wyrażać własne zdanie. W tym czasie warto proponować dziecku zabawki, które oprócz zapewnienia rozrywki, wesprą kształtowanie ważnych umiejętności. Dzień Dziecka to idealna okazja ku temu, by wręczyć maluszkowi fajny i jednocześnie funkcjonalny prezent.

Prezenty na Dzień Dziecka dla 2-latka – propozycje

Nie masz pomysłu na prezent dla 2-latka na Dzień Dziecka? Bez obaw – mamy sporo propozycji!

Zabawki edukacyjne

Dwuletnie brzdące uczą się bardzo szybko, dlatego wszelkie zabawki edukacyjne okażą się świetnym prezentami z okazji Dnia Dziecka. Mogą to być puzzle, książeczki obrazkowe lub zabawki, które pomagają dziecku rozwijać zdolności motoryczne i poznawać kolory, kształty lub liczby. Pamiętaj, że dwulatek bardzo intensywnie rozwija także umiejętności mowy; warto więc wręczać mu nowe bajki i czytać je wraz z nim, zachęcając do nazywania tego, co znajduje się na obrazkach.

Zabawki ruchowe

Każdy rodzic potwierdzi, że dwulatki mają mnóstwo energii i uwielbiają się bawić na świeżym powietrzu! Jeździk, nowa piłeczka lub basen z kulkami na pewno ucieszą twoją pociechę i zapewnią jej dawkę zdrowego ruchu. Jeśli dysponujesz własnym ogrodem, możesz rozważyć także zakup małego placu zabaw dla 2-latka.

Kreatywne zabawki dla 2-latków

Czasem, by sprawić 2-letniemu dziecku ogromną frajdę, wystarczy ograniczyć się do najprostszych rozwiązań. Warto pamiętać, że maluchy w tym wieku wymagają ciągłej stymulacji sensorycznej, by prawidłowo się rozwijać. Wspaniałym prezentem z okazji Dnia Dziecka okażą się więc akcesoria i zabawki wspierające kreatywność. Mogą to być m.in. kredki, farby, klej, kolorowanki, mazaki, plastelina czy ciastolina.

Prezenty dla 2-latka – zabawki muzyczne

Dwuletnie dziecko zaczyna odkrywać świat dźwięków, który jest dla niego bardzo fascynujący. Choć nie każdy rodzic przepada za tego typu zabawkami, warto wiedzieć, że instrumenty dla dzieci świetnie wspierają ich rozwój. Cymbałki, bębenek czy harmonijka pomogą twojemu maluchowi rozwijać cenne umiejętności i dźwiękową wrażliwość. Kto wie, być może drzemie w nim ukryty talent?

Zabawki związane z ulubionymi postaciami

Jeśli twoje dziecko ma już swoje ulubione postaci z bajek, idealny pomysł na prezent na Dzień Dziecka nasuwa się sam. Zabawka nawiązująca do kreskówkowego idola z całą pewnością je ucieszy! Oczywiście, atrakcyjny wizualnie upominek może być jednocześnie pożyteczny. Na rynku bez problemu znajdziesz np. zabawki edukacyjne ze słynnymi bohaterami bajek.

Zestaw klocków dla 2-latka

Klocki są jednym z najlepszych rodzajów zabawek dla dwulatków, ponieważ rozwijają umiejętności motoryczne i logiczne, a także zachęcają do wykorzystywania kreatywności i wyobraźni. Jednak jaki zestaw wybrać, by był zarówno atrakcyjny, jak i bezpieczny dla twojego dziecka?
 • Duże, miękkie klocki – miękkie, łatwe do chwytania i budowania, są idealne dla małych rączek. Dzieci mogą je łatwo łączyć i rozłączać, budując różne konstrukcje.
 • Klocki z obrazkami – przedstawiającymi różne postacie lub obiekty, pomagają dziecku poznawać kolory i cyfry. Dobrym rozwiązaniem będzie także zakup dużych klocków z literkami.
 • Klocki magnetyczne – umożliwiają dziecku budowanie konstrukcji, które utrzymują się razem dzięki magnesom. Są lekkie, a jednocześnie łatwe do łączenia i rozłączania, co pozwala dziecku na proste eksperymentowanie i tworzenie rozmaitych kształtów.
 • Kupując zestaw klocków dla 2-latka, upewnij się, że jest on odpowiedni dla jego grupy wiekowej. To ważne, ponieważ zbyt małe klocki przeznaczone dla starszych dzieci mogą stanowić dla brzdąca zagrożenie w przypadku połknięcia.

  Zabawki do piaskownicy

  Który 2-latek nie przepada za zabawami w piasku? Jeśli twój maluch uwielbia wypady na plażę lub plac zabaw, z okazji Dnia Dziecka możesz podarować mu:
 • zestaw zawierający różne narzędzia, takie jak łopatki, foremki, sitka, dzięki którym maluch zbuduje własny zamek lub inną wymyślną konstrukcję;
 • pojazdy do piasku, takie jak samochodziki, ciężarówki, traktory lub koparki zrobione z wytrzymałego plastiku. To idealny prezent dla chłopca 2-latka na Dzień Dziecka, ale także wszystkich dziewczynek, które uwielbiają jeżdżące zabawki.
 • Prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka – podsumowanie

  Prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka powinien być atrakcyjny dla malucha i jednocześnie wspierać kształtowanie ważnych dla niego umiejętności, takich jak motoryka mała, kreatywność, spostrzegawczość, równowaga. Dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju upominki pobudzające zmysły – zabawki obrazkowe czy dźwiękowe, jak również te, które wesprą kształtującą się u brzdąca mowę. Mamy nadzieję, że nasz prezentownik ułatwi ci dokonanie wyboru.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Joanna Plech