O odpoczynku z dzieckiem słów kilka

Data:

Jak wypoczynek z dzieckiem może być możliwy, gdy maluch – choć jest najmłodszym członkiem rodziny – opanował i zaabsorbował sobą cały dom? Jak nie piciu, to zmiana pieluchy. Jak nie kaszka, to zabawa. Ledwie wróciłeś z pracy, a tu już noc na horyzoncie - czas kolacji i pora na kąpiel. Resztkami sił starasz się pomóc w wieczornych obowiązkach przy dziecku i na nic więcej nie masz siły, podczas gdy Twoja pociecha tryska energią. Marzy Ci się błoga cisza i choć chwilowe powstrzymanie tego dziecięcego chaosu?.

 

odpoczynek-w-dzieckiem-550

 

Początki bywają trudne

Niestety – w ciągu najbliższych lat możesz zapomnieć o tym, że chwile odpoczynku będziesz wyznaczał sobie sam. Odtąd to Twoja Pociecha będzie decydowała o tym, kiedy będziesz mógł zasnąć, spędzić z żoną romantyczny wieczór czy obejrzeć spokojnie film. Wcale jednak chwile spędzone z dzieckiem nie muszą być tylko i wyłącznie eksploatowaniem Twoich sił. Bardzo dużo zależy od nastawienia. Z beztroskiego uśmiechu dziecka i jego osiągnięć czerp satysfakcję, organizuj takie zabawy dla dzieci abyś i Ty biorąc w nich czynny udział świetnie się bawił. Gdy dziecko odpoczywa - odpoczywaj razem z nim (wcześniej jednak zaplanuj jak spędzisz wolne chwile, żeby nie marnować drogocennego czasu). Z kolei spacer z niemowlakiem to doskonałe chwile na audiobook, posłuchanie ulubionej muzyki czy rozmowę ze znajomymi.

 

Dziecko - źródłem satysfakcji

Z biegiem lat pojawią się nowe możliwości – wspólna gra w piłkę, wycieczki rowerowe z dzieckiem, konstruowanie czy naprawianie różnych urządzeń itd. Wtedy wprowadzanie córeczki bądź syna w świat techniki, sportu i zdrowej rywalizacji stanie się źródłem satysfakcji i pozytywnej energii. Mało tego – wytworzy pomiędzy Wami głęboką i nieporównywalną z niczym więź, która będzie cudownie procentowała w przyszłości.

 

Zdjęcie: Fotolia all rights reserved

Komentarze
Dodaj komentarz
15-6-2014
Ocena:
Polecam Gościniec Gryszczeniówka świetne miejsce na wypoczynek z maluchami :)