Data publikacji:

Jaki termos dla dziecka do szkoły? Ważne są funkcjonalność i wygoda

W sezonie jesienno-zimowym wyjście z domu bez ciepłej herbaty wydaje się niemożliwe. Właśnie dlatego zadbaj o to, aby twoje dziecko miało zawsze przy sobie gorący napój, który rozgrzeje je nawet w trakcie największych mrozów. Pomoże ci w tym poręczny termos dla dziecka do szkoły. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu? Zapraszamy do lektury!
termos dla dziecka do szkoły

Najlepszy termos dla dzieci do szkoły, czyli jaki?

Po czym poznać najlepszy termos dla dziecka do szkoły? Praktyczne akcesorium musi utrzymywać optymalną temperaturę przed określony czas. Najlepiej, aby było to około 7–8 godzin, ponieważ zazwyczaj tak długo maluchy są na lekcjach. W przypadku najmłodszych członków rodziny liczy się również odpowiednia pojemność. Nie może być ani za mała, ani za duża. Dobrze też, aby termos dla dzieci do szkoły był odporny na ewentualne uszkodzenia i miał szczelną pokrywę.

Jaką pojemność termosu do szkoły?

Pojemność termosu do szkoły jest związana z jego wielkością. Warto dopasować ją do wieku dziecka. W przypadku najmłodszych wystarczające jest 200–300 ml. Jednak dla starszych dzieci optymalnym wyborem jest termos mieszczący nawet 500 ml płynów.

Z czego powinien być wykonany termos na herbatę do szkoły?

Materiał termosu na herbatę do szkoły to jedna z najważniejszych rzeczy, które należy sprawdzić przed zakupem. Musi być on bezpieczny w kontakcie z żywnością i płynami oraz nie wchodzić z nimi w reakcje. Dobrze też, aby był wolny od BPA, łatwy w utrzymaniu w czystości, a najlepiej – nadawał się do mycia w zmywarce. Strzałem w dziesiątkę jest termos dla dziecka do szkoły ze stali nierdzewnej. Materiał nie tylko spełnia wszystkie wymienione wymagania, ale także jest lekki.

Co jeszcze sprawdzić podczas zakupu termosu do szkoły dla dzieci?

Oprócz pojemności, materiału czy maksymalnego czasu utrzymania ciepła warto sprawdzić, czy interesujący cię termos do szkoły jest wyposażony w dodatkowe udogodnienia. Mowa np. o podwójnych ściankach, blokadzie pokrywy czy uchwycie.

Najlepsze termosy do szkoły dla dzieci – ranking

Jakie są najlepsze termosy do szkoły dla dzieci? Sprawdź ranking trzech polecanych produktów, które warto mieć na oku w tracie zakupów.

1. Niebieski termos z powłoką Miniland

Termos o pojemności 350 ml, utrzymujący temperaturę do 12 godzin. To produkt, który jest lekki, wytrzymały i jednocześnie skutecznie zabezpieczony przed przypadkowym wyciekaniem. Termos ma szczelne zamknięcie, które po odkręceniu zamienia się w kubek. Został wykonany ze stali nierdzewnej oraz nadaje się do przenoszenia nie tylko ciepłych herbat, ale także zimnych napojów.

2. Termos próżniowy Miniland Deluxe

Termos utrzymujący temperaturę do 24 godzin. Do jego zalet zaliczamy 3 warstwy izolacyjne wykonanie ze stali nierdzewnej i dodatek specjalnej komory próżniowej. Polecany produkt ma także zabezpieczenie przed kapaniem oraz może być używany nie tylko do płynów, ale także do posiłków. Termos jest wolny od BPA.

3. Termos Disney Minnie Paisley

Termos o pojemności 500 ml, wykonany z połączenia stali nierdzewnej, silikonu i tworzywa sztucznego. Produkt zapewnia doskonałą izolację termiczną, dzięki czemu nawet po napełnieniu go gorącym napojem jego ścianki pozostają chłodne. Za bezpieczeństwo przenoszenia w plecaku odpowiada szczelny system zamykania i otwierania.

A może termos obiadowy do szkoły?

Do innej grupy produktów należy termos obiadowy do szkoły. To produkt, który działa na tych samych zasadach, co jego klasyczny odpowiednik, czyli utrzymuje ciepło przez dłuższy czas. Ma za to inną konstrukcję, dzięki której nadaje się do przechowywania pożywienia, np. właśnie obiadu, które dziecko będzie mogło zjeść w szkole.
Termos obiadowy dla dzieci do szkoły ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest możliwość utrzymania ciepła nawet przez dobę, jednak w przypadku maluchów wystarczające jest 8–10 godzin. Nie bez znaczenia jest również specjalny kształt i konstrukcja wyposażona w mniejsze pojemniczki. Dzięki temu możesz zapakować osobno ziemniaki, mięso i surówkę, bez ryzyka, że przejdą swoim smakiem. W przypadku zupy dobrze sprawdzą się wysokie modele z jedną główną komorą.

Polecane termosy obiadowe dla dzieci do szkoły

Zachęciliśmy cię do zakupu termosu obiadowego do szkoły? To świetnie się składa, bo przygotowaliśmy kilka polecanych modeli, które warto wziąć pod uwagę w trakcie zakupu.

Termos obiadowy Casno Kea 550 ml

Termos obiadowy do szkoły Casno Kea ma pojemność 550 ml i oryginalny design. Do jego zalet możemy zaliczyć szczelne zamknięcie, które zabezpiecza zawartość przed przypadkowym wylaniem się w plecaku. To również połączenie lekkości z wytrzymałością, za którą odpowiada stal nierdzewna 304. Zastosowany materiał jest bezpieczny w kontakcie z żywnością i nie wchodzi z nią w reakcję.

Stalowy termos obiadowy Homla Theo 0,9 l

Może spodoba ci się termos obiadowy Homla Theo o pojemności 0,9 l. To połączenie szczelnej pokrywki i nienagrzewającego się garnka, do których dodano praktyczną rączkę. Produkt jest wykonany ze stali nierdzewnej, która nie tylko ułatwia utrzymanie go w czystości, ale także chroni dziecko przed poparzeniem. 

Termos obiadowy Kambukka Bora Prima Balerina 400 ml

Marka Kambukka specjalizuje się w produkcji butelek na wodę, kubków termicznych czy termosów obiadowych. Polecany model zwraca uwagę swoim designem utrzymanym w odcieniu różu i turkusu. To doskonała propozycja dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom świeżość posiłku nawet przez 9 godzin.
Termos obiadowy do szkoły Kambukka ma silikonowy antypoślizgowy spód. Z kolei jego wieczko zostało wyposażone w specjalny otwór odpowietrzający. Sama konstrukcja jest wykonana ze stali nierdzewnej i bez BPA. Termos może być bez obaw myty w zmywarce.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Katarzyna Wendzonka