Zabawki sensoryczne Canpol Babies: rozwój, zabawa i odkrywanie świata

Jaka powinna być pierwsza zabawka dla dziecka?

Idealna zabawka dla dziecka to taka, która wspiera rozwój, ale nie prowadzi do przebodźcowania. Pobudza do aktywności, czyli uczy i rozwija dziecko poprzez zabawę. Zabawka stymuluje nie tylko zmysły, ale wspiera rozwój kreatywności, wyobraźni przestrzennej, koordynacji oraz motoryki małej lub dużej.

Im prostsza zabawka tym lepsza. Zabawki nie muszą grać, ruszać się i świecić. Niemowlę poznaje świat przez zmysły i na samym początku trudno mu skupić wzrok na poruszającym się przedmiocie, dlatego zabawki o kontrastowych barwach są najlepszym wyborem.

Kontrastowe kolory, czyli jak widzi noworodek?

W 1 miesiącu życia najłatwiej jest mu dostrzec duże, kontrastowe zestawienie czarno-białych wzorów. Pierwsze barwy dziecko zaczyna dostrzegać po 3-4 tygodniu życia – najpierw kolor czerwony, potem żółty, zielony i niebieski.
matka z dzieckiem

Czym są zabawki sensoryczne i jak wspierają rozwój zmysłów dziecka?

Zabawki sensoryczne BabiesBoo od Canpol babies wydają przyjemne i łagodne dźwięki, mają kontrastowe kolory oraz różnorodną konstrukcję. Wszystkie te elementy zapewniają poznawanie różnych kształtów i tekstur, dzięki czemu dziecko może poczuć powierzchnię gładką, szorstką, płaską czy puchatą, może zgiąć część zabawki, wkładać ją do ust i chwytać rączką. Dziecko podczas dotykania zabawek BabiesBoo odbiera delikatne i przyjemne bodźce, oswaja się z nimi i w przyszłości reaguje na nie spokojniej.

Kontrastowe kolory, różnorodne faktury i uroczy bohaterowie kolekcji BabiesBoo ciekawią i prawidłowo stymulują zmysły, wspierając rozwój Maluszka od pierwszych chwil!

Odkryj pierwszą zabawkę sensoryczną dla dziecka

  • Kontrastowe kolory i lusterko wspierają prawidłowy rozwój zmysłu wzroku u dziecka.
  • Grzechotki, dzwoneczki, piszczałki i elementy szeleszczące pobudzają zmysł słuchu.
  • Różnorodne tekstury, tasiemki i ziarenka sensoryczne pobudzają zmysł dotyku.
  • Rozwija koordynację wzrokowo-ruchową.
  • Rozwija koordynację słuchowo-ruchową.
  • Pomaga rozwijać umiejętności manualne.

Poznaj całą kolekcję zabawek sensorycznych BabiesBoo polecanych przez fizjoterapeutkę dziecięcą Magdalenę Zujewicz.

W kolekcji zabawek sensorycznych BabiesBoo znajdziecie piłkę, grzechotkę z gryzakiem, zawieszki do wózka, karuzelkę podróżną i pierwszą przytualnkę-kocyk.
Autor: Informacja prasowa