Data modyfikacji:

Jakie klocki Lego dla 2-latka wybrać?

Klocki Lego to zabawki uwielbiane przez wszystkie dzieci, nawet te najmłodsze. Niestety, dopóki smyk nie ukończy trzech lat, nie powinien bawić się zabawkami zawierającymi małe elementy – a takimi właśnie są klasyczne Lego. Czy oznacza to, że maluch musi poczekać? Bynajmniej – w sprzedaży znajdują się bowiem również zestawy dla najmłodszych, czyli Lego Duplo. Sprawdź, jakie Lego Duplo dla dwulatka są szczególnie polecane przez innych rodziców.
lego dla 2 atka

Klasyczne Lego dla 2-latka – dlaczego warto poczekać?

Dzieci uwielbiają klocki, zwłaszcza wszystkie zestawy od Lego. Może się zatem zdarzyć, że i dwulatek stanie przed wypełnionymi pięknymi zestawami półkami i zacznie usilnie domagać się otrzymania jednego z nich. Czy zaspokojenie pragnienia malucha to dobry pomysł?

Niestety, nie. Zakup klasycznego Lego dla dwulatka może mieć swoje poważne konsekwencje w postaci zakrztuszenia się drobnym elementem zestawu. Dzieci do trzeciego roku życia (a czasem nawet i starsze) poznają świat również poprzez zmysł smaku, dlatego nie powinny mieć do czynienia z takimi zabawkami.

Na szczęście istnieje sposób, by dwulatek nie czuł się skrzywdzony – wystarczy kupić mu zestaw Lego Duplo, czyli klocki przeznaczone dla maluszków. Oto przegląd tych najciekawszych.

Lego Duplo dla dwulatka: przegląd najciekawszych zestawów dla chłopca


Lego dla 2-latka: Ciężarówka i koparka gąsienicowa (10931)

Zestaw z ciężarówką i koparką jest jednym z najczęściej kupowanych. W zestawie znajdują się dwie figurki robotników, ciężarówka z funkcją wywrotki, a także koparka z obrotową łyżką. Podczas zabawy maluch nie tylko świetnie się bawi, że również pobudza swoją wyobraźnię, trenuje logiczne myślenie oraz motorykę małą. Warto dodać, że wszystkie elementy wykonane są z plastiku najwyższej jakości i mają odpowiednie dla dziecięcych rączek wymiary.

Lego Duplo dla 2-latka: Tory kolejowe (10882)

Jeśli dziecko posiada już jakiekolwiek zestawy Lego z pociągami lub torami, warto dokupić mu również tory kolejowe. Zabawka stwarza niezliczone wręcz możliwości budowania, a wszystko dzięki różnorodności elementów: w zestawie znajdują się proste fragmenty torów, tory zakrzywione, kozły oporowe, zwrotnice, przejazd kolejowy, a także czerwony klocek funkcyjny. To doskonały prezent dla każdego fana pociągów oraz oczywiście klocków.

Lego Duplo dla chłopca 2 lata: Moje pierwsze samochodziki (10886)

Helikopter, taksówka, śmieciarka, a nawet wóz strażacki – te wszystkie pojazdy maluszek może zbudować po otwarciu zestawu: „Moje pierwsze samochodziki”. Zabawa nie tylko dostarcza dziecku niesamowitej frajdy, ale także przyczynia się do jego zdrowego rozwoju. To idealny prezent, który można ofiarować już półtorarocznemu dziecku – z pewnością wywoła wielki uśmiech na twarzy!

Klocki Lego dla 2-latka: Stodoła Traktor Toma (10952)

Mali chłopcy interesują się nie tylko autkami i pociągami, ale także zwierzątkami – dlatego każdy ucieszy się po otrzymaniu zestawu ze stodołą i zwierzątkami gospodarskimi. W zestawie znajduje się traktor, świnka, owca, koń, pies, kura, kogut, dwie krowy, a do tego wszystkiego – cztery postaci ludzkie. To jednak wciąż nie wszystko – do zestawu dołączone są również instrukcje budowania wraz z zabawnymi historyjkami obrazkowymi, więc świetna zabawa jest naprawdę na wyciągnięcie ręki!

Lego dla 2-latka: Lot promem kosmicznym (10944)

Trudno byłoby znaleźć dwulatka, który nie kochałby rakiet i kosmonautów. Producenci Lego doskonale o tym wiedzą, dlatego też stworzyli zestaw „Lot promem kosmicznym”. Znajdziesz w nim figurki astronauty i astronautki, prom do zbudowania (z kręcącymi się kółkami oraz otwieranym kadłubem), a także ruchomą drabinę oraz łazik. Poszczególne elementy są oczywiście na tyle duże, aby nie stanowiły dla dziecka żadnego zagrożenia. Pozostaje tylko świetnie się bawić!

Klocki Lego dla 2-latka: Dinozaury: ucieczka tyranozaura (10939)

Ten zestaw spodoba się każdemu małemu miłośnikowi pradawnych, ryczących bestii, czyli dinozaurów. W komplecie znajdują się: brama parku Jurassic World, duży tyranozaur z otwieraną paszczą, mały triceratops, figurka tresera dinozaurów oraz oczywiście jego motocykl. Naturalnie zabawie towarzyszy rozwój – maluch ćwiczy wyobraźnię, trenuje motorykę małą, a nawet ćwiczy pamięć.

Lego Duplo dla 2-latka: Pociąg z cyferkami (10847)

Jeżeli zależy ci, aby przy okazji świetnej zabawy dziecko poznało cyferki, to koniecznie wybierz zestaw z pociągiem i wagonami, na których nadrukowano kolorowe cyferki. W zestawie znajdują się również ciekawe dodatki: figurka kota oraz dwie figurki małych dzieci. To świetny prezent, który może otrzymać już półtoraroczne dziecko.

Lego Duplo dla dziewczynki 2 lata: polecane zestawy

Nie tylko chłopcy lubią bawić się Lego – taką atrakcję docenią również małe dziewczynki. Które zestawy będą dla nich szczególnie interesujące?

Lego Duplo dla dziewczynki 2 lata: Rodzinne biwakowanie (10946)

Ten uroczy zestaw spodoba się każdej małej dziewczynce. Znajdzie w nim ozdobiony kwiatkami kamper (ze zdejmowanym dachem i obracającymi się kołami), cztery figurki Lego – kobietę, dziewczynkę, mężczyznę i chłopca, a także materiałowy namiot, kajak, gitara czy czajniczek.

Lego Duplo dziewczynka 2 lata: Wielofunkcyjny Domek (10929)

Naśladowanie mamy i taty weszło na nowy poziom! Wielofunkcyjny Domek to ogromny zestaw niesamowitych klocków. Dziecko znajdzie tutaj trzech domowników, a także wszystko, co potrzebne jest w prawdziwym domu: łóżka, kuchnię, wannę, kanapę oraz oczywiście zabawki. Uzupełnieniem tej pięknej rodzinki oraz ich domu jest słodki pies oraz wielki, pluszowy miś. W trakcie zabawy dziecko ćwiczy wyobraźnię i pamięć, pracuje nad sprawnością małych rączek i trenuje koncentrację uwagi. Krótko mówiąc: prezent na szóstkę z plusem!

Klocki Duplo dla dziewczynki 2 lata: Stadnina i kucyki (10951)

Tym razem coś dla małych wielbicielek koni. W zestawie znajdują się figurki chłopca i dziewczynki, dwa piękne konie, stajnia z otwieranymi drzwiami, a nawet zbiornik z wodą, marchewki oraz belka siana. Warto nadmienić, że zabawa tym zestawem uczy dziecko opiekuńczości oraz empatii.

Lego Duplo dziewczynka 2 lata: Duże Wesołe Miasteczko (10840)

Określenie „duże” w nazwie tego zestawu nie jest przypadkowe – to rzeczywiście jeden z największych zestawów Lego Duplo! W zestawie znajdują się: pięć figurek Lego Duplo – dwoje dorosłych i aż troje dzieci, diabelski młyn z trzema kabinami, karuzela z czterema figurkami, lodziarnia ze stołem i krzesłami, stragan ze zjeżdżalniami, akcesoria, takie jak baloniki czy aparat fotograficzny, a także pociąg z wagonikiem. Dodatkowo na niektórych klockach znajdują się specjalne grafiki, przedstawiające soki, papier toaletowy, lody czy toaletę albo umywalkę. Zestaw można połączyć z kompletem klocków „Strzelnica” (10839), zyskując ogromne pole do zabawy.

Lego Duplo dla dziewczynki 2 lata: Dom i kawiarnia Myszki Minnie (10942)

Na koniec coś dla miłośniczek kultowej Myszki Minnie – jej dom oraz kawiarnia! W zestawie znajdziesz nie tylko dwa budynki (dom oraz kawiarnię), ale także liczne akcesoria: czajniczek, konewkę, kwiaty, mikser planetarny, łóżko czy bochenki chleba. Krótko mówiąc – wszystko, co jest potrzebne do cudownej zabawy!
Autor: Robert Wojtaś