Data modyfikacji:

Nożyczki dla niemowląt. Jaki zestaw do paznokci dla niemowlaka wybrać?

Kto nie lubi dziecięcych, słodkich stópek? Niektórzy, widząc je, myślą o tym, jak trudnym wyzwaniem jest obcinanie paznokci u najmłodszych. Każdy rodzic pragnie, by obcinanie paznokci u niemowlęcia przebiegało sprawnie. Jakie nożyczki dla niemowląt będą najlepszym wyborem? Omawiamy pielęgnację paznokci u niemowląt, by stała się łatwa i przyjemna! Niech stópki naszych pociech znów kojarzą się tylko z całusami!
stopa dziecka

Nożyczki dla niemowląt a pielęgnacja dziecięcych paznokci

Pielęgnacja paznokci u niemowląt może być sporym wyzwaniem. Nowi rodzice martwią się, że skaleczą malucha. Paznokcie niemowląt rosną znacznie szybciej niż u dorosłych, a także ich obcinanie jest dużo ważniejsze – w końcu my wiemy, że nie warto drapać się do krwi. Niemowlę nie ma tej świadomości, a ruchy jego rączek są jeszcze bezwiedne, nieświadome. Dlatego tak ważne jest regularne obcinanie paznokci i używanie w tym celu dedykowanych nożyczek z zaokrąglonymi końcówkami. Dziecko wówczas nie zadrapie się.

Jak zatem pielęgnować paznokcie niemowląt?

Paznokcie niemowlaka są bardziej miękkie w porównaniu do paznokci starszych dzieci oraz dorosłych. Rosną one szybciej, więc należy je obcinać co około cztery dni. Podczas obcinania pamiętajmy, by obcinać je na prosto, zwłaszcza w przypadku paznokci u stóp. Zmniejszamy wówczas ryzyko wrośnięcia paznokcia.
Wrastanie paznokcia może powodować szereg nieprzyjemnych konsekwencji, np. ropienie. Paznokcie u rąk są mniej narażone na wrastanie – możemy je zatem delikatnie zaokrąglić na końcach. Ważne jest, by nie zostawiać ostrych końców, by dziecko się nie zraniło.

Pora obcinania paznokci u niemowląt i małych dzieci

Niektórzy preferują obcinanie paznokci po kąpieli, gdy paznokcie są jeszcze bardziej miękkie. U niemowląt jednak najważniejszą kwestią jest wyczucie chwili, gdy dziecko nie wierci się.
Pilnujmy, by dziecko było spokojne, by obcinanie paznokci nie musiało przebiegać w pośpiechu – wówczas najłatwiej o przypadkowe ukłucie bądź o zbyt głębokie obcięcie paznokci, które skutkuje krwawieniem. Gdy dziecko śpi bądź je najłatwiej jest obciąć paznokcie bez stresu. Na końcu możemy je wygładzić, np. delikatnym pilniczkiem.

Zestaw do paznokci dla niemowląt – czy jest niezbędny?

Zestaw do paznokci dla niemowląt ułatwia zadbanie o codzienną higienę paznokci. Nożyczki do paznokci dla niemowląt są punktem obowiązkowym dla każdego rodzica. Zestawy do paznokci nie są tak niezbędne, jednak faktycznie pomagają w dbaniu o zdrowe paznokcie i ułatwiają ich kompleksową pielęgnację.

Zestaw pielęgnacyjny dla niemowląt – ranking

Przedstawiamy ranking zestawów pielęgnacyjnych dla niemowląt. Są to zestawy do manicure i codziennej pielęgnacji dla niemowląt w formie prostego do przechowywania niezbędnika.
Zestaw do pielęgnacji marki Akuku – Apple Case
Zestaw marki Akuku zawiera nożyczki dla niemowląt, cążki z ogranicznikiem, szklany pilniczek, a także dwie pęsety. Zestaw zapakowany jest w estetyczne pudełeczko w kształcie jabłka, które cieszy oko.
Zestaw z akcesoriami dla niemowląt Philips Avent
Philips Avent to znana przez rodziców seria akcesoriów dla noworodków. Pod szyldem Philips Avent znajdziemy butelki, laktator i inne akcesoria. My skupiamy się na przyborniku pielęgnacyjnym: zawiera on termometr z elektronicznym wyświetlaczem, aspirator do noska, silikonową pierwszą szczoteczkę do zębów w formie nakładki na palec, bezpieczne nożyczki dla niemowląt, cążki do paznokci, trzy papierowe pilniczki, grzebień oraz delikatną dla dziecięcych włosków szczotkę. Wyposażenie zapakowane jest w usztywniane etui z zamkiem, co ułatwia przechowywanie.
Zestaw akcesoriów pielęgnacyjnych Nuvita
W tym zielonym etui marki Nuvita znajdziemy najpotrzebniejsze przybory do pielęgnacji niemowląt: aspirator do nosa w kształcie gruszki, nożyczki i cążki do pielęgnacji paznokci, miękką szczotkę, grzebień, a także trzy papierowe pilniczki. Akcesoria są w kolorze etui, utrzymane w odcieniu urzekającej miętowej zieleni.
Zestaw do pielęgnacji dla noworodków Tommee Tippee
Tommee Tippee to kolejna marka przyborów higienicznych, która jest dobrze znana wśród rodziców. Zestaw do pielęgnacji dla noworodków tego producenta zawiera elektroniczny, bezpieczny dla dzieci termometr, aspirator, pilniczek, szczotkę i grzebień, miękką szczoteczkę, obcinacz do paznokci dla dzieci, a także nożyczki. Zestaw ten jest w kolorze białym. Zapakowany jest w czarną, poręczną kosmetyczkę.
Pilniczek Bbluv
Kolejną pozycją, na którą warto zwrócić uwagę, jest elektroniczny pilniczek. Ułatwia on dbanie o szczególnie wymagające paznokcie, a w dodatku w zestawie otrzymujemy cztery krążki, które twardością dostosowane są do wieku dziecka. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych pilniczków i nożyczek dla niemowląt. Pilniczek ten posiada dwie opcje prędkości, a także wyposażony jest w antypoślizgową krawędź. Jest to wygodne urządzenie, które nie bez powodu zyskuje na popularności wśród rodziców.
Zestaw do manicure dla niemowląt to świetny pomysł na prezent na baby shower oraz podczas pierwszych odwiedzin maluszka. Takie niezbędniki ułatwiają pielęgnację paznokci dziecka, a także zawierają tak potrzebne przedmioty codziennego użytku jak termometr czy szczotka. Co najważniejsze, zestaw do paznokci dla niemowląt wyposażony jest w bezpieczne nożyczki. Są one niezbędne w każdym domu, ponieważ minimalizują ryzyko ukłucia maluszka podczas obcinania paznokci. Ułatwiają również manewrowanie nimi i obcinanie delikatnych płytek paznokcia.