Data publikacji:

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala w poszczególnych miesiącach?

Zastanawiasz się, jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala? Zerknij do poniższego artykułu – podpowiadamy w nim, jakie ubranka powinien mieć twój maluszek. Omawiamy każdy miesiąc w roku – od stycznia do grudnia.
jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala?

  • Wiosna
  • Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala latem?
  • W co ubrać noworodka na wyjście ze szpitala jesienią?
  • Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala zimą?

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala? Wiosna

Wiosna to zdradliwa pora roku. Bywa, że jest ciepła, ale jednocześnie nierzadko może zaskoczyć nas spadkami temperatury i mroźnym wiatrem. Nie wiesz, jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala wiosną? Poniżej podpowiadamy, co powinnaś mieć, jeśli ty i maluszek opuszczacie szpital między marcem a czerwcem.

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala w marcu, kwietniu?

W marcu i kwietniu na wyjście maluszka ze szpitala warto przygotować przede wszystkim body z długim rękawem i pajacyk lub śpiochy. Taką podstawę warto uzupełnić także bluzą lub sweterkiem. I tutaj mała rada – noworodek nie lubi być ubierany, dlatego wybierzcie bluzę lub sweterek rozpinany. Nie kupujcie golfów ani modeli wkładanych przez głowę. Ponadto zadbajcie o to, aby wybrana bluza była wykonana z jak najlepszej bawełny – najlepiej tej z ekologicznych upraw.

Odnośnie sweterka – tutaj wybór odpowiedniego materiału to podstawa. Źle dobrany sweterek będzie drapać twojego maluszka i będzie mu w nim po prostu niewygodnie. Nie wspominając o to, że może podrażnić wrażliwą skórę dziecka. Dla noworodka najlepsze sweterki to te wykonane z wełny angory. Świetnie sprawdzą się także modele z włókna bambusowego, które są miękkie, przewiewne i trwałe.

Teraz porozmawiajmy o dalszych częściach garderoby. W marcu średnia temperatura powietrza wynosi około 6 stopni Celsjusza, a nierzadko spada też poniżej. Dlatego w takiej sytuacji należy koniecznie założyć dziecku zimowy kombinezon. A jeśli chcesz wiedzieć, jak wybrać kombinezon idealny, to obejrzyj poniższy filmik.Ponadto w marcu powinniście też założyć dziecku nieco grubszą czapeczkę. Ta powinna w pełni przylegać do główki i całkowicie ją zasłaniać.

Kwiecień to z kolei nagły wzrost temperatur – średnia wynosi około 12 stopni Celsjusza. Jeśli więc wychodzicie z dzieckiem ze szpitala właśnie w tym miesiącu, to zamiast kombinezonu zimowego możecie założyć dziecku ten lżejszy, np. z polaru, pluszu lub dwuwarstwowej bawełny. Dodatkowo czapeczka też może być nieco lżejsza – świetnie sprawdzi się ta w 100% wykonana z ekologicznej bawełny.

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala w maju, czerwcu?

Maj to nierzadko miesiąc pierwszych wysokich temperatur, a średnia wynosi około 18 stopni Celsjusza. W taką pogodę dziecku możesz spokojnie założyć body z krótkim rękawem. Warstwą dodatkową będzie pajacyk, śpiochy lub komplet dresowy. Dodatkowo, jeśli temperatura będzie wynosić nie więcej niż 15 stopni Celsjusza, to musicie mieć ze sobą lżejszy kombinezon z polaru, pluszu lub dwuwarstwowej bawełny. Nie zapomnijcie o cienkiej bawełnianej czapeczce.

W czerwcu świetnie sprawdzi się zestaw body z krótkim rękawem i pajacyk, śpiochy lub dresik. Jeśli stópki dziecka są odkryte, to dodatkowo załóżcie mu skarpetki. Obowiązkowa jest też bawełniana czapeczka. Z kombinezonu możecie śmiało zrezygnować – w czerwcu temperatura nierzadko ma już 20 stopni Celsjusza, a takiego maluszka bardzo łatwo jest przegrzać.

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala latem?

Wielu rodziców chciałoby wychodzić z dzieckiem ze szpitala właśnie latem – wówczas temperatury są dość wysokie, a więc dziecka nie trzeba grubo ubierać. Ale co na pewno będzie potrzebne? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala w lipcu?

W lipcu średnia temperatura powietrza wynosi nawet około 22 stopnie Celsjusza. Oczywiście jest to temperatura w cieniu, a więc w słońcu odczuwalne będzie około 30 stopni Celsjusza. W taką pogodę dziecku warto ubrać jedynie body z krótkim rękawem, cienkie skarpetki i bawełnianą czapeczkę. Tak prosty zestaw w zupełności wystarczy i maluszkowi na pewno nie będzie chłodno. Ponadto warto mieć ze sobą także tetrową pieluchę. Dlaczego? Ponieważ osłonicie nią dziecko od silnego słońca. Pieluchy nie kładziemy dziecku na twarz tylko zakrywamy nią fotelik – robimy coś na kształt przewiewnego daszka.

Jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala w sierpniu?

To wszystko zależy od temperatury, ale nie od dziś wiadomo, że sierpień bywa jednym z najbardziej upalnych miesięcy, a temperatura może wtedy nawet sięgać powyżej 30 stopni Celsjusza w cieniu. W takim wypadku dziecka nie trzeba ubierać wcale. Wystarczy założyć mu pieluszkę i okryć ciało wielorazową tetrową pieluchą. Po prostu wykorzystać ją jak cienki kocyk. Taki zestaw świetnie sprawdzi się w naprawdę upalne dni. Gdy jest chłodniej, poniżej 30 stopni Celsjusza, wówczas należy ubrać dziecko tak jak w lipcu, czyli body z krótkim rękawem i czapeczkę. Skarpetki można pominąć.

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala we wrześniu?

Kalendarzowe lato trwa niemal do końca września, a wtedy temperatura może już być znacznie niższa – średnia wynosi około 18 stopni Celsjusza w cieniu. Na wyjście ze szpitala należy zatem założyć niemowlakowi: body z dłuższym rękawem, śpiochy, skarpetki i bawełnianą czapeczkę. Jeśli temperatura spadnie poniżej 18 stopni Celsjusza w cieniu, wówczas należy dodatkowo pomyśleć o cienkiej bluzie i/lub cienkim kocyku. Zamiast bluzy i śpiochów możecie założyć też dziecku na body cienki dresik.

W co ubrać noworodka na wyjście ze szpitala jesienią?

Jesień w Polsce jest z pewnością deszczowa, a nierzadko bywa już naprawdę zimna. Należy więc odpowiednio przemyśleć dziecięce ubranko na wyjście ze szpitala. Poniżej podpowiadamy, co warto mieć.

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala w październiku?

Tutaj sprawdzi się ten zestaw, który polecaliśmy na marzec/kwiecień. Należy zatem przygotować: body z długim rękawem, pajacyk lub śpiochy, bluzę lub sweterek albo dresik, kombinezon z polaru i bawełnianą czapeczkę. Ta ostatnia może być nieco grubsza.

W co ubrać noworodka na wyjście ze szpitala w listopadzie i grudniu?

Mimo że listopad i ponad połowa grudnia to wciąż kalendarzowa jesień, to temperatura w tym okresie jest już naprawdę niska. Należy więc do powyższego zestawu polecanego na październik dorzucić dodatkowo zimowy kombinezon i ciepłą czapkę oraz skarpetki.

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala zimą?

Zimowe ubranko na wyjście ze szpitala musi mieć naprawdę wiele elementów, aby maluszek nie zmarzł. Jakich? Poniżej znajdziesz więcej informacji.

Jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala w styczniu?

Jeśli w styczniu temperatura nie spada poniżej 0 stopni Celsjusza, to śmiało możecie skorzystać z zestawu na listopad i grudzień tylko dodatkowo uzupełnić go o ciepły kocyk. Jeśli jednak temperatura będzie na minusie, to wówczas sprawdzi się następujący zestaw: body z długim rękawem, polarowy pajacyk lub śpiochy, bluza/sweterek, spodenki, zimowy kombinezon, bawełniana czapka cienka + ciepła czapka.

Jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala w lutym?

Jeśli temperatura jest poniżej 0 stopni Celsjusza, to sprawdzi się ten zestaw, o którym pisaliśmy powyżej (styczeń). Jeśli temperatura jest powyżej 0 stopni Celsjusza, to sprawdzi się ten sam zestaw, co na listopad i grudzień.
Autor: Klaudia Borycka