Pomysł na weekend z dzieckiem - parki miniatur

Data:

Zima postanowiła na dobre nas już opuścić, więc mamy coraz większą ochotę spędzać weekendy na świeżym powietrzu. Choć temperatury nie są jeszcze wysokie, warto cieplej ubrać pociechę i wyjechać za miasto. Szczególnie dobrym pomysłem może być wybranie się do któregoś z parku miniatur. Oglądanie reprodukcji zabytków architektury, ale także i zwykłych chat i miniaturowych domków będzie dla Waszego dziecka nie lada gratką. Gdzie najlepiej się udać?

 

Oglądanie miniaturowych budynków to świetny pomysł na spędzenie weekendu z dzieckiem, polecamy parki miniatur

 

Nowa moda - parki miniatur

Parki miniatur od kilku lat wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu. Nieważne, czy mieszkamy na północy, czy na południu kraju, znajdziemy takie miejsce w okolicy. Jeśli więc szukacie fajnego pomysłu na weekend z dzieckiem, albo fajny wypad urodzinowy, to będzie strzał w 10. Makiety budynków wykonane są najczęściej w skali 1:25, a zatem podczas zwiedzania czujemy się jak najprawdziwsze olbrzymy - to na pewno coś nowego dla naszych dzieciaków. Spacer między kolorowymi obiektami będzie dla nich wspaniałą zabawą, dzięki której w sposób naturalny i niewymuszony dowie się wiele o świecie. A poza tym, które dziecko nie lubi małych domków?

 

Parki Miniatur w Polsce - gdzie jechać?

Do najsłynniejszych parków prezentujących najciekawsze atrakcje danego regionu należą: Kaszubski Park Miniatur, Park Miniatur Warmii i Mazur oraz Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.

  1. Kaszubski Park Miniatur znajduje się w Mirachowie - można tu zobaczyć charakterystyczne obiekty dla Kaszub, m.in. Kolegiatę Kartuską, zamek w Bytowie, pałac w Rzucewie, dwór w Będominie, Kalwarię Wejherowską oraz słynną Bazylik Mariacką z Gdańska.
  2. Kolejnym idealnym miejscem na weekend jest Park Miniatur Warmii i Mazur*, położony pomiędzy Gierłożą a Parczem, posiada miniatury najpiękniejszych i najstarszych zabytków Warmii i Mazur, m.in. pałacu w Sztynorcie, wiaduktu kolejowego w Stańczykach, wiatraku w Bęsi, chaty mazurskiej oraz grodziska pruskiego.
  3. Jeśli urlop planujecie na Dolnym Śląsku koniecznie odwiedźcie Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Zobaczycie w nim i.in. miniatury Rynku w Jeleniej Górze, zamku Książ, cerkwi pw. św. Archanioła Michała czy pałacu w Bożkowie.
  4. Prawdziwą gratką nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców jest Park Miniatur w Inwałdzie. Tu znajduje się ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom.

* otwarty od kwietnia, reszta wymienionych parków jest całoroczna.

A Wam jak się podoba propozycja takiego pomysłu na weekend? A może znacie jakieś fajne parki miniatur w Waszej okolicy i możecie polecić? Jeśli tak, napiszcie w komentarzu. Dziękujemy

 

Zdjęcie: Pixabay.com CC0

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
7-9-2017
Ocena:
Moim zdaniem warto wypocząć z dzieckiem w jakimś kameralnym, uroczym miejscu, takim jak Bańska Niżna - Domki z Duszą.
Jak pierwszy raz zobaczyłam to miejsce, to po prostu się zakochałam.
23-3-2017
Ocena:
Ja w tym roku planuję wybranie się na majówkę do stolicy. W Warszawie podobno nie brakuje interesujących miejsc, dlatego mam nadzieję, że nie będziemy się z dzieciakami nudzić. Podobno znajdujący się w Warszawie tor gokartowy Kartingowy Narodowy jest naprawdę całkiem zadbany i gwarantuje świetną zabawę, więc myślę, że na pewno o niego zahaczymy. Dobry artykuł! :)
11-4-2016
Ocena:
Byliśmy na majówkę w parku miniatur na Dolnym Śląsku. Miejsce świetne, szczególnie, że można zobaczyć najlepsze zabytki w jednym miejscu a potem je odwiedzać na żywo ;) Spaliśmy w gosciniecpodgrusza.pl więc mieliśmy kawałek do Parku ale warto było. Przy okazji zwiedziliśmy jeszcze inne miejsca. Wracamy tam na wakacje!
11-8-2015
Ocena:
Ja ostatnio zabrałem żonę i dzieciaki do parku rozrywki Kulturinsel w Niemczech. Mnóstwo atrakcji, niesamowity klimat, takiego w Polsce nigdzie nie ma na pewno :) Polecam, warto!
25-6-2014
Ocena:
Fajny taki park , w pobliżu Poznania też jest jeden park miniatur