Ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnych

Data:

Dzięki postępowi medycyny i coraz większej świadomości, podróż w ciąży, o ile przebiega ona bez komplikacji, jest w dzisiejszych czasach czymś zupełnie naturalnym. Wyjeżdżając za granicę trzeba jednak szczególnie zadbać o bezpieczeństwo - przyszła mama musi mieć zapewnioną kompleksową opiekę przez cały czas trwania podróży. Zapewniają ją specjalne ubezpieczenia turystyczne dla ciężarnych dobrane do naszych potrzeb.

 

Pamiętaj, że ochrona ubezpieczeniowa dla kobiet w ciąży jest w polisach mocno ograniczona, a różnice pomiędzy ofertami są ogromne.

 

Co ciężarnej oferuje NFZ?

Każdy ubezpieczony w NFZ ma prawo do otrzymania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ),  z którego to przywileju przyszła mama powinna skorzystać. Karta taka wydawana jest za darmo i obowiązuje przez okres dwóch miesięcy na terenie krajów członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii. Aby ją otrzymać należy złożyć wniosek w najbliższym Oddziale Wojewódzkim bądź Delegaturze NFZ. Dzięki EKUZ ciężarna może korzystać za granicą z opieki medycznej na zasadach obowiązujących w kraju, w którym aktualnie przebywa. Niestety świadczenia nie obejmują kosztów transportu na miejscu czy transportu do kraju.  

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne

Firmy ubezpieczeniowe wychodzą na przeciw mamom i oferują im szerszy zakres świadczeń. Podstawowy pakiet dla podróżujących kobiet w ciąży zapewnia jedną wizytę lekarską wraz z transportem, a także gwarancję zwrotu do 100 euro za usługi medyczne związane z problemami z ciążą. Firmy oferują opiekę kobietom najczęściej do drugiego trymestru ciąży. Wyjątek stanowi ciąża mnoga lub ciąża po wcześniejszym leczeniu niepłodności - wówczas pakiet będzie ważny tylko do 18 tygodnia.  Towarzystwa ubezpieczeniowe nie rekompensują wydatków, jeśli przed wyjazdem zostały stwierdzone medyczne przeciwwskazania do podróży, ubezpieczenie nie obejmuje także zwrotu kosztów porodu, jeśli odbył się on we wcześniej przewidzianym terminie. Cena takiej polisy waha się od 60 do 210 zł za okres 14 dni.

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © Dusaleev V.

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
21-8-2017
Ocena:
Ja zawsze wyrabiam Ekuz. Na Unię Europejską starczy, a dalej w ciąży to się nie ma co pchać