Data modyfikacji:

Jaki prezent dla niemowlaka dziewczynki?

Nie masz żadnego pomysłu na prezent dla niemowlaka – dziewczynki? Nic się nie martw, pomożemy ci. Oto kilka naprawdę ciekawych propozycji upominków, które przypadną go gustu dziecku i jego rodzicom.

prezent niemowlak

Prezent dla noworodka dziewczynki: miś szumiś

Jeśli przyszła obdarowana jest noworodkiem, idealnym dla niej prezentem będzie tzw. miś szumiś. To zabawka, która dzięki wbudowanemu mechanizmowi emituje dźwięki zwane „białym szumem”. Dźwięki te pozwalają dziecku odciąć się od bodźców zewnętrznych, uspokajają je, wyciszają i pozwalają zasnąć.

Większość tego typu zabawek pozwala na wybór rodzaju dźwięku. To ważna opcja, ponieważ niektórym noworodkom najbardziej przypada do gustu odgłos bicia serca, innym – przepływającej wody albo szumu odkurzacza. Kupując taki prezent dla noworodka – dziewczynki zwróć uwagę również na funkcje dodatkowe: opcje czujnika snu czy stopniowe wyciszanie się zabawki.

Prezent dla dziewczynki – niemowlaka: mata edukacyjna

Doskonały prezent dla dziewczynki – noworodka (lub niemowlęcia) to mata edukacyjna, która łączy zabawę z rozwojem. Składa się z kolorowej maty oraz z przymocowanych do niej pałąków, na których wiszą zabawki. Niektóre maty mają dodatkowe elementy piszczące, szeleszczące, inne mają wbudowane lusterka albo panele, które grają, gdy dziecko w nie kopie. Bardzo popularne ostatnio są również modele z podnoszonymi bokami, które w dowolnej chwili mogą stać się np. basenem dla plastikowych kulek.

Maty edukacyjne zasadniczo przeznaczone są dla niemowląt, więc nie powinny zawierać małych elementów. Przed zakupem upewnij się jednak, że rzeczywiście tak jest.

Prezent dla niemowlaka – dziewczynki: lalka szmacianka

Doskonały prezent dla malutkiej dziewczynki to również lalka szmacianka. Choć tego typu zabawki wielu z nas kojarzy jako te „z odzysku”, robione samodzielnie ze zbędnych skrawków materiałów, w istocie te produkowane dzisiaj to małe dzieła sztuki.

Kupując szmacianą lalkę dla tak małego dziecka, upewnij się, że nie zawiera ona żadnych elementów, które dziewczynka mogłaby połknąć – niewskazane są np. guziki.

Prezent dla dziewczynki – niemowlaka: gryzak

Jeśli obdarowana ma już kilka miesięcy, to najprawdopodobniej albo już wyrzynają się jej zęby, albo wkrótce ten proces się rozpocznie. Jako że zazwyczaj towarzyszą mu dolegliwości, takie jak swędzenie czy nawet ból, warto kupić dziecku przynoszący ulgę gryzak. Ten najbardziej popularny to gumowa żyrafka Sophie, ale możesz oczywiście wybrać coś spośród wielu innych.

Wskazówka: jeśli wybierzesz gryzak wypełniony specjalnym żelem, rodzice dziecka będą mogli chłodzić go w lodówce. Zimny gryzak to dodatkowa ulga dla rozpulchnionych, wrażliwych dziąsełek.

Prezent dla dziewczynki niemowlaka: grzechotka

Każdej małej dziewczynce przyda się również grzechotka. Wybór tego typu zabawek na rynku jest ogromny. Szczególnie chętnie kupowane są aktualnie ekologiczne zabawki z drewna, ale równie dobrze możesz wybrać intensywnie kolorową grzechotkę z plastiku. Dobrym pomysłem jest również zakup kilku grzechotek, które będą stanowiły dopasowany kolorystycznie komplet.

Prezent dla noworodka dziewczynki: mata wodna sensoryczna

Nowością na rynku zabawek dla najmłodszych jest mata wodna. To mata, którą wypełnia się wodą i powietrzem, dzięki czemu stanowi ona doskonałe pole do zabawy. Warto nadmienić, że tego typu produkt nie tylko bawi maluszka, ale wspiera jego rozwój: pozytywnie wpływa na motorykę i udoskonala zmysł wzroku.

Wskazówka: maty wodne produkowane są w różnych rozmiarach. Aby zabawka służyła dziecku jak najdłużej, wybierz jak największą.

Prezent dla niemowlaka dziewczynki: ubranko

Małe dzieci błyskawicznie wyrastają ze swoich ubranek, dlatego zawsze dobrym pomysłem jest kupienie w prezencie sukienki, bodziaka czy pajacyka. O zapotrzebowanie dziecka najlepiej zapytać jego rodziców – z pewnością docenią twoje zainteresowanie.

Wskazówka: kupując ubranka dla małego dziecka, zwróć uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Najbardziej polecana jest bawełna ekologiczna, która nie ma resztek żadnych toksycznych substancji. Zanim kupisz, upewnij się również, że ubranko będzie wygodne – nie powinno mieć „na pleckach” żadnych zamków, guzików czy dekoracji.

Prezent dla dziewczynki niemowlaka: opaska

Jeśli chcesz kupić maluszkowi jakiś drobiazg, to może być to opaska – podkreśli płeć dziecka i sprawi, że będzie wyglądało naprawdę uroczo. Szczególnie modne są obecnie opaski z wiązaniem z przodu, wykonane z bawełny.

Pamiętaj, że opaska dla niemowlęcia nie może uciskać główki. Powinna mieć odpowiednią szerokość i dobrze dobrany obwód.

Prezent dla dziewczynki noworodka: projektor

Nadal nie wiesz, co kupić dla noworodka – dziewczynki? Być może przypadnie ci do gustu projektor. Urządzenie pozwala dziecku się wyciszyć dzięki łagodnym melodyjkom oraz świetlnym wzorom wyświetlanym na suficie lub ścianie. Taki upominek z pewnością docenią rodzice dziecka – być może dzięki niemu maluszek zacznie samodzielnie zasypiać.

Prezent dla dziewczynki niemowlaka: drewniany wózek

Jeśli dziewczynka jest już dużym niemowlakiem – ma dziesięć czy jedenaście miesięcy, śmiało możesz kupić jej drewniany, niski wózek dla lalek. Taka zabawka nie tylko fenomenalnie wygląda (nawiązuje do lubianego stylu retro), ale też wspomaga rozwój dziecka. Większość maluszków korzysta z niej bowiem do podpierania się podczas nauki chodzenia.

Wskazówka: możesz wybrać również wózek z wikliny – on także jest niezwykle modny i może odgrywać rolę pchacza. Pamiętaj też, że warto kupić wózeczek wraz z kompletem pościeli dla lalki.

Autor: Robert Wojtaś