Data publikacji:

Żel aloesowy i alkohol – żel antybakteryjny DIY

Autor: Serwis Dzidziusiowo

 

Panika wywołana pojawieniem się w Europie koronawirusa spowodowała, że ogromną popularnością zaczęły się cieszyć się różnego typu żele i płyn do dezynfekcji rąk. Ogromne powodzenie takich produktów sprawiło, że kupienie ich graniczy z cudem, a jeżeli już się nam to uda to ich cena jest zaporowa. Jak więc samemu sobie z tym poradzić i zrobić żel antybakteryjny w domu?

Skład żelu antywirusowego

Sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy kupić bardzo dobrej jakości żel aloesowy z jak największą zawartością aloesu. Ten dostępny na stronie https://skin79-sklep.pl/73969-nowosc---skin79-aloe-aqua-soothing-gel-lagodzacy-zel-aloesowy-99.html sprawdzi się idealnie, dzięki aż 99 % zawartości tego składnika. Co więcej to duże opakowanie, które starczy na dłużej i pozwoli na regularne robienie żelu antybakteryjnego przez cały czas trwania pandemii. Mając już żel aloesowy wystarczy w odpowiedniej proporcji wymieszać go z alkoholem etylowym o wysokim stężeniu. 96% etanol należy połączyć w proporcji 4 do 1 z żelem aloesowym. Kilka chwil i mamy domowej roboty żel antywirusowy, którego skład jest nam w pełni znany. Co najważniejsze koszt zrobienia takiego produktu jest o niebo niższy niż w gotowych produktach dostępnych w sklepach. Chcąc wypróbować taki przepis można skorzystać z mniejszego opakowania aloesu dostępnego na https://skin79-sklep.pl/74234-hit---skin79-aloe-aqua-soothing-gel-lagodzacy-zel-aloesowy-99---tuba-100g..html.

Kiedy stosować żel antybakteryjny?

Warto mieć go ze sobą zawsze, kiedy jesteśmy po za domem. Mała buteleczka z atomizerem pozwoli szybko zdezynfekować ręce, gdy nie mamy dostępu do bieżącej wody. Idealnie sprawdzi się do szybkiej dezynfekcji dłoni, gdy dotkniemy czegoś w sklepie, po podróży komunikacją miejską. Co więcej jeżeli pracujesz i masz styczność z różnymi osobami, gotówką to także warto używać go jak najczęściej.

Zdezynfekowane dłonie – ochrona przed koronawirusem

Dbałość o higienę w tym trudnym dla nas wszystkich czasie to podstawa, aby nie zachorować. Częste mycie rąk i dezynfekcja ich za pomocą żelu antybakteryjnego pozwoli zdecydowanie zmniejszyć ryzyko zakażenia. Stosując płyn na bazie dobrej jakości żelu aloesowego pozwoli dodatkowo zadbać o dłonie, aby alkohol obecny w produkcie ich nie wysuszał. Twoje ręce będą czyste i piękne jak dotąd, a Ty zyskasz poczucie bezpieczeństwa. Co ważne aloesowy żel antywirusowy sprawdzi się także w dbałości o higienę u dzieci. W ich przypadku to równie ważne, aby często dezynfekować dłonie, szczególnie że dużo częściej dotykają nimi do ust i twarzy zwiększając ryzyko przeniesienia wirusa. Zrób to sam, wypróbuj i korzystaj z całą rodziną!

 


Autor