Data publikacji:

Przez zabawę do nauki języka angielskiego

Autor: Serwis Dzidziusiowo

 

Czy można uczyć się języka angielskiego zdalnie a także poprzez zabawę? Pewnie że tak! Proponujemy rozwiązania i gry, które zainteresują najmłodszych, a także starszych uczniów.

Lekcje angielskiego online


Zdalne zajęcia mogą być równie efektywne, a w niektórych przypadkach nawet bardziej niż te stacjonarne. Wiele osób lepiej czuje się w swoim domu przed komputerem, niż w obecności obcych ludzi. Komfort psychiczny, jaki mamy we własnym środowisku, sprawia, że lepiej przyswajamy wiedzę. Umysł jest bardziej odprężony, gotowy do nauki. Dodatkowo oszczędzamy czas i pieniądze, poświęcone na dojazdy. Rodzice cenią sobie lekcje online, bo nie marnują swojego czasu na korytarzu szkoły.

Lekcje angielskiego online, to także ogromna szansa dla wszystkich tych, którzy nie mogą uczęszczać na zajęcia stacjonarne. Są wśród nich osoby niepełnosprawne, mieszkańcy małych miasteczek i wsi, a także młodzi rodzice. Jeżeli interesują Cię takiego rodzaju lekcje to oferta szkół online jest już dostępna od jakiegoś czasu na Polskim rynku. My polecamy m.in Novakid - online szkołę nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.  

Ciekawe gry do nauki angielskiego

Chociaż wciąż powstają nowe metody przyswajania języków obcych, niezmiennie wiadomo, że nauka przez zabawę jest niezwykle przyjemną i skuteczną formą. Nieustannie pojawiają się nowe pomysły, gry oraz zabawy, które oswajają z językiem. Polecane są szczególnie najmłodszym, ponieważ ich szybko męczy monotonna lekcja. Gry dostosowane są one do grup wiekowych oraz poziomu, na jakim znajdują się uczniowie.

  • Dla najmłodszych, którzy nie potrafią jeszcze czytać, polecamy grę, w której dziecko słyszy słówka i musi wskazać przedmiot np. zwierzątko, owoc, które to słowo oznacza. Prawidłowa odpowiedź nagradzana jest gwiazdkami oraz słowną pochwałą.
  • W wieku przedszkolnym dzieci bardzo lubią uczyć się piosenek z gestykulacją. Dzięki połączeniu bodźców wzrokowo-słuchowych w Nursery Rhymes, umysł łatwiej chłonie wiedzę i dziecko szybciej zapamiętuje słowa, zwroty, a nawet całe zdania.
  • Nieco starsze dzieci poza słownictwem, mogą ćwiczyć za pomocą gier czytanie i pisownię. Doskonałym przykładem są puzzle. Uczeń musi połączyć elementy zawierające sylaby poszczególnych wyrazów.
  • Inną, popularną grą, która łączy w sobie naukę angielskiego, a także ćwiczenie spostrzegawczości, jest memory. Połowa zakrytych kart zawiera obrazki, druga połowa zaś słowa, które je opisują. Zadaniem jest odkrycie par np. rysunek psa i słówko "dog". Gra może posiadać wiele poziomów zaawansowania.

Nauka języka angielskiego wcale nie musi być nudna. Różnorodne zabawy online mogą sprawić, że uczeń będzie zdobywał wiedzę szybko, sprawnie, świetnie się przy tym bawiąc.


Autor