Data modyfikacji:

Jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego?

Autor: Serwis Dzidziusiowo
jak nauczyć dziecko angielskiego

 

Nauka języka obcego powinna zacząć się jak najwcześniej. Dziecko mimo tego, że nie mówi, rejestruje i odbiera bodźce obrazkowe oraz słuchowe. Warto więc mówić do niego w obcym języku, a wiedza ta zaowocuje w stosownym czasie.
Na początek zacznij od prostych słówek, gier i bajek – ciekawa forma nauki przez zabawę to klucz do sukcesu!

Kiedy maluch zacznie mówić, wtedy nauka języka obcego musi przejść na wyższy poziom. Nie przesadzaj jednak z codzienną porcją wiedzy. Wystarczy, że każdego dnia przygotujesz ciekawą formę zabawy, poprzez którą dziecko lepiej przyswoi nowe treści. Może to być gra edukacyjna, tradycyjna planszówka, pełna koloru i gwarantująca moc wrażeń. Dziecko bada rzeczywistość zmysłem wzroku i dotyku bardzo mocno. Taka gra stanie się więc niezwykle ciekawą nauką przez zabawę. Jednym z lepszych rozwiązań są gry typu memory, czyli połączenie słów z obrazkami. Uczą kojarzenia i zapamiętywania, co jest bardzo przydatne w edukacji językowej dziecka.

Możesz też wybrać filmy i bajki edukacyjne. Dźwięk, kolor obraz i różne techniki oddziaływania na wyobraźnię dziecka w jednym! Nauka języka angielskiego dla dzieci w takiej formie przynosi dobre efekty. Jeśli do tego dodasz kolorowe fiszki z nowymi słówkami, dziecko jeszcze lepiej przyswoi kolejne treści. Oprócz tego możesz też nabyć audiobooki i e-booki przeznaczone do nauki języka angielskiego dla dzieci. Ciekawie przygotowane słuchowiska z piosenkami i opowiastkami będą atrakcyjną lekcją językową dla dziecka. Możesz puszczać mu takie płyty także podczas zabawy. Wtedy maluch mimowolnie będzie przyswajał wiedzę, miło spędzając czas.

Nauka online – to drugi etap na drodze językowej edukacji dziecka.

Laptopy i tablety to nieodłączne gadżety dziecięcych pokojów. Korzystanie z nich z umiarem, szczególnie do celów edukacyjnych, może być, bardzo pomocne. Język angielski dla dzieci przygotowany w atrakcyjnej formie wizualnej to skuteczna nauka na każdym etapie edukacji językowej. Nie musisz iść do sklepu, aby zakupić się tego typu pomocami jak programy komputerowe i gry edukacyjne. Wiele rozwiązań znajdziesz w internecie.

Język angielski dla dzieci w formie kursów online – to najlepszy sposób na doskonalenie języka przez twoją pociechę!

Nauka języka bez wychodzenia z domu,  bez stresu i tracenia czasu na dojazdy to wielkie udogodnienie także i dla ciebie, jako rodzica. Dużo jest szkół, które przekazują wiedzę w sposób bardzo ciekawy z ukierunkowaniem na potrzeby młodego człowieka. Język angielski dla dzieci online w dobrej szkole to także inne plusy. Zajęcia prowadzone są z dzieckiem indywidualnie w wirtualnej klasie za pomocą skutecznych metod. Bardzo ciekawe rozwiązania wprowadzane przez niektóre szkoły to np. szkoła novakid, stosując metodę reagowania całym ciałem TPR czy Cyfrowe pióro (doskonalenie umiejętności pisania). Język angielski online to także zajęcia prowadzone przez angielskich native speakerów. Dzięki temu komunikacja między dzieckiem a nauczycielem od początku jest ukierunkowana mocno na język obcy. Unikalne, interaktywne platformy edukacyjne zapewniają każdemu dziecko komfortową i efektywną naukę.

Język angielski dla dzieci w wersji online to podstawa nie tylko do nauczenia się języka, ale i myślenia nim. Wszelkie inne pomoce są bardzo potrzebne, ale kontakt ze świetnie przygotowanym merytorycznie nauczycielem jest fundamentem. Dziecko otrzymuje pełną uwagę i nowoczesne pomoce interaktywne. Uczy się w swoim tempie, a rodzice są a bieżąco informowani o  postępach nauki swojej pociechy.

Musisz jedynie znaleźć dobrą szkołę, która język angielski dla dzieci traktuje bardzo poważnie. Współpraca z dobrym native speakerem pomoże dziecku płynnie i bez stresu pokonywać kolejne szczeble na drodze językowej edukacji.


Autor

Komentarze
26-09-2020
Ocena:
A moje korzystają z TUTLO BEAR i starszy JUNIOR - maja lekcje z domu, wygodnie, ale efekty słyszę!
20-09-2020
Ocena:
Ja z tym mam największy problem. Raz mi się udaje i widzę, że córka chętnie się ze mną uczy a drugim razem jest wręcz przeciwnie. Dlatego zapisałam się na środę 23.09 na webinar do tutlo gdzie będą poruszać właśnie kwestię jak zachęcić dziecko do nauki i co zrobić aby była ona efektywniejsza. Myślę, że przyda się to wielu rodzicom więc polecam się zapisać;)