Lidokaina- czy to jedyne wyjście przy bolesnym ząbkowaniu?

Data:

 

Lidokaina o lek przeciwbólowy o działaniu miejscowym stosowany na przykład w gabinetach stomatologicznych oraz do zszywania ran po urazach. Lidokaina blokuje powstawanie i przewodzenie impulsów nerwowych. Jest lekiem, który może wywoływać skutki uboczne.

Lidokaina wpływa na nerwy czuciowe i zakończenia nerwowe i działa bardzo szybko, ale warto wiedzieć, że wiele schorzeń jest przeciwwskazaniem do stosowania Lidokainy. Są to m.in. choroby krążenia, nerek, a także alergia na Lidokainę lub inne składniki preparatu zawierającego ten środek przeciwbólowy. Żele przeciwbólowe dostępne bez recepty zawierają 2% stężenie tego środka. Niestety u malutkich dzieci nie jesteśmy w stanie przewidzieć skutków ubocznych stosowania takiego leku, a tym bardziej nie wiemy, czy maluch nie ma na tę substancję alergii. W czerwcu 2014 roku FDA (Amerykańska Agencja ds Leków) wydała ostrzeżenie przed stosowaniem produktów z 2% stężeniem lidokainy u dzieci. Skład leku na ząbkowanie warto przejrzeć także pod kątem zawartości cukru i konserwantów. Aplikując cokolwiek do buzi dziecka, które ząbkuje warto zadbać także szczególnie higienę, bo rozpulchnione dziąsła łatwo nadkazić.

Czy jest jakaś alternatywa dla leków na ząbkowanie z Lidokainą?

 

        camilia

 

Camilia to lek bezpieczny i naturalny. W skład Camilii wchodzą tylko naturalne składniki: Chamomilla vulgaris (rumianek), która łagodzi ból i zmniejsza stan podgorączkowy związany z ząbkowaniem, Rheum (rzewień), który łagodzi biegunki towarzyszące ząbkowaniu, oraz Phytolacca decandra (szkarłatka), która łagodzi stan zapalny dziąseł. Taki skład powoduje, że preparat może być kompleksowym rozwiązaniem w czasie nasilenia dolegliwości związanych z ząbkowaniem u małych dzieci.

Camilia to 10 jednorazowych dawek w  sterylnie zamkniętych pojemniczkach (minimsach). Taka forma podania pozwala na higieniczną aplikację leku do buzi dziecka bez zbędnego nadkażenia jamy ustnej dziecka, w której podczas wyrzynania się ząbka może dojść do stanu zapalnego i zakażenia rozpulchnionego dziąsła.

 

CAMILIA® Roztwór doustny.1 pojemnik jednodawkowy (minims – 1ml) zawiera: substancje czynne: Chamomilla vulgaris 9CH, Phytolacca decandra 5CH, Rheum 5CH aa 333,3 mg. Bolesne ząbkowanie u niemowląt. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne. BOIRON SA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

artykuł sponsorowany

fot. pixabay.com

 

Czytaj również:

5 nietypowych objawów ząbkowania

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
14-11-2018
Ocena:
Viburgel najlepszy, a do tego gryzaki, skórki czerstwego chleba podawane w obecnosci mamy. Moje dzieci uspokajaly sie jak wychodzilam z nimi na spacer.
24-5-2018
Ocena:
Ojej nie miałam pojęcia, że takie leki bez recepty też trzeba sprawdzać. Myślałam,że jak coś jest dla dzieci,to bezpieczne !