Data publikacji:

Jakie zabawki dla 14-miesięcznego dziecka wybrać?

14-miesięczne dziecko to wdzięczny i radosny mały człowiek, który ucieszy się z każdego otrzymanego upominku. Warto jednak zadbać o wyjątkowe prezenty, czyli takie, które nie tylko bawią, ale i rozwijają. Sprawdź, które zabawki dla 14-miesięcznego dziecka naprawdę warto kupić!

14 mies

Interaktywne zabawki dla 14-miesięcznego dziecka

 • Chodzik-pchacz

  14-miesięczne dzieci najczęściej nie do końca radzą sobie jeszcze z chodzeniem, dlatego chętnie korzystają ze wsparcia. Takie wsparcie może stanowić interaktywny chodzik-pchacz. Zabawka nie tylko ułatwia chodzenie i zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa, ale również dostarcza mu solidnej porcji rozrywki.

 • Interaktywny smartfon

  Jeśli szukasz modnej zabawki dla 14-miesięcznego dziecka, to wybierz zabawkowy smartfon. Zabawka cieszy się ogromnym powodzeniem, ponieważ imituje klasyczny telefon, do którego – jak wiadomo, tak malutkie dziecko nie powinno mieć dostępu. To świetny prezent, po który malec będzie często sięgał.

 • Interaktywny pilot

  Kolejną doskonałą zabawką dla nieco ponad rocznego maluszka jest interaktywny pilot. Naciśnięcie przycisków uruchamia światełka, radosne dźwięki i melodie, do tego dzięki zabawce smyk rozwija motorykę małą. Świetny prezent, który spodoba się każdemu małemu dziecku.

 • Dumel interaktywny domek

  Jeśli szukasz nieco większej zabawki dla 14-miesięcznego dziecka, kup interaktywny domek od marki Dumel – to marka, której produkty słyną z wysokiej jakości. Domek jest wypełniony wieloma ciekawymi elementami – znajduje się w nim wanna, toaleta, łóżko, a nawet dobrze wyposażona kuchnia. Po naciśnięciu niektórych przycisków zabawka odtwarza dźwięki, które maluch doskonale zna ze swojego codziennego życia.

 • Interaktywna kierownica

  Jeśli szukasz zabawki dla 14-miesięcznego chłopca – fana aut, to sprawdzić może się interaktywna kierownica. Maluszek może nie tylko obracać kierownicą niczym prawdziwy rajdowiec, ale również – co z pewnością przypadnie mu do gustu, odtwarzać bardzo „samochodowe” dźwięki.

Edukacyjne zabawki dla 14-miesięcznego dziecka

Opisane wyżej interaktywne zabawki to wszystkie te, które wchodzą w pewną interakcję z dzieckiem, wydając dźwięki i zachęcając do podejmowania działań. Inna grupa zabawek to te edukacyjne – bawiąc się nimi, maluch musi uruchomić wyobraźnię. Które z nich są szczególnie polecane?

 • Tablica manipulacyjna

  Tablice manipulacyjne zawierają mnóstwo ciekawych dla dziecka elementów. Są to na przykład koła zębate, zamki i przesuwy, przeplatanki, dzwonki, a nawet sznurowadła. Jeśli szukasz zabawki dla 14-miesięcznego dziecka, która będzie wspierała jego rozwój i choć odrobinę zaspokoi ciekawość świata – zdecyduj się na tablicę manipulacyjną. Pamiętaj jedynie, aby wybrać model przeznaczony dla dzieci w wieku 12. miesięcy.

 • Kostka edukacyjna

  Oto produkt, który zasługuje na miano najlepszej zabawki dla 14-miesięcznego chłopca czy dziewczynki. Kostka edukacyjna oferuje dziecku całe mnóstwo możliwości zabawy dzięki różnorodności załączonych elementów. W zależności od modelu, kostka może mieć wbudowane liczydło, sorter, przeplatanki, koła zębate, lusterka, elementy piszczące i wiele, wiele innych.

 • Pchacz edukacyjny

  Większość dzieci w wieku około 14. miesięcy chętnie ćwiczy nową umiejętność, jaką jest chodzenie. Świetnym pomysłem jest zatem kupienie maluszkowi pchacza w postaci zabawki umieszczonej na długim kijku. Maluch może prowadzić zabawkę przed sobą, trenując zmysł równowagi i… świetnie się przy tym bawiąc.

 • Sorter

  Zestawiając najlepsze zabawki dla 14-miesięcznego dziecka, nie można pominąć „Garnuszka na klocuszek”. To tradycyjny sorter, który pomaga dziecku w poznawaniu nowych kształtów oraz kolorów. W tracie zabawy malec trenuje wyobraźnię i logiczne myślenie.

 • Drewniana układanka

  Drewniana układanka to doskonała zabawka dla nieco ponad rocznego dziecka. Możesz wybrać taką ze zwierzątkami, roślinami, literkami albo cyferkami – w zależności od tego, z czym chcesz zapoznać maluszka. W większości układanek dla najmłodszych ruchome elementy mają specjalne uchwyty, dzięki którym zabawa jest o wiele łatwiejsza.

 • Kukiełki-pacynki

  A możesz szukasz zabawki dla 14-miesięcznego dziecka, dzięki której dziecko będzie wspaniale bawić się z dorosłymi? W takiej sytuacji możesz kupić malutkie, zakładane na palce pacynki. Dzięki tym uroczym, małym postaciom dziecko ćwiczy wyobraźnię i logiczne myślenie, ale przede wszystkim spędza cudowne chwile z rodzicami. ,

 • Wieża z kubków

  A może skusi cię bardzo polecana przez rodziców wieża z plastikowych kubeczków? To doskonała zabawka, którą maluszek może wykorzystać na wiele różnych sposobów – np. do przelewania wody w kąpieli albo do robienia babek w piaskownicy.

 • Wbijak

  To zabawka, obok której żaden 14-miesięczniak nie przejdzie obojętnie. Zadanie maluszka jest bardzo proste – musi on jedynie wbić małe, drewniane kołki w specjalne otwory na małym stojaku. Oczywiście wszystko za pomocą drewnianego młotka – to właśnie on stanowi o dużej atrakcyjności tej zabawki dla 14-miesięcznego dziecka.

 • Klasyczna piramida

  Ponad rocznemu dziecku możesz kupić klasyczną piramidę składającą się z kolorowych obręczy w różnych rozmiarach oraz stojaka. Taki zestaw należy ułożyć w odpowiedni sposób, co stanowi nie lada wyzwanie dla maluszka w tym wieku. Oczywiście zabawką można bawić się również na kilka innych sposobów, co stanowi jej kolejną, dużą zaletę.

 • Przeplatanka

  Świetnym pomysłem na prezent jest również bardzo popularna przeplatanka. Zabawka zbudowana jest z podstawy, wygiętych w różny sposób kolorowych drucików oraz dużych korali. Bawiąc się w przesuwanie koralików, maluch ćwiczy logiczne myślenie, pamięć oraz koncentrację uwagi, rozwija też wyobraźnię.

Klasyczne zabawki dla 14-miesięcznego chłopca

A może interesują cię wyłącznie klasyczne zabawki dla 14-miesiącznego chłopca? W takim przypadku sprawdzą się:

 • Duży samochód – wywrotka

  Duże autko z wywrotką świetnie sprawdzi się zarówno jako zabawka ogrodowa, jak i ta do zabawy w domu. Przewożenie innych zabawek albo piasku stanowi dla maluszka źródło świetnej rozrywki – zatem zdecydowanie warto!

 • Jeździk grawitacyjny

  Niemal każdy mały chłopiec interesuje się różnego typu jeździkami. Warto wspierać to naturalne umiłowanie do zabaw ruchowych, ofiarowując dziecku grawitacyjny model zabawki. Jeździk jest niski (a zatem bezpieczny), porusza się jedynie dzięki skrętom kierownicy, a do tego nie osiąga zbyt dużych prędkości. Idealna zabawka dla 14-miesięcznego malca.

 • Jeździk – autko

  Przykładem wspierającej rozwój zabawki dla 14-miesięcznego dziecka jest również jeździk w kształcie autka. Ten „pojazd” jest wyjątkowy z aż kilku względów. Po pierwsze – dzięki temu, że wygląda niczym prawdziwy samochód, z pewnością zainteresuje dziecko. Po drugie – znajdujące się na zabawce przyciski, po których rozlega się dźwięk klaksonu, stanowią ciekawe urozmaicenie. Po trzecie – w czasie zabawy jeździkiem w kształcie autka maluszek intensywnie pracuje nad motoryką dużą, czyli ogólną sprawnością fizyczną. Krótko mówiąc: zabawka idealna!

Autor: Robert Wojtaś