Data publikacji:

Jakie zabawki dla 15-miesięcznego dziecka wybrać?

Zabawki dla 15-miesięcznego dziecka powinny nie tylko sprawiać radość, ale i rozwijać. Jeśli nie wiesz, które wybrać, aby spełniły oba te warunki, koniecznie zerknij do poniższego zestawienia. Oto produkty, które z pewnością przypadną maluszkowi do gustu!

15 mies

Edukacyjne zabawki dla 15-miesięcznego dziecka

Edukacyjne zabawki dla 15-miesięcznego dziecka to strzał w dziesiątkę – są źródłem doskonałej rozrywki, przy której dziecko rozwija niemal wszystkie umiejętności. Pytanie: które warto kupić?

 • Kostka edukacyjna

  Jeśli szukać urozmaiconej zabawki dla 15-miesięcznego dziecka, to kup kostkę edukacyjną. To zabawka, która na każdej ze swoich ścianek oferuje dziecku inną formę zabawy. Smyk ma do dyspozycji przeplatanki, koła zębate, przyciski dźwiękowe, sortery, lusterka i małe zegary – wszystko, czego mała dusza zapragnie!

 • Sorter

  Możesz postawić na klasyczny, najprostszy sorter, który nauczy dziecko dopasowywania do siebie kształtów, albo wybrać hit wśród tego typu zabawek, czyli „Garnuszek na klocuszek” od marki Fisher Price. „Garnuszek na klocuszek” motywuje dziecko do działania, nagradzając jego drobne sukcesy melodyjkami. Jeśli natomiast rodzic zmieni ustawienie zabawki, będzie ona uczyła dziecko nie kształtów, a kolorów. Świetna zabawa i solidne wsparcie rozwoju.

 • Wbijak

  Nie ulega wątpliwości, że każde małe dziecko uwielbia uderzać, wbijać i stukać. Warto te upodobania wykorzystać i sprawić maluszkowi klasyczny wbijak. To zabawka, która składa się z ruchomych elementów włożonych w specjalną podstawkę – elementy te należy mocno wbijać dołączonym młoteczkiem.

 • Tablica manipulacyjna

  Jeśli szukasz zabawki dla 15-miesięcznego dziecka, która natychmiast wzbudzi zainteresowanie malca, postaw na tablicę manipulacyjną. To tablica, do której przymocowane są wszelkie interesujące najmłodszych drobiazgi: zamki, koła zębate, sznurówki, przeplatanki, przekładanki i przyciski. Oczywiście wszystko wykonane jest z bezpiecznych materiałów i mocno przymocowane – nie musisz bać się, że któryś z elementów dostanie się do buzi obdarowanego.

 • Wieża z kubeczków

  Bardzo prosta wieża z kubeczków jest spełnieniem marzeń wielu małych dzieci. Maluszek może wykorzystywać zabawkę na wiele sposobów – do tworzenia babek z piasku, zabaw w kąpieli, przenoszenia drobnych zabawek czy w najbardziej klasyczny sposób, czyli do budowania wysokiej wieży.

 • Układanka drewniana

  Możesz kupić dziecku drewnianą układankę, która również przyczyni się do jego prawidłowego rozwoju. Maluch musi tylko podjąć wyzwanie i dopasować drewniane elementy do otworów na drewnianej planszy. Z pewnością zrobi to bardzo chętnie, bo zabawka jest kolorowa i bardzo interesująca.

Interaktywne zabawki dla 15-miesięcznego dziecka

Jeśli edukacyjne zabawki dla 15-miesięcznego dziecka cię nie przekonują, zerknij na nasze propozycje produktów interaktywnych – czyli takich, które grają i mówią do malca, jednocześnie go przy tym ucząc.

 • Interaktywny autobus

  Istnieją różne modele interaktywnych autobusów. Niektóre jeżdżą same i zmieniają kierunek jazdy po napotkaniu przeszkody. Inne mają licznych pasażerów – naciśnięcie któregoś z nich powoduje włączenie się miłej dla ucha melodii. Niezależnie od tego, który wybierzesz, dziecko z pewnością będzie zachwycone.

 • Domek

  Interaktywny domek to zabawka, która uczy się dopasowywania zabawek do otworów, umożliwia zrozumienie działania zamka i dźwigni, a także wprowadza dziecko do świata liczb i muzyki. Wszystko dzięki ruchomym kosteczkom, pianinku, drzwiom, które otwiera się zamkiem, sorterowi czy liczydłu. Krótko mówiąc: doskonała zabawa murowana!

 • Dumel interaktywny traktor

  Traktorki od Dumel to idealne zabawki dla 15-miesięcznego dziecka. W zestawie znajduje się pojazd z kierowcą i przyczepa ze zwierzątkami – w zależności od modelu mogą być to zabawki gospodarskie albo egzotyczne. Podczas zabawy ruchomymi postaciami z traktora wydobywają się wesołe piosenki, rymowanki i odgłosy zwierząt. Na uwagę zasługuje fakt, że zabawki od marki Dumel cieszą się opinią niezniszczalnych – z pewnością będą służyły dziecku naprawdę długo.

Zabawki dla 15-miesięcznej dziewczynki

Większość zabawek dla malutkich dzieci to te uniwersalne, przeznaczone dla obu płci. Są jednak i takie, które z dużym prawdopodobieństwem przypadną do gustu głównie dziewczynkom. Oto one:

 • Drewniany domek dla lalek

  Jeśli szukasz klasycznej, uroczej zabawki dla 15-miesięcznej dziewczynki, a do tego takiej, która będzie służyła dziecku przez całe lata zabawy, to koniecznie zdecyduj się na drewniany domek dla lalek. Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na przeznaczenie wiekowe (informacja o nim powinna znaleźć się w opisie zabawki albo na jej opakowaniu). Z uwagi na fakt, że malutkie dzieci nie mogą bawić się drobnymi elementami, domek musi być przeznaczony dla dzieci w wieku 12 miesięcy.

 • Zestaw trzech miękkich mini autek z napędem

  Trzy mięciutkie autka, które z pewnością przypadną go gustu małemu chłopcu. Nie stwarzają żadnego zagrożenia dla dziecka, ponieważ są miękkie i nie zawierają żadnych małych elementów. Nie wymagają też baterii – wystarczy, że dziecko cofnie autko, by to ruszyło z impetem do przodu. Co ważne, zabawa autkami stymuluje rozwój ruchowy dziecka, a także sprzyja rozwojowi logicznego myślenia.

 • Duży jeździk w kształcie autka

  Obok tej zabawki dla 15-miesięcznego chłopca nie można przejść obojętnie. Nowoczesny jeździk, który do złudzenia przypomina prawdziwe auto oraz – co ma znaczenie dla obdarowanego, posiada kierownicę z efektami dźwiękowymi. Większość tego typu pojazdów ma w siedziskach schowek, w którym dziecko może skryć swoje skarby. Zabawka jest źródłem wspaniałej rozrywki, przy której dziecko znakomicie się rozwija.

Autor: Robert Wojtaś