Data publikacji:

Jakie zabawki dla 2-latka wybrać?

Dwulatek to „żywe srebro”, któremu trudno jest się skupić na jednej rzeczy – chyba że tą rzeczą jest naprawdę ciekawa zabawka. Sprawdź, jaki prezent na dwa lata dla chłopca wybrać, by usłyszeć okrzyk zachwytu. Podpowiadamy również, na co zwracać uwagę podczas zakupu, aby upominek nie stwarzał zagrożenia dla maluszka.
zabawki dla chlopca 2 lata

Prezent na dwa lata dla chłopca – jak kupić ten bezpieczny?

Kupując prezent na dwa lata dla chłopca, musisz zwrócić uwagę na jakość jego wykonania oraz to, czy został on odznaczony certyfikatami, takimi jak : CE, Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka, Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny, TÜV Rheinland, FSC, Fair Trade czy STANDARD 100 by OEKO-TEX. Tego typu odznaczenia gwarantują, że zabawka została wyprodukowana z materiałów wysokiej jakości i wielokrotnie sprawdzona. Certyfikaty dają również pewność, że farby, jakich użyto do pomalowania produktu, nie są toksyczne.

Pamiętaj, że choć dwulatek może wydawać się już dużym dzieckiem (w porównaniu do niemowlęcia), nie powinien on otrzymać zabawki, która zawiera jakiekolwiek małe elementy. Dzieci w tym wieku wciąż wkładają wiele przedmiotów do ust, dlatego malutka kulka czy plastikowa śrubka może stanowić dla nich zagrożenie.

Oczywiście zabawki dla chłopca 2 lata powinny być trwałe. Jak sprawdzić trwałość produktu, kupując w sieci? To proste – sprawdź opinie innych. To najbardziej wiarygodne źródło informacji.

Zabawki interaktywne dla chłopca 2 lata

Dwulatka nie zainteresuje już jakakolwiek zabawka dla chłopca – 2 lata to już przecież wiek, w którym interesujące jest przede wszystkim to, co gra, świeci, śpiewa albo się porusza. Takie współpracujące z dzieckiem przedmioty określa się jako interaktywne. Które warto kupić?

Kierownica interaktywna

Dwulatkowie uwielbiają udawać, że prowadzą samochód – warto to wykorzystać. Interaktywna kierownica, które emituje dźwięki po naciśnięciu odpowiednich przycisków, trąbi, a do tego gra wesołe melodie to idealny prezent na dwa lata dla chłopca. Pamiętaj, aby upewnić się, czy do zabawki dołączone są baterie.

Zabawkowy smartfon

Przeciętny dwulatek bardzo interesuje się już smartfonem rodzica, choć oczywiście nie powinien jeszcze z niego korzystać. Aby zaspokoić ciekawość smyka i jednocześnie zadbać o jego rozwój, warto kupić mu zabawkowy telefon. To świetna zabawka dla chłopca 2 lata – uczy dziecko cyferek, literek, a także, w zależności od modelu, zapoznaje je ze światem zwierzątek czy owoców. Taką zabawkę można wziąć ze sobą na spacer – jest lekka i łatwa do utrzymania przez malutkie rączki.

Interaktywna książeczka

Polecane zabawki interaktywne dla chłopca 2 lata to również wszelkiego rodzaju książeczki z przyciskami. Taka „pozycja” wprowadzi dziecko w świat liter i cyferek, uprzyjemni mu czas dzięki wesołym melodiom, a nawet nauczy kształtów czy godzin. Jeśli zależy ci na tym, aby dziecko rozwijało się podczas zabawy, to śmiało możesz sięgnąć właśnie po tę zabawkę.

Laptop interaktywny

Kolejną polecaną zabawką dla małych chłopców jest interaktywny laptop. Każda minuta zabawy to trening logicznego myślenia, nauka literek i cyferek, a także… lekcja obcego języka. Co jednak najważniejsze, zabawa laptopem to dla każdego dziecka niesamowita frajda.

Szczeniaczek Uczniaczek

Jeśli chodzi o sprawdzone zabawki dla chłopca 2 lata, to z pewnością należy tu wymienić Szczeniaczka Uczniaczka od marki Fisher Price. To pluszowy, mięciutki piesek, który „rozmawia z dzieckiem” – wystarczy, że maluszek naciśnie którąś z jego łapek albo brzuszek. Szczeniaczek Uczniaczek to nie tylko zwykła zabawka, ale przyjaciel na wiele lat.

Radiomagnetofon Szczeniaczka

Jeśli dziecko posiada już Szczeniaczka Uczniaczka, to na pewno ucieszy się z zabawki, która nawiązuje do uroczego, pluszowego psiaka. Radiomagnetofon Szczeniaczka uczy literek, kolorów i kształtów, a do tego zapoznaje maluszka z językiem angielskim. Prawdziwy hit w grupie wiekowej 2+.

Edukacyjne zabawki dla chłopca 2 lata

Zabawki dla chłopca 2 lata nie muszą grać i śpiewać, aby stać się tymi ulubionymi. Oto kilka ciekawych produktów, do których nie potrzeba baterii.

Lego Duplo

Lego Duplo to klocki dla najmłodszych. Do wyboru masz zestawy, takie jak: Ciężarówka i koparka gąsienicowa (10931), Rodzinne biwakowanie (10946), Dinozaury (10939), Stodoła (10592), Prom kosmiczny (10944) oraz wiele, wiele innych. W trakcie zabawy Lego Duplo dziecko nie tylko się bawi, ale również ćwiczy pamięć, rozwija logiczne myślenie oraz trenuje motorykę małą.

Puzzle

Dwulatkowi można ofiarować również pierwsze puzzle. Mogą mieć one już sześć czy osiem elementów, a nawet więcej – jeżeli rodzic wykazuje chęć pomocy. Zabawa puzzlami to znakomity trening pamięci oraz logicznego myślenia. Warto też pamiętać, że próbując połączyć poszczególne elementy, maluszek ćwiczy motorykę małą.

Klocki Plus-Plus

Wielu rodziców uważa, że klocki Plus-Plus (Midi Basic) to zdecydowanie najlepszy prezent na dwa lata dla chłopca. Klocki są miękkie i elastyczne, bardzo trwałe, a ich układanie dostarcza wielogodzinnej przyjemności. Przy niewielkiej pomocy rodzica maluszek może stworzyć naprawdę zachwycające, przestrzenne konstrukcje.

Klocki Jeżyki

Jeśli maluszek posiada już klocki Plus-Plus, można go uszczęśliwić Jeżykami. To masywne, a jednocześnie lekkie i łatwe do łączenia elementy, które są wręcz doskonałe dla dwulatków. Intensywne kolory zachęcają do zabawy i stymulują wzrok, a charakterystyczne „kolce” są źródłem stymulacji sensorycznej. Krótko mówiąc: zabawka idealna.

Klasyczne klocki drewniane

Ani budowli z klocków Plus-Plus, ani tych z klocków Jeżyków nie można zburzyć – a przecież burzenie również jest częścią wspaniałej zabawy! Dlatego do kompletu z poprzednimi zabawkami możesz dorzucić zestaw klasycznych klocków drewnianych – radość maluszka jest tego warta.

Zabawki dla chłopca 2 lata, które zachęcą go do ruchu

A może interesuje cię „ruchowa” zabawka dla chłopca? 2 lata to rzeczywiście wiek, w którym dziecko odczuwa silną potrzebę wyładowania energii poprzez intensywne poruszanie się. Warto to wykorzystać i ofiarować maluszkowi prezent, który doda mu skrzydeł. Co dokładnie możesz kupić?

Rowerek biegowy

Trudno wymienić wszystkie zalety wynikające z zabawy na rowerku biegowym. Pojazd ten jest bezpieczny, wspiera rozwój motoryki małej i dużej oraz ułatwia ćwiczenie równowagi, przygotowując maluszka do jazdy na rowerze z pedałami.

Do wyboru masz modele plastikowe, drewniane oraz metalowe – tak naprawdę nie ma większego znaczenia, który wybierzesz. Upewnij się jedynie, że jest to zabawka dla chłopca 2 lata.

Jeździk grawitacyjny

Do zdrowego ruchu zachęci dziecko również jeździk grawitacyjny. Jego ruch odbywa się za pomocą kręcenia kierownicą. Dziecko w ogóle nie musi używać nóg/odpychać się – wystarczy, że będzie sterować. Pojazd jest naprawdę bezpieczny, a przede wszystkim jest źródłem niekończącej się, radosnej zabawy na świeżym powietrzu.
Autor: Robert Wojtaś