Data publikacji:

Zabawki interaktywne - Black Friday. Jakie zabawki interaktywne na Black Friday wybrać?

Black Friday to jedna z najlepszych okazji, by zaoszczędzić na zakupach i przygotować atrakcyjne prezenty dla całej rodziny. W tym dniu warto zwrócić uwagę w szczególności na zabawki dla dzieci. Maluchy i starsze dzieci mają swoje marzenia, które można spełnić dzięki obniżkom cen, np. na zabawki interaktywne - Black Friday to upusty nawet do 70%! Jeśli chcesz przygotować upominek bożonarodzeniowy lub mikołajkowy dla dziecka, sprawdź, dlaczego warto wybrać zabawki interaktywne i które z nich są lubiane przez dzieci.
zabawki interaktywne

Czym są zabawki interaktywne?

Black Friday to doskonała okazja, by zakupić prezenty świąteczne dla dzieci. Pod koniec listopada unika się przedświątecznych tłumów w sklepach i gorączkowego poszukiwania odpowiedniego upominku na ostatnią chwilę. Już teraz warto pomyśleć, co kupić kilkulatkowi lub maluszkowi w największe zakupowe święto, by sprawić mu ogromną radość pod choinką.

Sprawdź również najlepsze oferty na zabawki w Black Friday!

Jeśli zamierza się obdarować małe dziecko, warto postawić na zabawki interaktywne. Black Friday obowiązuje w sklepach z zabawkami i akcesoriami dla dzieci, dlatego bez trudu znajdzie się wymarzony prezent dla każdego malucha. Zabawki interaktywne są szczególnie polecane na upominki ze względu na swój edukacyjny charakter. Dzięki nim dziecko poznaje litery, cyferki, kolory, nazwy części ciała, a także szereg innych rzeczy. Edukacyjna, interaktywna maskotka, stoliczek lub kostka reagują na każde naciśnięcie przycisku, obrócenie elementu i wykonanie innej czynności. W ten sposób utrzymuje się zainteresowanie malucha przez długi czas i wspiera się go w utrwalaniu zdobytej wiedzy.

Zabawki interaktywne Black Friday - dla kogo są odpowiednie?

W przypadku zabawek interaktywnych trudno wskazać jedną, małą grupę dzieci, dla których są odpowiednie. Mogą sięgać po nie niemowlęta od 3.-6. miesiąca życia, małe dzieci, przedszkolaki, a także uczniowie początkowych klas szkoły podstawowej. Interaktywne zabawki są przystosowane do poszczególnych etapów rozwoju dziecka, dlatego prawidłowo wspierają nabywanie nowych umiejętności.
Jeśli chce się zamówić zabawki interaktywne, Black Friday to okazja, by nabyć zarówno prezenty dla maluszków, jak i dla 7-latków. Przed wyborem konkretnej zabawki warto poznać preferencje chłopca lub dziewczynki. Dzięki temu kupi się upominek zgodny z ich upodobaniami i zainteresowaniami.
Na jakie zabawki interaktywne zwrócić szczególną uwagę? Oto lista sprawdzonych propozycji dla młodszych i starszych dzieci.

Interaktywne maskotki

Zabawki interaktywne, takie jak maskotki, są lubiane przez większość niemowląt. Mogą sięgać po nie już maluszki od 6.-9. miesiąca życia. Pluszaki są pozbawione małych elementów, które można połknąć, włożyć do ucha lub nosa. Są miękkie i przyjemne w dotyku. Po naciśnięciu na łapkę, uszko, głowę czy brzuszek, zabawka wydaje różne dźwięki, porusza się lub wykonuje inną interakcję. Wiele maskotek śpiewa piosenki, opowiada bajki i uczy o częściach ciała. Dzięki interakcjom niemowlę chętnie wykonuje czynności, które uruchamiają dźwięki. W ten sposób dziecko zapamiętuje wiele informacji przekazywanych mu w formie zabawy dostosowanej do wieku.
Interaktywne maskotki są odpowiednie dla chłopców i dziewczynek. Znajdzie się wśród nich zarówno misie i pieski, jak i pokemony lub postaci z popularnych bajek, np. Bing. Dzięki temu malec otrzyma zabawkę, o której marzył.
Sprawdź maskotki interaktywne na Ceneo.pl.

Interaktywne stoliczki, pojazdy i kostki

Interaktywny stolik, pojazd lub kostka są wykonane z wytrzymałego, bezpiecznego tworzywa sztucznego. Zabawki tego typu są dedykowane dzieciom w wieku od 12 do 36 miesięcy. Dzięki nim maluchy mogą rozwijać mowę, znajomość kolorów, liczb, liter, nazw zwierząt, części ciała bądź owoców i warzyw.
Zabawki z tej grupy są wyposażone w liczne przyciski i inne ruchome elementy. Po ich naciśnięciu, obróceniu lub przesunięciu, zabawka wydaje różne dźwięki lub sygnały świetlne. W ten sposób wpływa na różne zmysły dziecka. Kolorowe elementy stymulują wzrok, dźwięki pobudzają słuch, natomiast zmieniające się faktury i kształty wpływają na zmysł dotyku.
Takie zabawki interaktywne mogą służyć do zabawy samodzielnie, wraz z rodzeństwem lub rodzicami. Równie dobrze dziecko może wykorzystać pojazd lub stoliczek do stworzenia pierwszych scenek sytuacyjnych bądź budowy domków lub autostrad. Zabawka dzięki temu z powodzeniem posłuży jako element większej zabawy, przykuwając uwagę malucha na dłuższy czas.
Zapoznaj się z ofertą na Ceneo.pl.

Globus interaktywny

Interaktywne globusy dla starszych dzieci są dedykowane użytkownikom w wieku co najmniej 6 lat. Globus umożliwia zapoznawanie się z ciekawostkami z wszystkich kontynentów i wielu krajów. Dzieci dowiadują się więcej o morzach, górach, rzekach, pustyniach, wyspach i innych tematach związanych z geografią. Wszystkie informacje są przekazywane w ciekawej, przystępnej formie.
Globus interaktywny to zabawka przeznaczona dla dzieci, które są ciekawe świata i marzą o podróżach, ale nie tylko. Z pomocą globusa można rozbudzić w młodym uczniu zainteresowanie różnymi krajami, ich historią, walutami, zwyczajami, a także wieloma innymi kwestiami związanymi z kulturą. Dziecko uczy się o różnorodności na świecie, staje się otwarte na innych. Dzięki temu zabawka interaktywna pozytywnie wpływa na jego rozwój.
Dodatkowo globus umożliwia „podróżowanie” po świecie wybranym środkiem transportu oraz odpowiadanie na pytania o świecie w quizie. Dzięki temu kilkulatek utrwala informacje zdobyte podczas korzystania z zabawki.
Wybierz globus interaktywny w Black Friday na Ceneo.pl.
Autor: Monika Kocher