Data publikacji:

Jakie zimowe ubranko do chrztu dla dziewczynki?

Dzień Chrztu Świętego to wyjątkowe wydarzenie dla całej rodziny. Jest to zazwyczaj pierwsze spotkanie w tak licznym gronie od narodzin dziecka. Podczas chrztu maluszek ubrany jest bardzo odświętnie, zazwyczaj w bieli. Zimą zadanie eleganckiego ubioru wydaje się nieco trudniejsze. Jakie zimowe ubranko do chrztu dla dziewczynki oraz dla chłopca wybrać? Podpowiadamy!
zimowe ubranko na chrzest dla dziewczynki

Zimowe ubranko do chrztu dla dziewczynki – o czym warto pamiętać?

W dniu chrztu każdy rodzic chce ubrać swojego maluszka jak najpiękniej. Jest to dzień, w którym część rodziny zobaczy dziecko po raz pierwszy. W lato ubranie w lekką sukienkę jest prostym zadaniem. Sprawa komplikuje się zimą. Na co zatem warto zwrócić uwagę?
Pierwszym punktem jest niewątpliwie wygoda. Na pierwszy rzut oka czasem trudno jest stwierdzić, że maluchowi jest w danym ubranku niewygodnie. Jednak jeśli dziecko spędzi dłuższy czas w czymś, co go uwiera, jest zbyt sztywne bądź niemiłe dla ciała – na pewno da to odczuć niekończącym się płaczem. W przypadku najmłodszych to właśnie płacz jest oznaką, że dziecku coś nie pasuje. Zadbaj więc w pierwszej kolejności o komfort malucha. Postaw na naturalne materiały.
Kolejną sprawą jest upewnienie się, że dziecko nie marznie, ale też i nie przegrzeje się. W przypadku zimowego ubranka do chrztu dla dziewczynki oraz chłopca najlepiej będzie ubrać dziecko na cebulkę.

Ubranie na cebulkę, czyli jak?

Ubranie na cebulkę, czyli inaczej ubieranie dziecka warstwowo, to założenie na sobie kilku ubrań o różnych właściwościach.
Pierwsza warstwa jest najlżejsza. W przypadku niemowląt będzie to bawełniane body. Body może być w jasnym kolorze. Jest to warstwa najbliższa skórze – tu nie warto wprowadzać poliestrowych koronek i niewygodnych kołnierzyków.
Kolejna warstwa ma zapewnić ciepło. Jest to najczęściej sweterek. Zimą dobrze sprawdza się dzianina o grubszym splocie.
Na nóżki można założyć wygodne spodenki w formie legginsów. Jeśli koniecznie decydujesz się na rajstopki, zwróć uwagę, czy są bawełniane i nie posiadają drapiących zdobień (zdarza się to dość często w przypadku chropowatej, połyskującej nici).
Na sweterek zakładamy kurtkę bądź kombinezon. Część kombinezonów dla najmłodszych wyposażonych jest w zabudowany dół – wówczas stopy dziecka są ocieplone i nie wymagają butów. Nie zapomnij koniecznie o czapeczce i rękawiczkach! Szczególnie uroczo wyglądają dzieci w pięknej, białej czapce.

Ubranko na chrzest dla dziewczynki – zima

Jak „upiększyć” ubiór dziewczynki na chrzest zimą? Można założyć sukienkę na pierwszą warstwę ubioru. Dobrym rozwiązaniem jest również wybranie sukienki bez rękawów i nałożenie jej na body. Wybór sukienek dla dziewczynki na chrzest jest przeogromny. Zimą jednak warto skupić się na bardziej sweterkowych splotach i cieplejszych fasonach.
Odświętny charakter ubioru może podkreślać również kurteczka czy elegancki płaszczyk. W przypadku płaszczyka upewnij się, że szyja dziecka będzie delikatnie okryta podczas przebywania w kościele (zwłaszcza jeśli jest on słabo ogrzewany).
Jak przystało na małą damę, dziewczynka może mieć założoną opaskę i odświętne buciki. Są to elementy, które rodzice najczęściej zabierają ze sobą i zakładają dziecku po opuszczeniu kościoła, czyli w domu czy restauracji, gdzie jest po prostu cieplej.

Zimowe ubranko do chrztu dla chłopca

W przypadku ubranka do chrztu dla chłopca zimą również możemy uprzyjemnić wizualnie cały strój. Przede wszystkim, chłopcu można założyć piękne body, stylizowane na koszulę.
Kolejnym świetnym, zimowym dodatkiem na chrzest dla chłopca, będzie kamizelka. Najlepiej, gdy kamizelka będzie ciepła – będzie dodatkowym ogrzaniem dla maluszka. Pięknym elementem stroju są też chłopięce eleganckie sweterki. Zarówno kamizelka, jak i sweterek mogą być używane wielokrotnie podczas zimowej aury.
Na wierzch warto zaopatrzyć dziecko w praktyczny kombinezon. Jest to najwygodniejsza i najcieplejsza opcja zimą. Postaw na stonowane kolory, a kombinezon będzie wyglądać na elegancki. Posłuży on jednak całą zimę, nie będzie tylko na jedno wyjście.

Zimowe ubrania dla dzieci na chrzest – tylko biel?

Tradycyjnie ubranko na chrzest jest białe. Nie ma jednak nakazu ubierania dziecka wyłącznie na biało. Zazwyczaj rodzice wybierają różne delikatne wzory i kolory, np. beże, écru, delikatny róż, brązy, niebieskości i granaty. Kolory te pięknie komponują się z bielą. Każdy jeden element ubioru nie musi być jednak biały. Najważniejszy jest komfort dziecka i jego ciepło, dopiero na następnym miejscu stoją kwestie estetyczne. Jeśli chodzi o wzory, dobrym pomysłem będzie postawienie na delikatne kwiaty i kratkę.
Obecnie jest tyle wyszukanych ubrań do wyboru, że na pewno uda się znaleźć odpowiednie ubranko na zimowy chrzest – zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Najważniejsza w tym dniu jest podniosła atmosfera i możliwość rodzinnego udziału w sakramencie świętym. Strój natomiast jest pięknym dopełnieniem całości.
Zdjęcie: Envato Elements