Brzuszek na pamiątkę

Data:

Ciąża to bardzo piękny czas dla każdej kobiety. Z jednej strony jest to „aż” dziewięć miesięcy męczenia się, z drugiej „tylko” dziewięć miesięcy niezwykłych doznań. Dlatego większość przyszłych mam chciałaby zatrzymać jak najwięcej pamiątek z tego wspaniałego okresu.pamiątka po ciąży odlew brzucha ciążowego

 

Pamiątkowe pewniaki

Obowiązkowo w kuferku z pamiątkami musi się znaleźć „ten szczęśliwy” test ciążowy, który oznajmił, że będzie maleństwo. Zaraz potem jest miejsce dla „Karty ciąży”, zdjęcia brzucha (w przyszłości będzie można powspominać ile to kilogramów ważyła mama w 10. tygodniu ciąży, a ile w 25. itd.) Wspaniałą pamiątką są również zdjęcia USG, na których widać maluszka. Jak widać tych ciążowych pamiątek może być całkiem sporo. A co powiecie na odlewy gipsowe brzuszka?

 

Zachować brzuszek na zawsze?

W ostatnim czasie pojawiły się również bardziej ekstrawaganckie pamiątki. Są wśród nich profesjonalne sesje ciążowe lub filmy video. Jednak hitem ostatnich lat okazują się być gipsowe odlewy ciążowego brzuszka. Taką pamiątkę postanowiła zrobić sobie miedzy innymi 38-letnia Anna Murphy. Kobieta wykonała gipsowy odlew tuż przed urodzeniem swoich bliźniąt. Stwierdziła, podobnie zresztą jak coraz więcej przyszłych mam, że będzie to bardzo ciekawa pamiątka, tego cudownego okresu. U Anny gipsowy odlew powieszony został w salonie, gdzie jest nie tylko pamiątką ale również oryginalną dekoracją. Dzisiaj jej dzieci mogą zobaczyć jak wyglądała mama, kiedy one mieszkały jeszcze u niej w brzuszku.

 

Profesjonalne odlewy gipsowe - jak zrobić?

Przede wszystkim poszukać pracowni artystycznej, która się tym zajmuje. Cały proces powstawania odlewu dzieli się na dwa etapy: tworzenie odlewu i dekorowanie go. W pierwszej części brzuch kobiety jest smarowany wazeliną, następnie nakłada się na niego kilkumilimetrową warstwę gipsu. Po 10-15 minutach sam odlew jest gotowy. Druga faza to pokrycie odlewu warstwą tworzywa dzięki, któremu nie będzie się niszczył. Taki biały odlew można już odebrać, w większości jednak mamy decydują się na udekorowanie go przez artystów – wykonawców.

 

Zrób to sam

Odlew można wykonać również samodzielnie w domowym zaciszu. Wystarczy zakupić specjalny zestaw do robienia takowych odlewów, uzbroić się w cierpliwość i poprosić kogoś o pomoc najlepiej tatusia. Wspólne robienie takiego odlewu będzie świetną zabawą a zdjęcia również będą dodatkową pamiątką.

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © Bobby Earle

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
27-2-2018
Ocena:
Super artykuł :) Udostępniłam go właśnie na moim fanpage :)
Krakowskie brzuszki odlewy pamiątkowe