Bola - wisiorek dla przyszłej mamy

Data:

Meksykańskie Bola, często zwane po prostu dzwoneczkiem ciążowym to idealny prezent dla ciężarnej. Jak się okazuje to nie tylko niezwykle barwna, estetyczna i oryginalna biżuteria ale również, a może przede wszystkim niezwykły sposób na uspokojenie maluszka.

 

wisiorek bola naszyjnik bola

 

W jaki sposób Bola uspokaja płacz dziecka?

Tradycyjnie Bola noszone były przez meksykańskie kobiety ciężarne i młode mamy. Zauważyły one, że delikatna melodia wydawana przez dzwoneczek podczas każdego kroku czy ruchu mamy wpływa kojąco na ich maleństwa. Co więcej dźwięk dzwoneczka relaksował  zarówno dzieci pozostające jeszcze w brzuszku mamy, jak i łagodził płacz dziecka po jego urodzeniu.

Wisiorek bola wyglądem przypomina barwną kuleczkę. Najważniejszą część ma jednak ukrytą w środku - maleńki dzwoneczek, który przy każdym poruszeniu mamy wydaje subtelny dźwięk. Bola wieszamy na długim rzemieniu mniej więcej na wysokości brzucha. Można go nosić na gołym brzuchu pod ubraniem lub na ubraniu. Dla malucha nie ma to żadnego znaczenia. Ważne żeby był noszony jak najczęściej.

 

bola

Kiedy zacząć nosić?

Warto rozpocząć od około 20. tygodnia życia płodowego dziecka, ponieważ właśnie w tym okresie maluszek przez powłoki brzucha zaczyna słyszeć dźwięki dobiegające ze świata zewnętrznego. Jeśli przyszła mama regularnie nosi wisiorek bola, jej maleństwo przy każdym jej ruchu słyszy kojącą melodię emitowaną przez dzwoneczek.

Dźwięk zapada w pamięć nienarodzonemu maleństwu, a to uczy się kojarzyć te dźwięki z czymś przyjemnym i relaksującym. Po urodzeniu niemowlę rozpoznaje znajomą melodię, dzięki temu łatwiej się uspokaja, czuje się bezpiecznie, a świat zewnętrzny staje się dla niego mniej przerażający.

Wiele się mówi o korzyściach płynących ze słuchania spokojnej muzyki jeszcze w okresie płodowym dziecka. Niestety większość osób zaprzestaje słuchania muzyki tuż po urodzeniu malucha. Nic bardziej błędnego. Wręcz przeciwnie słuchając tych samych płyt dziecko będzie rozpoznawać znajome dźwięki i poczuje się bardziej rozluźnione. Podobne rezultaty daje właśnie meksykańskie bola.

 

Dla ciężarnej, a co dalej?

Nic nie stoi na przeszkodzie aby wisiorki Bola towarzyszył nam również jako tradycyjna biżuteria poza okresem ciąży. Są pełne uroku i zachwycają bogactwem kolorów. Można je wykorzystać podczas karmienia piersią. Świetnie zajmą rączki karmiącego się szkraba, a przekazywane z pokolenia na pokolenie staną się fantastyczną rodzinną pamiątką.

 

bola2_duze
Średnica wisiorka: 2,2 cm
Długość rzemienia: 1,5 m
Cena: 55 – 130 zł
 

 

Zdjęcia: Fotolia.pl i Pixabay.com

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
7-11-2015
Ocena:
Dostałam taką biżuterię od koleżanki kiedy byłam w ciąży. Kulka jest super, do dziś noszę ją jako naszyjnik. :)