Data publikacji:

Jaki prezent na roczek dla dziewczynki?

Oczywiste jest, że na tak ważne święto, jak pierwsze urodziny, nikt nie przychodzi z pustymi rękoma. Pytanie tylko – co powinniśmy w nich trzymać? Jaki prezent na roczek dla dziewczynki kupić, aby zachwycił obdarowaną i nie został szybko porzucony w kąt? Na co zwracać uwagę przy zakupie, aby podarek był bezpieczny? Jeśli zadajesz sobie takie pytania, to koniecznie skorzystaj z naszego prezentowego poradnika.
prezent na roczek dla dziewczynki

Wybierz bezpieczny prezent na roczek dla dziewczynki!

Kupując prezent na roczek dla dziewczynki, pamiętaj o tym, że musi być to produkt bezpieczny, przeznaczony dla maluszka w tym wieku. Zwróć uwagę na przeznaczenie wiekowe zabawki, które znajduje się na opakowaniu. To odpowiednie to 12 m+.
Jeżeli chcesz mieć pewność, że kupujesz produkt wysokiej jakości, zwróć też uwagę na certyfikaty. Ten obowiązkowy dla wszystkich zabawek w Polsce to CE, dodatkowe to Safe Toys, TUV, Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka albo Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny.
Ponadto możesz posiłkować się opiniami innych rodziców, które znajdziesz na przykład w serwisie Ceneo.pl. Dzięki opiniom łatwiej będzie wybrać ci produkt ciekawy, idealnie dopasowany do wieku dziecka i pozytywnie wpływający na jego rozwój.

Uniwersalne zabawki edukacyjne jako prezent dla rocznego dziecka

Sprawdzony prezent dla rocznego dziecka to klasyczna zabawka edukacyjna. Którą warto kupić?

Kostka edukacyjna

Kostka edukacyjna to jeden z najbardziej polecanych produktów dla roczniaków. Z każdej swojej strony ma ona różne, ciekawe dla maluszka elementy: druciki z koralikami, koła zębate, przyciski, lusterka, zegary czy przesuwne figurki. Zabawa taką kostką zajmuje dziecko na bardzo długo, a do tego przyczynia się do rozwoju logicznego myślenia, pamięci i motoryki małej.

Piramidka

Kolejny godny polecenia prezent dla rocznego dziecka to piramidka, składająca się z kilku kolorowych obręczy oraz słupka. Próby ułożenia obręczy według wielkości sprawią dziecku wiele radości i z pewnością przyczynią się do jego rozwoju.

Zabawka przekładanka

Rocznej dziewczynce z pewnością przypadnie do gustu duża przeplatanka. To kilka kolorowych, fantazyjnie wykręconych drucików, na które nawleczone są duże korale – całość mocno osadzona jest w drewnianym stelażu. Taka zabawka będzie interesująca dla maluszka nawet przez kilka miesięcy.

Sorter

Świetny prezent na roczek dla dziewczynki to również sorter. Możesz wybrać ten klasyczny (drewniany lub plastikowy), jak i bardziej nowoczesną wersję, która odtwarza melodie, gdy dziecko właściwie przełoży klocek.

Prezent na roczek dla dziewczynki – lalka

Jaki prezent na roczek dla dziewczynki jest najczęściej kupowany? To oczywiście lalka. Dla tak małych dzieci szczególnie poleca się laleczki szmaciane – są lekkie, nie stwarzają żadnego zagrożenia, a dodatkowo mogą odgrywać rolę nocnej przytulanki. Oczywiście możesz wybrać też inną lalkę, np. Baby Born z gumowym korpusem i gumową główką. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić przeznaczenie wiekowe wybranej zabawki.

Oryginalny prezent na roczek dla dziewczynki – wózek dla lalek

Popularny prezent na roczek dla dziewczynki to również wózek dla lalek. Jaki wybrać? Z pewnością niewskazane są dość duże wózki wielofunkcyjne, imitujące te prawdziwe – są za wysokie i mają zbyt dużo drobnych elementów. Jeśli chcesz kupić wózek dla rocznej dziewczynki, to zdecyduj się na niski model z drewna albo wikliny. Taki produkt będzie pełnił również funkcję pchacza. Innymi słowy, przyczyni się do doskonalenia nauki chodzenia i ogólnego rozwoju dziecka.

Prezent dla dziewczynki na roczek – jeździk, pchacz, bujak

A może interesuje cię prezent dla rocznego dziecka, który zachęci maluszka do aktywności fizycznej? W takim razie zastanów się nad zakupem jeździka, pchacza albo bujaka.
Jeździk to prosty pojazd na trzech lub czterech kołach – stabilny i bezpieczny. Może przypominać autko albo rowerek, może być też trójkołową hulajnogą z siedziskiem. Dużym zainteresowaniem cieszą się też jeździki wielofunkcyjne, które mogą np. odgrywać rolę jeździka oraz bujaka.
Kolejny polecany prezent na roczek dla dziewczynki to pchacz. Jeśli wybierzesz taki z edukacyjnym panelem z przodu, zabawka będzie nie tylko ułatwiała maluszkowi naukę chodzenia, ale również przyczyni się do rozwoju poznawczego – czyli będzie wspierała pamięć, zdolność logicznego myślenia oraz koncentrację uwagi.
Szukając prezentu dla maluszka, możesz rozważyć również zakup bujaka. Zabawka ta stymuluje zmysł równowagi i przyczynia się do ogólnego rozwoju dziecka. Przede wszystkim jednak dostarcza smykowi ogrom radości.

Książeczka to świetny prezent na roczek dla dziewczynki

Żaden pomysł na prezent na roczek dla dziewczynki nie przypadł ci do gustu? Zastanów się zatem nad zakupem książeczki dla maluszka. Wśród popularnych pozycji dla najmłodszych znajdują się:
  • „Bardzo głodna dżdżownica” (Eric Carle),
  • seria „Jano i Wito”,
  • seria „Wydaje mi się, że widziałem!”
  • seria „Akademia mądrego dziecka”,
  • obracanka „Liczby”,
  • seria „Pucio”,
  • „Zupa i pranie”,
  • „Wszyscy ziewają”.
Oczywiście to tylko kilka propozycji – w księgarniach internetowych znajdziesz ich o wiele, wiele więcej.

Prezent dla rocznego dziecka – a może ubranko?

A może myśląc o prezencie na roczek, masz na myśli raczej ubranko niż zabawkę? To również dobry pomysł. Jednak z uwagi na możliwość niedopasowania rozmiaru do wzrostu i wagi dziecka, pamiętaj, żeby kupować takie upominki w internecie. Jeśli okaże się, że są za małe lub za duże, będzie można je zwrócić bez podania przyczyny – w ciągu dwóch tygodni.
Zdjęcie: IrynaKhabliuk/Envato Elements
Robert Wojtaś
Robert Wojtaś

Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.