Data publikacji:

Modne fryzury dla rocznego chłopca

Większość rocznych chłopców ma już na tyle długie włoski, że zaczynają one być kłopotliwe – wchodzą do oczu, zasłaniają pole widzenia, ogólnie rzecz biorąc: przeszkadzają. To jasny sygnał, że czas na wizytę u fryzjera. I tutaj oczywiście pojawia się pytanie – jaka fryzura dla rocznego chłopca będzie odpowiednia? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji. 

fryzura dla rocznego chłopca

Fryzura dla rocznego chłopca – o czym należy pamiętać?

Fryzura dla rocznego chłopca powinna być nie tylko ładna, ale i praktyczna. Przede wszystkim należy pamiętać, że tak malutkie dziecko przez niemal cały dzień jest w ruchu – włoski nie mogą zatem opadać mu na twarz. Latem z kolei, gdy jest bardzo gorąco, włosy nie powinny dodatkowo ogrzewać głowy dziecka. 

Oczywiście wykluczone są również wszystkie te fryzury dla rocznego chłopca, które wymagają starannej stylizacji. Żaden roczniak nie zniesie długotrwałego „grzebania” przy jego włoskach, a i specjalistyczne kosmetyki nie są zalecane w tym wieku. 

Fryzury dla rocznego chłopca – propozycje

Nie wiesz, jakie są modne fryzury dla chłopców i co wybrać dla twojego smyka? Mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji. 

 • Zwykłe skrócenie włosów

Fryzura dla rocznego chłopca wcale nie musi specjalnie rzucać się w oczy. Tak naprawdę wystarczy, że włosy malca zostaną ładnie i równo skrócone, dzięki czemu przestaną mu one przeszkadzać w codziennej aktywności. Takie nieznaczne skrócenie pasm często wybierają mamy chłopców obdarzonych uroczymi loczkami – naprawdę szkoda byłoby je mocno ścinać. 

 • Skrócenie włosów po bokach, przy pozostawieniu nieco dłuższej góry

Malutkiemu dziecku można również znacząco skrócić włosy na bokach głowy, przy pozostawieniu nieco dłuższej „góry”. To piękna, prosta i klasyczna fryzura dla rocznego chłopca, w której dobrze będzie prezentował się absolutnie każdy maluch.

 • Fryzura z wyraźnym przedziałkiem

Modne fryzury dla chłopców – nawet tych najmłodszych, to także wszystkie te z wyraźnym przedziałkiem biegnącym z boku głowy. Takie cięcie dodaje maluszkowi „pazura” i sprawia, że wygląda on nieco dojrzalej. Dodatkowo taką fryzurkę bardzo łatwo można lekko wystylizować – np. z okazji urodzin czy wesela. 

 • Fryzura z pocieniowaną grzywką

Ciekawa fryzurka dla roczniaka to również ta z pocieniowaną grzywką, zazwyczaj ułożoną na bok. Cieniowanie sprawia, że włosy wyglądają na lekkie i delikatne. Oczywiście należy pamiętać, że nawet gdy włoski z czoła wyprostują się, nie powinny wpadać dziecku do oczu. 

 • Półdługa fryzura dla rocznego chłopca

Fryzurką, którą mamy wybierają z uwagi na chęć jak najdłuższego utrzymania słodkiego, niewinnego wyglądu brzdąca, jest ta półdługa z grzywką. Tak ścięte włosy nie wchodzą dziecku do oczu i zazwyczaj ładnie układają się bez specjalnych zabiegów.

 • Fryzurka ze wzorkiem

Jeżeli dziecko ma wyjątkowo gęste włoski (co w tym wieku zdarza się raczej rzadko), można pomyśleć o znacznym skróceniu pasm z boku głowy, a następnie o wygoleniu wzorku – np. błyskawicy. Należy jednak pamiętać, że do perfekcyjnego wykonania takiej fryzury koniecznie jest zastosowanie maszynki – nie wszystkie dzieci ją tolerują.  


Przeczytaj także: Farbowanie włosów w ciąży. Czy jest bezpieczne? O czym pamiętać?

Fryzura dla rocznego chłopca – nietrafione pomysły

Nie wszystkie modne fryzury dla chłopców są praktyczne, zwłaszcza gdy chodzi o chłopców bardzo małych. W szczególności odradzamy:

 • Zapuszczanie włosów

Długie włosy może i są urocze, ale w przypadku roczniaka – kompletnie niepraktyczne. Taka fryzurka cały czas będzie sprawiała dziecku kłopoty i utrudniała swobodną, radosną zabawę. 

 • Irokez

Irokez to kolejna ciekawa fryzurka, z którą jednak warto poczekać kilka lat. Małe dzieci nie powinny mieć codziennie kontaktu z produktami do stylizacji włosków. Poza tym regularne układanie fryzury będzie dla malca zwyczajnie uciążliwe. 

Jak przekonać roczniaka do wizyty u fryzjera?

Nierzadko zdarza się, że problemem rodzica nie jest wybór fryzury dla rocznego chłopca, a przełamanie niechęci smyka do jakichkolwiek zabiegów przeprowadzanych w salonie. Co zrobić, gdy roczniak boi się fryzjera? Oto sposoby, które często okazują się skuteczne. 

 • Wybierz salon, który jest przyjazny dzieciom

W wielu salonach stoją specjalne fotele dla małych dzieci – w kształcie samochodu, karety czy konika. Na takim fotelu bardzo łatwo tworzy się fryzury dla chłopców czy dziewczynek – dzieciaki same domagają się umieszczenia w środku, a to już dobry pierwszy krok. Oczywiście poza fotelem ważne jest również przyjazne nastawienie fryzjerki lub fryzjera. 

 • Przynieś nową zabawkę

Czy wiesz, że fryzury dla chłopców w wieku roku czy dwóch bardzo często powstają „mimochodem”? Wielu fryzjerów zgadza się obcinać dzieci w czasie, kiedy te bawią się zabawkami na podłodze. To trochę problematyczne, więc zazwyczaj taka usługa jest nieco droższa. Pamiętaj również, że musisz przynieść do salonu zabawkę – najlepiej nową, która błyskawicznie zainteresuje malca i na długo odwróci jego uwagę.

 • Często baw się z dzieckiem

Jeśli widzisz, że nieuchronnie zbliża się czas na wizyty u fryzjera, zacznij regularnie bawić się z maluchem w „podcinanie” włosów i układanie fryzur. To dobry sposób na oswojenie malca z wszystkimi czynnościami, które podejmuje się w prawdziwym salonie. 

 • Czytaj tematyczne książeczki

Aby zmniejszyć strach dziecka, regularnie czytaj mu książeczki dla dzieci – oczywiście te związane z wizytami u fryzjera. Świetnie sprawdzą się takie pozycje jak: „Pepe idzie do fryzjera”, „Jeż u fryzjera”, „Tomciu Chrupcio u fryzjera”, „Gdy lew się wybiera do fryzjera” czy „Zuzia idzie do fryzjera”. Po takiej lekturze maluszek z całą pewnością z większą odwagą usiądzie w fotelu fryzjerskim. 


Autor: Robert Wojtaś