Data publikacji:

Jakie krzesełko dla karmienia z regulowanym podnóżkiem?

Po 6. miesiącu należy zacząć rozszerzać dietę dziecka – co wiąże się z koniecznością zakupu specjalnego mebla do karmienia. Czy jednak maluszek może by w nim sadzany, skoro nie potrafi jeszcze usiąść samodzielnie? Wyjaśniamy, czy krzesełko do karmienia dla niesiedzącego dziecka to dobry pomysł, przedstawiamy też listę najlepszych mebli tego typu – według opinii w serwisie Ceneo.pl.

krzeselko do karmienia

Krzesełko do karmienia niesiedzącego dziecka – tak czy nie?

Wielu rodziców zastanawia się, czy krzesełko do karmienia dla dziecka, które nie siedzi (nie siada samodzielnie), to rzeczywiście dobry pomysł. Skoro fizjoterapeuci dziecięcy podkreślają, że dzieci nie powinny być sadzane, dopóki same nie nabędą takiej umiejętności, to czy umieszczając niemowlę w krzesełku, nie robimy mu krzywdy?

Okazuje się, że nie ma powodów do obaw. Krzesełko do karmienia nie zrobi „krzywdy” dziecku, które nie umie jeszcze samodzielnie siadać – o ile malec będzie w nim siedział tylko i wyłącznie na czas posiłku. Łącznie to zaledwie 20-30 minut dziennie, które nie stanowi żadnego zagrożenia.

Warto również wiedzieć, że nie istnieje taki mebel jak specjalne krzesełko do karmienia dla dziecka, które nie siedzi. Taki produkt – w domyśle umożliwiający karmienie maluszka w pozycji półleżącej, byłby dla dziecka wyjątkowo niebezpieczny. Aby dziecko mogło swobodnie przełknąć stały pokarm, musi znajdować się w pozycji wyprostowanej.

Podsumowując: kiedy dziecko zaczyna otrzymywać posiłki inne niż mleko, należy kupić mu krzesełko do karmienia – nawet jeśli malec nie siedzi samodzielnie.

Krzesełko do karmienia z regulowanym podnóżkiem – dlaczego jest najlepsze?

Czy wiesz, że fizjoterapeuci dziecięcy od lat zalecają rodzicom, by ci kupowali krzesełko do karmienia z regulowanym podnóżkiem? Podnóżek, choć może wydawać się nieistotny, przyczynia się do przybrania przez dziecko lepszej postawy ciała (co ma wpływ na połykanie i trawienie), zapewnia odciążenie kręgosłup, daje maluszkowi poczucie bezpieczeństwa, stabilizuje ciało i sprawia, że siedzenie jest dla niemowlęcia po prostu wygodne.

Szczególnie istotne jest, aby podnóżek w foteliku był regulowany – regulacja umożliwia dopasowanie wysokości do wzrostu dziecka, co przekłada się na jeszcze większy komfort.

Ranking krzesełek do karmienia

Musisz kupić krzesełko do karmienia, a nie masz czasu na żmudne czytanie opisów różnych produktów? Nie ma problemu – zrobiliśmy to za ciebie, tworząc tym samym ranking krzesełek do karmienia. Oto produkty najwyżej oceniane w serwisie Ceneo.pl – możesz je kupić bez wahania.

1. Stokke Tripp Trapp

„Rosnący” mebel od marki Stokke. To nowoczesne krzesełko do karmienia z podnóżkiem, które będzie służyło dziecku przez kilka lat. Wielokrotnie nagradzany Tripp Trapp ma ergonomiczne oparcie, a także regulowaną wysokość i głębokość siedziska. Minusem jest konieczność dokupienia kilku akcesoriów – jeśli krzesełko ma służyć kilkumiesięcznemu dziecku.

2. Chicco Polly 2 Start

Często polecane krzesełko do karmienia z podnóżkiem oraz regulowanymi boczkami, regulowanym oparciem i regulowaną wysokością. Możliwość tak szczegółowego dopasowania fotelika do wzrostu dziecka sprawia, że mebel będzie służył dziecku nawet do 3. roku życia. Co istotne, krzesełko można składać, dzięki czemu jego użytkowanie będzie komfortowe nawet w niewielkich mieszkaniach.

3. Mamas&Papas Krzesełko Baby Bud Soft Teal

Jedno z najciekawszych krzesełek na rynku, w istocie będące nadstawką. Jest idealnie wyprofilowane, dlatego zapewnia dziecku bezpieczeństwo oraz komfort siedzenia. Zajmuje niewiele miejsca i można wykorzystać je na trzy sposoby. Najpierw pełni funkcję zabudowanego siedziska dla najmłodszych. Następnie (po demontażu tacki) umożliwia dziecku spędzanie czasu z bliskimi – przy wspólnym stole. Trzeci etap polega na zdemontowaniu miękkiej wkładki kolorystycznej, dzięki czemu większe dziecko zyskuje komfort, pozostając bezpieczne. Krzesełko od Mamas&Papas można z łatwością przenosić (i zabierać np. do restauracji), dzięki czemu cieszy się on pozytywnymi opiniami rodziców. 

4. Joie Mimzy Snacker

Bardzo ciekawe krzesełko do karmienia z regulowanym podnóżkiem. Jest wyjątkowo lekkie i kompaktowe, a mimo to może służyć dziecku aż do ukończenia przez nie 3. roku życia. Miękka wkładka zapewnia dziecku wysoki komfort i pozwala utrzymać produkt w czystości. Na uwagę zasługuje 3-stopniowa regulacja oparcia, regulowana tacka z uchwytem na kubek, a także duży kosz na zabawki.

5. Coto Baby Krzesełko Kenia 11

To krzesełko do karmienia „premium”. Mebel w dowolnej chwili zmienia się w niskie krzesełko i stolik, przy którym starsze dziecko (np. roczne) może samodzielnie jeść albo rysować. Krzesełko ma podwójną tackę z możliwością regulacji, regulowane oparcie, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, wygodne siedzisko i podnóżek, a także kolorową, atrakcyjną dla dziecka aplikację. 

6. Peg-Perego krzesełko do karmienia Prima Pappa Zero3

Bardzo atrakcyjne krzesełko do karmienia. Mebel ma zdejmowaną tackę – bardzo łatwą w czyszczeniu. Z łatwością można je przesuwać dzięki umieszczonym w nóżkach kółkom. 7-stopniowa regulacja wysokości siedziska oraz 5-stopniowa regulacja nachylenia oparcia umożliwiają doskonałe dopasowanie krzesełka do wzrostu maluszka.

Na uwagę zasługuje również foliowa, łatwa do utrzymania w czystości wkładka, dodatkowa ochrona między nóżkami (zwiększająca bezpieczeństwo), a także piękna grafika, która z pewnością przyciągnie uwagę maluszka. Krzesełko można w szybki sposób złożyć, co ma ogromne znaczenie w domach i mieszkaniach o niewielkich powierzchni.