Szczotki do włosów dla niemowląt

Zazwyczaj maluchy do 2. roku życia nie posiadają zbyt obfitego owłosienia na głowie. Oczywiście, zdarzają się wyjątki ale do nich stosuje się te same zasady. Jak dbać o czuprynę? Pielęgnacja niemowląt nie wymaga stosowania szamponu. Włosy można umyć mydłem lub płynem używanym do kąpieli. Jeżeli główka specjalnie się nie brudzi, wystarczy, że myjemy ją jeden, do dwóch razy w tygodniu. 

 

szczotki-do-wlosow-550x350


Pamiętajmy, aby przy pielęgnacji bobasa nie używać zbyt wielu kosmetyków i raczej nie zmieniać ich zbyt często. Zostańmy przy raz sprawdzonym produkcie. Takie "testowanie" może podrażniać, wywoływać alergię i niepotrzebnie zmieniać Ph skóry dziecka. Poza myciem, należy również czesać. Posłuży do tego specjalna szczotka do włosów.
 

Czesanie niemowlaka

Po każdej kąpiel, i każdym umyciu włosów należy je delikatnie osuszyć ręcznikiem. Delikatnie dotykamy główki ale nie pocieramy, gdyż może to spowodować podrażnienie skóry głowy. Do czesania niemowląt nie wolno używać grzebieni - koniecznie musi to być delikatna i miękka szczotka wykonana z naturalnego włosia. Regularna pielęgnacja czupryny spełnia również rolę delikatnego masażu poprawiającego ukrwienie skóry i wzmacniającego mieszki włosowe.

 

Szczotka dla dziecka - plusy

Delikatnie wymasuje główkę Twojego dziecka, nie elektryzując delikatnych włosów. Regularne szczotkowanie wzmacnia włosy, stymuluje wzrost i poprawia ich wygląd. Obecnie mocno dba się o bezpieczeństwo produktów dla dzieci dlatego szczotka ma zaokrąglone, bezpieczne dla malca kształty.

 

Jak oczyszczać szczotkę?

Należy utrzymywać ją w czystości, myć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła dla dzieci. Przed pierwszym użyciem, włosie powinno się sparzyć wrzątkiem i wysuszyć suszarką do włosów

 

Z czego są zrobione szczotki?

Szczotki dla niemowląt są nawlekane bardzo miękkim, białym włosiem kozy, co sprawia, że są idealne do czesania delikatnych czupryn. Z reguły uchwyt zrobiony jest z drewna. Koszt niewielki, bo około 4. - 10. zł za sztukę. 

 

Zdjęcie Fotolia fot. by : © Yantra

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
5-3-2018
Ocena:
A co zrobić jeśli po pielęgnacji główki dziecka. U myje się szczotkę i strasznie śmierdzi koza że aż się nie dobrze robi? I ten smród nie wietrze je jaka wtedy szczotkę używac?
6-12-2015
Ocena:
Moja córeczka ma szczotkę Canpol rózową w kwiatuszki, miękka dobrze masuje główkę, przyjemna w dotyku nie podrażnia delikatnej skóry dzidziusia, dobrze leży w dłoni jest miękka więc masaż główki jest przyjemny zarówno dla mamy jak i dziecka. przystępna cena. nie elektryzuje włosków. polecam