Data publikacji:

Jak skompletować kufer wizażysty?

Praca wizażysty dla wielu osób jest prawdziwym spełnieniem marzeń. Aby jednak ją wykonywać, potrzebujemy nie tylko talentu, wiedzy czy praktyki, ale również odpowiedniego wyposażenia. Kluczowe znaczenie ma oczywiście kufer wizażysty oraz znajdujące się w nim kosmetyki. Co powinien zawierać taki kufer? Czy lepiej samodzielnie skompletować produkty, czy postawić na gotowe zestawy? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.
kosmetyki

Profesjonalny kufer wizażysty to najważniejsze narzędzie pracy - niezależnie od tego, czy działamy w swoim gabinecie, czy też malujemy klientki w ich domach. Różnorodność produktów, ich wysoka jakość oraz odpowiednie zapasy są kluczowe dla spełnienia oczekiwań osób, które malujemy.

Czytaj również: Jak przyciemnić skórę bez opalania?

Dlatego też warto zadbać o to, by stawiać na produkty z wyższej półki. Pamiętajmy, że makijaż jest usługą luksusową, a większość klientek chce, by efekt końcowy naszych działań różnił się od tego, które są w stanie same osiągnąć.

Wybierz kufer dopasowany do twoich potrzeb

Na rynku możemy znaleźć obecnie szeroki wybór kufrów wizażysty w wielu różnych wariantach, wymiarach i wzorach. Podejmując decyzję co do wyboru odpowiedniego modelu, powinniśmy wziąć pod uwagę swój styl pracy. Osoby, które pracują głównie w studiu, z powodzeniem mogą postawić na kilka mniejszych kuferków wykonanych z miękkich materiałów, które pozwalają podzielić kosmetyki według typów urody lub rodzajów makijażu.

Rozwiązanie to nie sprawdzi się jednak w sytuacji, gdy malujemy klientki w ich domach lub uczestniczymy np. w sesjach zdjęciowych. W takiej sytuacji większy, pojemny kufer z twardą obudową będzie najlepszym sposobem na zabezpieczenie kosmetyków i akcesoriów. Jeśli chcemy maksymalnie zwiększyć swój komfort pracy i podróżowania, warto wybrać kufer wizażysty na kółkach, który z wyglądu i funkcjonalności może kojarzyć się z walizką turystyczną. Przykładem może być J8K WALIZKA KOSMETYCZNA NA KÓŁKACH - to model, który z powodzeniem sprawdzi się w przypadku pań zajmujących się wyłącznie makijażem. Jeśli stylizujemy również włosy i paznokcie - bez trudu możemy wybierać spośród większych, pojemniejszych modeli.

Z wyposażeniem czy bez?

Kolejną decyzją, którą musimy podjąć, tworząc swój idealny kufer wizażysty, jest wybór pomiędzy kuframi z wyposażeniem lub pustym kufrem, który wyposażymy sami. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. W przypadku kufrów, które są już wyposażone, oszczędzamy czas. Co więcej, mamy wówczas do czynienia z kosmetykami tej samej marki, które doskonale komponują się ze sobą i pozwalają na tworzenie wielu spójnych makijażów. Niestety, nie zawsze wszystkie kosmetyki danego producenta odpowiadają naszym potrzebom oraz stylowi pracy. Dlatego też z gotowych kufrów najczęściej korzystają osoby początkujące, dopiero poszukujące swojego stylu pracy.

Samodzielne kompletowanie kufra jest bardziej czasochłonne i często również droższe. W zamian jednak możemy wyposażyć go w kosmetyki, które znamy, lubimy, wiemy jak z nimi pracować. Dla wielu wizażystów ma to ogromne znaczenie.

Jakich produktów nie może zabraknąć w profesjonalnym kufrze wizażysty?

Przejdźmy do najważniejszej kwestii, a więc do tego, co powinien zawierać kufer wizażysty. Najważniejsze są oczywiście akcesoria i pędzle - nie warto rezygnować z najwyższej ich jakości. Poza tym, podstawą są kosmetyki wyrównujące koloryt cery - korektory, podkłady, pudry i bronzery. Pamiętajmy, że kolorystyka cery poszczególnych klientek może znacząco się od siebie różnić - nie oznacza to jednak, że musimy nabyć wszystkie odcienie danego produktu. Z powodzeniem możemy bowiem mieszać ze sobą odcienie ciemne i jasne, by tworzyć pośrednie kolory. Poza tym kufer wizażysty wyposażyć należy w dwa rodzaje tuszu do rzęs (zwykły oraz wodoodporny), bazę pod makijaż oraz pod cienie do powiek, a także szeroką gamę kosmetyków kolorowych najwyższej jakości. Tak skompletowany zestaw zapewni wygodne warunki pracy każdemu wizażyście.
Autor: Kamila Łada