Data modyfikacji:

Czy można powiększać usta będąc w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy stan w życiu kobiety. Intensywne zmiany, które wiążą się z rozwojem dziecka, nie oznaczają jednak, że przestajemy chcieć czuć się piękne i atrakcyjne. Jednocześnie przyszłe mamy mają sporo wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa zabiegów, z których zwykły korzystać. Bardzo często dotyczą one ust. Obecnie wiele kobiet decyduje się na zabieg wypełniania warg kwasem hialuronowym, by nadać im jędrność oraz objętość. Czy jednak powiększanie ust w ciąży jest dobrym pomysłem? Przekonajmy się.

usta

Zanim zajmiemy się kwestią bezpieczeństwa powiększania ust w ciąży, warto wyjaśnić, czym właściwie jest ten zabieg. Mówiąc najprościej, polega na aplikowaniu kwasu hialuronowego w głąb czerwieni wargowej. Zabieg ten pozwala na powiększenie lub wymodelowanie ust.

Co ważne, jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, dlatego też zabieg ten jest bezpieczny. Po pewnym czasie kwas naturalnie rozkłada się bez powodowania dyskomfortu oraz problemów zdrowotnych. Ile utrzymuje się zabieg powiększania kwasem hialuronowym? W zależności od cech danej osoby oraz jakości preparatu, czas ten wynosi około 12 miesięcy.

Warto jednak pamiętać o tym, że jest to zabieg związany z iniekcjami, dlatego też częstym problemem jest opuchlizna. Jak długo możemy się z nią zmagać? Wszystko zależy od indywidualnych cech danej osoby, niemniej jednak zazwyczaj utrzymuje się ona przez kilka dni.

Co mówią eksperci?

Specjaliści zajmujący się powiększaniem ust nie wykonują tego zabiegu u kobiet w ciąży. Choć kwas hialuronowy jest substancją bezpieczną dla naszego zdrowia, w tym wyjątkowym stanie należy unikać zabiegów, które niosą za sobą ryzyko występowania jakichkolwiek skutków ubocznych. Tymczasem ostrzykiwanie ust może wiązać się z objawami, takimi jak wyżej wspomniana opuchlizna, zasinienia, zaczerwienienie skóry. Co więcej, nie mamy pewności, że podawany preparat nie dotrze poprzez krwiobieg do organizmu dziecka. Warto również wspomnieć o stosowaniu leków znieczulających oraz ryzyku zakażeń, które mogą mieć miejsce w związku z naruszeniem ciągłości naskórka. Dlatego też większość dobrych, profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej odmawia wykonywania zabiegów pacjentkom w ciąży.

Co zamiast powiększania ust w ciąży?

Czy oznacza to, że kobiety spodziewające się dziecka muszą zrezygnować z dbałości o swoją urodę oraz dobre samopoczucie? Nic bardziej mylnego. Kobiety w ciąży z powodzeniem mogą wykorzystać inne sposoby, które pozwolą im cieszyć się idealnym wyglądem. Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednią pielęgnację - naturalne, nawilżające balsamy do ust sprawiają, że stają się one znacznie bardziej jędrne. Poza tym rozwiązaniem może być również umiejętnie wykonany makijaż z wykorzystaniem wysokiej jakości kosmetyków. Przykładem może być wyjątkowa szminka JANE IREDALE Just Kissed Lip Plumper, która nie tylko wyprodukowana jest z wysokiej jakości, naturalnych i bezpiecznych składników, ale również dopasowuje swoją intensywność do pH skóry kobiety, która ją nakłada. Dzięki temu zawsze prezentuje się doskonale, świetnie podkreśla usta i nie stwarza żadnego zagrożenia dla rozwijającej się ciąży.

Podsumowując, ciąża nie musi być czasem, w którym kobieta rezygnuje z dbałości o swoje samopoczucie i piękny wygląd. Musimy mieć jednak świadomość, że nie wszystkie zabiegi medycyny estetycznej są całkowicie bezpieczne w tym wyjątkowym okresie. Na szczęście, w dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na to, by zadbać o siebie i swój wygląd bez obaw o zdrowie swoje oraz rozwijającego się dziecka..

Autorka: Redakcja