Data publikacji:

Jaki prezent na pierwszy Dzień Ojca kupić?

Pierwszy Dzień Taty to wyjątkowa okazja, która wymaga podkreślenia uroczym prezentem. Sprawdź, co niemowlak może „ofiarować” ojcu – oto upominki przydatne, śmieszne lub po prostu wzruszające.
pierwszy dzień taty

Prezent na pierwszy Dzień Ojca – świetna okazja do wręczenia upominku

Oczywiście niemowlę – z racji swojej absolutnej nieporadności, samodzielnie nie jest w stanie sprawić nikomu upominku. Nie oznacza to jednak, że w takim przypadku Dzień Ojca nie powinien być celebrowany. Wręcz przeciwnie – pierwszy Dzień Taty to wyjątkowe, wzruszające każdego mężczyznę święto, które naprawdę warto podkreślić stosownym upominkiem. Oto garść ciekawych propozycji.

 • Zestaw z odciskami
Bardzo ciekawy prezent na pierwszy Dzień Ojca to ramka z glinką, w której zostały odciśnięte rączka i stópka niemowlęcia. To upominek, który wzrusza i który będzie zachwycał przez wiele kolejnych lat – już po kilku tacie trudno będzie uwierzyć, że jego pociecha była tak mała! Krótko mówiąc, ten prezent pozwala zatrzymać czas.]

 • T-shirt
W sklepach – zwłaszcza internetowych, bez problemu znajdziesz ciekawą koszulkę, która będzie stanowiła idealny prezent na pierwszy Dzień Taty. Najpopularniejsze T-shirty tego typu to te z napisem „SuperTata”, „Tata na medal” czy „Najlepszy Tata na świecie”. Naprawdę świetny pomysł na prezent na pierwszy Dzień Ojca to także zestaw: koszulka dla taty – body dla niemowlaka. Oczywiście oba ubrania powinny być identyczne pod kątem stylu i kolorystyki. Na jednym może być napisane np. „Duży miś”, na drugim „Mały miś”.

 • Brelok
Jeśli głowa rodziny nie ma ciekawego breloka przy kluczach, warto to wykorzystać i na pierwszy Dzień Taty kupić mu właśnie taki mały dodatek. Oczywiście nie powinno być to cokolwiek. W breloku może być albo specjalny, zabawny napis, np. „Najlepszy Tata ever”, albo zdjęcie dziecka, albo wspólne zdjęcie ojca i maluszka.

 • Kubek
Dobry prezent na pierwszy Dzień Ojca to także kubek z nadrukiem – oczywiście przedstawiającym maluszka w objęciach taty. Taki kubek może stać się tym ulubionym, bez którego nie sposób zacząć miło dnia, albo po prostu pamiątką, która będzie stała z dala od „zwykłych” kubków..

 • Statuetka
Pierwszy Dzień Taty można świętować również „z rozmachem”, kupując mu statuetkę imitującą wszystkim znanego, amerykańskiego Oscara. Oczywiście podpis pod statuetką to „Za rolę SuperTaty”. To idealny upominek dla każdego ojca z poczuciem humoru.

 • Tatomat
Bardzo ciekawy prezent da pierwszy Dzień Taty to „tatomat”. Tak naprawdę jest to nic innego, jak skórzany portfel – tyle że z zabawnym napisem „Tatomat rodziny X, otwarty 24 godziny na dobę”.

 • Zestaw narzędzi z grawerem
Jeśli tata to „złota rączka”, warto to wykorzystać. W sieci bez problemu zakupisz zestaw narzędzi precyzyjnych w etui z wygrawerowanym tekstem, np. „Jeśli Tata nie umie czegoś naprawić, to już nikt inny tego nie zrobi”.

Prezent na pierwszy Dzień Ojca – a może coś bardziej praktycznego?

Nie każdemu podobają się sentymentalne, a przy tym mało praktyczne upominki. Jeśli istnieje spore prawdopodobieństwo, że przyszły obdarowany bardziej ucieszyłby się z czegoś, co można wykorzystać, należy wziąć to pod uwagę. Oto praktyczne upominki – świetne na pierwszy Dzień Taty.

 • Wkrętarko-wiertarka
To naprawdę dobry prezent na pierwszy Dzień Ojca. Kto jak kto, ale tata zawsze ma mnóstwo planów i obowiązków, które wymagają użycia takiego sprzętu – a to trzeba przymocować komodę do ściany, a to zawiesić tablicę edukacyjną na ścianie pokoju dziecięcego, a to zmontować huśtawkę lub trampolinę. Krótko mówiąc, to upominek, który zawsze się przydaje.

 • Zestaw do pielęgnacji brody
Obecnie wielu mężczyzn pielęgnuje piękny, modny zarost – dlatego też zestaw do pielęgnacji brody to idealny prezent na pierwszy Dzień Taty. Oczywiście do takiego upominku można dodać coś sentymentalnego, np. odcisk rączki dziecka w glinie albo wspólną fotografię w pięknej ramce.

 • Ekspres do kawy
A może tata zawsze ma problem z tym, żeby rano wstawać do maluszka? Jest na to sposób – to prezent w postaci dobrego ekspresu do kawy. Do takiego upominku warto dodać kubek z napisem: „Kawusia dla tatusia, by miał siły dla synusia” – lub coś podobnego.

 • Plecak
Świetny prezent dla pierwszy Dzień Ojca to plecak – oczywiście zakładając, że rodzina lubi piesze wycieczki. Plecak może mieć brelok przy zamku, np. taki z napisem „SuperTata”. Taki drobny dodatek będzie pięknym przypomnieniem, z jakiej okazji wręczono upominek.

 • Gadżet związany z hobby?
Jeśli głowa rodziny ma jakieś ciekawe hobby, warto to wykorzystać i ofiarować mu coś tematycznego. Zapalonemu kucharzowi z pewnością spodoba się fartuch z napisem „Mistrz obiadów”. Amator wędkarstwa z pewnością ucieszy się z ciekawej przynęty, mistrz grillowania doceni nowy komplet akcesoriów, a grzybiarz – ostry, przeznaczony do ścinania grzybów nożyk.

 • Zegarek
Piękny prezent na pierwszy Dzień Ojca to również zegarek – oczywiście koniecznie ze stosownym grawerem, np. „Cudownemu Tacie na pierwszy Dzień Ojca – Maciuś”. Dobrze byłoby, aby taki zegarek był klasyczny, ponadczasowy i elegancki.

 • Opaska sportowa
Praktyczną alternatywą dla eleganckiego zegarka może być sportowa opaska. Taki upominek z całą pewnością doceni każdy mężczyzna, który lubi biegać, jeździć na rowerze czy po prostu czasem trochę się poruszać. Oczywiście do takiego upominku warto dorzucić jakiś sentymentalny drobiazg – odciśniętą w gipsie dłoń maluszka, wspólne zdjęcie albo wspomniany już kubek z napisem: „Najlepszy tata na świecie”. Z pewnością będzie to zestaw, który zachwyci obdarowanego i zostanie zapamiętany na wiele, wiele lat.
Autor: R. Wojtaś