Data publikacji:

Jaka kurtka dla mamy i dziecka?

Kurtka dla mamy z dzieckiem to szalenie przydatna część garderoby, gdy nosisz dziecko w chuście lub w nosidle. Zapobiega zmarznięciu. Otula obydwoje. Sprawia, że wspólne spacery mogą trwać, trwać i trwać w nieskończoność, bo i mamie, i niemowlakowi jest ciepło, miło i przytulnie. A jeśli potrzebujesz także lżejszych rozwiązań odzieżowych do noszenia malucha, to bluza dla mamy i dziecka będzie także ciepłym rozwiązaniem. Jaka kurtka dla mamy i dziecka? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by wybrać model wygodny, praktyczny i niezawodny, bo… noszenie dziecka jest cudownym przeżyciem dla niemowlaka i mamy.
kurtka zimowa dla mamy i dziecka

Kurtka zimowa dla mamy i dziecka – rozwiązanie na zimową porę dla małych przytulasów

Wraz z nastaniem pierwszych chłodnych dni fora internetowe przepełniają się pytaniami, jak przetrwać zimę w chuście albo w nosidle z dzieckiem. Mamy, które nie zamierzają rezygnować z bardzo wygodnych rozwiązań, jakim są spacer, zakupy albo wyjście z psem, mając przytroczonego do siebie z przodu niemowlaka, szukają ciepłych rozwiązań – kurtki dla dwojga.

Ubrania dla mamy i dziecka – zalety odzieży dla dwojga

Jest wiele zalet przywdziewania odzieży dla dwojga. Bluza lub kurtka dla mamy z dzieckiem:
  • umożliwia noszenie dziecka z przodu oraz na plecach;
  • zakłada się ją szybko i łatwo. To minimalizuje ryzyko rozpłakania i marudzenia dziecka, gdy mozolnie szykujesz się do wyjścia na dwór i po kolei przywdziewasz różne elementy garderoby zabezpieczające przez zimnem, wilgocią i wiatrem;
  • chronią przed chłodem, deszczem i mrozem zarówno dziecko, jak i mamę;
  • można ją zacząć nosić już w ciąży, bo zgrabnie mieści nawet spory brzuch, potem ubierać się w nią na chustonoszenie niemowlaka, a następnie… po wypięciu wstawki niemowlęcej taka odzież staje się kurtką/bluzą oversizową, którą nosisz kiedy zechcesz.

Bluza dla mamy i dziecka – wady odzieży dla dwojga

Ubrania dla mamy i niemowlaka mają też swoje wady. Należą do nich:
  • wysokie ceny – zazwyczaj kurtki dla mamy i niemowlaka szyte są przez małe firmy, co generuje wysokie koszty jednostkowe, które pokryć musi konsument;
  • jeśli tata chce nosić dziecko, to musi mieć swoją kurtkę dla dwojga, bo w kurtę mamy się nie zmieści;
  • wygląd – niektórym może nie podobać się, że wyglądają jak wielbłąd z ogromnym garbem albo niedźwiadek z pokaźnym brzuszkiem.

Kurtka dla mamy z dzieckiem – jak ubrać dziecko na spacer „na brzuchu”?

Twoje ciepło grzeje dziecko, więc wczesną wiosną, przez całą jesień oraz nawet w zimie, nie musisz ubierać dziecka w kombinezon, jeśli zabierasz je na spacer w chuście lub w nosidle, a na wierzch ląduje kurtka dla mamy i dziecka. Wystarczy, że ubierzesz dziecko w body z długim rękawem, rajstopki i niechodki (najlepiej wysokie niechodki chustowe). Możesz też założyć dziecku ciepłe wełniane skarpetki. Na głowę – ciepła czapka. Owiń dziecko szalikiem.

Osłonka ocieplająca na chustę i nosidło – wady i zalety

Ocieplacz na nosidło oraz chustę to alternatywa dla kurtki dla dwojga. To rozwiązanie, które chroni mamę i dziecko przed zimnem, wilgocią i wiatrem. Ma swoje zalety. Może z niego korzystać mama i tata. Można go łączyć z dowolnymi kurtkami i płaszczami. „Wyższe" modele składają się z dwóch warstw: ciepłochronnej na zimę i przeciwdeszczowej na cały rok, oraz rosną razem z dzieckiem. Maluch ma więcej swobody niż w kurtce dla dwojga. Wady ocieplacza: zakładanie go wymaga więcej wprawy i jest bardziej czasochłonne. Doskonale nadaje się do noszenia dziecka z przodu, ale nie sprawdzi się podczas noszenia dziecka na plecach.
Zdjęcie: TrendsetterImages/Envato Elements
Autor: Ewa Doniec