Jak dbać o zęby w okresie ciąży?

Data:

Jak dbać o zęby w okresie ciąży? Jakie zabiegi można wykonywać w tym szczególnym okresie? Jak dbać o dziąsła małego dziecka? W Katowicach rusza akcja edukacyjna „Uśmiechnięta Polka”, której celem jest wzrost świadomości higieny jamy ustnej wśród kobiet w ciąży i planujących dziecko. Pierwsze bezpłatne konsultacje zaplanowano już na 11-15 lutego w godz. od 9 do 21. Organizatorem kampanii jest katowickie Dentim clinic i Dentim Kids.

 

jak dbać o zęby w ciąży?

 

Uśmiechnięta Polka” to projekt profilaktyczno-edukacyjny stworzony przez lekarzy Dentim clinic w Katowicach skierowany do kobiet planujących dziecko, kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam (do 6 mies. od urodzenia dziecka). W ramach kampanii panie będą mogły:

  • wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach i przeglądach stomatologicznych,
  • wziąć udział w spotkaniach edukacyjnych prowadzonych przez lekarzy i higienistki,
  • wykonać bezpłatne zdjęcie RTG i zdjęcie panoramiczne zębów.

Dodatkowo kobiety będą miały okazję zasięgnąć porad kosmetologów i specjalistów medycyny estetycznej w zakresie pielęgnacji ciała w trakcie ciąży i po narodzeniu malucha.

 

Cel projektu "Uśmiechnięta Polka"

- Głównym celem projektu jest obalenie stereotypów dotyczących leczenia stomatologicznego w czasie ciąży. Kobiety w tym szczególnym okresie wciąż mają bowiem obawy przed wizytą u dentysty. Krąży pogląd, że w czasie ciąży nie leczymy zębów. Tymczasem ciąża to okres, kiedy bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy o nie dbać. Zły stan jamy ustnej może przecież niekorzystnie odbić się na dziecku – ostrzega lek. stom. Wojciech Fąferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic w Katowicach, które organizuje akcję.

 

I dodaje: - W ciąży, pod wpływem zmian hormonalnych rozpulchnieniu ulegają dziąsła, stając się tym samym bardziej podatnymi na urazy, a także odsłaniają się szyjki zębowe, przez co wyjątkowo łatwo o powstanie stanów zapalnych i rozwój próchnicy. Na stan jamy ustnej nie wpływają dobrze również częste w czasie ciąży wymioty, czy podjadanie nocą. Pamiętajmy także, że bakterie wywołujące stany zapalne mogą się nawet przedostać przez łożysko do płodu. Stan zębów młodej mamy jest, więc nie tylko problemem estetycznym.

 

kobieta w ciąży u stomatologa

 

Jak wziąć udział w bezpłatnej konsultacji

Kampania „Uśmiechnięta Polka” trwać będzie przez cały 2013 rok. Konsultacje i spotkania będą się odbywały raz w miesiącu i potrwają aż 5 dni. Pierwsze bezpłatne konsultacje odbędą się już w dniach 11-15 lutego, w godz. od 9 do 21, w Dentim clinic w Katowicach. Na 13 lutego zaplanowano spotkanie poradnikowe dotyczące higieny jamy ustnej dziecka. Udział w konsultacjach i spotkaniach poradnikowych jest bezpłatny. Wizytę jednak trzeba wcześniej potwierdzić telefonicznie lub mailowo. Więcej informacji na stronie gabinetu www.dentim.pl

 

Dodatkowe informacje o Dentim clinic

Centrum Implantologii i Ortodoncji to klinika stworzona z myślą o wymagającym pacjencie, ceniącym sobie komfort leczenia, nowoczesną technologię i wysoką jakość. Dentim clinic jest dziś jednym z najnowocześniejszych gabinetów stomatologicznych na Południu Polski. Gabinet jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził standardową komputerową diagnostykę 3D, stosuje również unikatowe w Polsce metody diagnostyki przedzabiegowej. Klinika posiada własną pracownię PRG i tomografii komputerowej oraz nowoczesną pracownię protetyczną i centrum frezowania – Momo Lab. Klinika działa także aktywnie na polu edukacji pacjenta, prowadząc od 2008 roku liczne akcje edukacyjne i profilaktyczne m.in. „Stop dentofobii” (2008) „Stop rakowi jamy ustnej. W 2012 roku magazyn „Dobre Wnętrze” wyróżnił gabinet tytułem TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne. W czerwcu Dentim clinic otrzymało tytuł Platinum Preferred Member Biomet3i – wiodącego producenta implantów na świecie.

www.dentim.pl

www.dentimkids.pl

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
1-9-2017
Ocena:
Ja niestety ciąży nie wspominam zbyt dobrze - zęby strasznie mi się psuły, co odbiło się również na ich wyglądzie... Czy macie jakieś doświadczenia z krakowskim Dental Parkiem? Chciałabym popracować nieco nad estetyką moich zębów, a słyszałam, że w tym gabinecie mogę je wybielić, nałożyć na nie licówki... KTOŚ, COŚ?
27-12-2016
Ocena:
3 razy dziennie normalnie szczotkuj ajoną. Ona nie zawiera fluoru i triclosanu. Zdecydowanie powinno się wam udać poprawić sytuację, zęby zrobią się ładne i zdrowe, a wszystko jest do zrobienia zdecydowanie podstawami. Działajcie.