Data publikacji:

Kosz na pieluchy - ranking. Jaki kosz na pieluchy jest najlepszy?

Przygotowując się na powitanie niemowlęcia w domu, z pewnością zastanawiacie się, jakie akcesoria, prócz grzechotki, smoczka czy elektronicznej niani, będą przydatne w życiu codziennym z nowym członkiem rodziny. Czy wiesz, że jednym z istotnych elementów wyposażenia może stać się kosz na pieluchy? Ranking, który dla ciebie przygotowaliśmy, zawiera ciekawe i różnorodne propozycje pojemników tego typu.
kosz na pieluchy ranking

Kosz na pieluchy – ranking

Nowy członek rodziny to prawdziwe szczęście! Z pewnością przygotowywaliście się do tego momentu bardzo długo. Z wielu porad najbliższych i książek dowiedzieliście się, jak poprawnie nosić niemowlę, kąpać je czy przewijać. Zapewne zostaliście także ostrzeżenie, że zużyta pieluszka może wydzielać zapach, który jest zdecydowanie nieprzyjemny, a dla wielu wręcz nie do zniesienia. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą kosze na pieluchy! Jednak, czy różnią się czymś od typowych koszy na śmieci? Zdecydowanie. Ich zadaniem jest profesjonalna izolacja nieprzyjemnego zapachu i bakterii. Kosze na pieluchy mieszczą często kilkadziesiąt zużytych pampersów, co pozwala młodym rodzicom zaoszczędzić czas na niekończących się podróżach do kontenera na śmieci. Co więcej, kosz nie jest zakupem chwilowym. Gdy dziecko wyrośnie, pojemnik można stosować do codziennych odpadów!

Jak wybrać kosz na pieluchy? Ranking, który dla ciebie przygotowaliśmy, składa się z wielu ciekawych pozycji, które warto rozważyć.

Tommee Tippee - Zestaw kosz Sangenic Twist & Click + 4 uniwersalne wkłady

System likwidacji brudnych pieluch od Tommee Tippee to doskonały wybór w przypadku niemowląt, jak i większych dzieci, które spożywają już stały pokarm. Posiada on technologię Twists & Click, która przetrzymuje pieluchy pojedynczo, co pozwala zablokować zarazki oraz nieprzyjemny zapach. Co więcej, posiada on element Easi-push, który pozwala na przesunięcie pieluchy wewnątrz pojemnika, aby zrobić miejsce na kolejne. Zaś ochrona antybakteryjna pozwala na zabicie do 99% zarazków dzięki materiałowi Biomaster®. Kosz mieści nawet do 30 pieluch. Produkt posiada uniwersalne wkłady, przy czym jeden wystarcza na około miesiąc.

Powyższy zestaw posiada aż 4 wkłady, dzięki czemu nie będziemy musieli inwestować w nie przez kolejne 4 miesiące od rozpoczęcia ich używania! Tommee Tippee to nie jedyny kosz na pieluchy. Ranking to także inne produkty - sprawdź jakie!

Magic - Kosz na zużyte pieluchy biały

Produkt marki Magic posiada unikalny system zatrzymywania nieprzyjemnych zapachów, które wydostają się z brudnej pieluszki. Dzięki temu, po włożeniu pieluchy do kosza oraz podczas opróżniania pojemnika, nie będziecie mieć kontaktu z brzydką wonią. Mieści on około 25 pieluszek. Zastosowany system umożliwia łatwe utrzymanie pojemnika w czystości oraz posiada zabezpieczenia przed dziećmi. Kosz można użytkować jedną ręką, co jest zdecydowanie praktyczne oraz bardzo wygodne. Dużym plusem jest także brak konieczności kupowania dodatkowych wkładów, gdyż istnieje możliwość zastosowania standardowych, plastikowych worków na śmieci. Co więcej, w prezencie otrzymujesz 15 worków gratis, które mieszczą łącznie ponad 370 pieluszek. Oprócz swojej wysokiej funkcjonalności, kosz Magic posiada nowoczesny design, który dopasuje się do każdego typu wnętrza.

Angelcare - Pojemnik kosz na pieluchy Classic New Improved + 1 wkład na pieluchy

Kosz od Angelcare to kolejny produkt, który doskonale izoluje od nieprzyjemnego zapachu i bakterii. Jest praktyczny, higieniczny, jak i łatwy w użyciu. Posiada on wymienne wkłady foliowe wykonane z wielowarstwowego materiału, który ogranicza przepuszczalność zapachów, jak i bakterii. Każdy z nich mieści 100 - 150 pieluch, w zależności od ich wielkości. Do powyższego kosza doskonałe będą zarówno wkłady okrągłe, jak i ośmiokątne (octo). Ponadto posiada on system podwójnego zamknięcia Double-Lock, który nie przepuszcza przykrych zapachów oraz bakterii. Mechanizm produktu od Angelcare nie wymaga zawijana każdej pieluszki z osobna. Kosz zawiera automatyczny nożyk do obcinania worków.

Korbell - Pojemnik kosz na pieluchy

Także marka Korbell proponuje kosz na pieluchy. Został zaprojektowany tak, aby użytkownik mógł go opróżnić w dowolnym momencie, bez potrzeby marnowania wkładu. Pojemnik charakteryzuje także podwójny system uszczelniania, który zapobiega przedostawaniu się brzydkiego zapachu na zewnątrz. Kosz jest dostępny w trzech rozmiarach, aby dostosować się do potrzeb rodziców. Producent podkreśla, że pojemnik został wykonany z materiału ABS, który nadaje się do ponownego przetworzenia. Co więcej, wkłady stworzone przez Korbell ulegają biodegradacji.

Close - Worek na mokre pieluszki Toucan

Już wiesz, jak poradzić sobie z brudnymi pieluchami w domu, jednak co w przypadku spacerów lub podróży? Są to także sytuacje, w których dziecko wymaga zmiany pieluchy na nową. Jaki kosz na pieluchy wtedy wybrać?

W takiej sytuacji z pomocą przychodzą worki. Ten od marki Close to dwuczęściowy worek, który może służyć zarówno jako pojemnik na pieluszki, ale także na wilgotny ręcznik czy strój kąpielowy - jego uniwersalność jest niezaprzeczalna. Jest to produkt nieprzemakalny, który pozostawia nieprzyjemne zapachy wewnątrz. Posiada mocną taśmę oraz klips, które są praktycznym systemem zapinania: wystarczy wywinąć taśmę oraz zapiąć ją za pomocą klipsa. Worek łatwo przyczepić do różnego rodzaju elementów, np. do siedzenia w samochodzie czy wózka.

Jaki kosz na pieluchy?

To już wszystkie nasze propozycje, jeśli mowa o produkcie, jakim jest kosz na pieluchy. Ranking zawiera pojemniki, które będą doskonałe zarówno w przypadku pampersów dla niemowląt, jak i starszych dzieci. Teraz czas na twoją decyzję, który produkt wybierasz!
Autor: Katarzyna Pyrek