10 sposobów na usypianie niemowlaka

Data:

Pierwsze miesiące życia niemowląt kręcą się wokół drzemek.  Wieczorne usypianie to zwykle długotrwały rytuał noszenia, tulenia i innych prób wysłania dziecka w objęcia Morfeusza. Dziś podpowiadamy 10 sprawdzonych sposobów na usypianie niemowlaka.

jak uśpić niemowlę

 

  1. Spacer

Wysoka skuteczność. Bardzo wiele dzieci usypia na spacerach. Niestety zwykle wiąże się to z koniecznością chodzenia. Kiedy wózek staje dziecko się budzi. Jest dobra metoda na dzienne drzemki, ale niestety nie umożliwia mamie lub innym opiekunom zrobienia niczego w czasie, kiedy dziecko śpi. Niemniej spacer na świeżym powietrzu to idealny relaks i odpoczynek, a do tego dobry wpływ na kondycję i zdrowie.

  1. Chusta

Ciasne opasanie chustą do noszenia dzieci, bliskość mamy lub taty i bujanie podczas poruszania się przypomina maluchowi czasy z brzucha mamy. Uspokaja i usypia. Korzyścią chusty są na pewno wolne ręce. Jednak odłożenie dziecka, które usnęło w chuście rzadko się udaje. Słodki ciężar trzeba zatem nosić aż do końca drzemki.

  1. Noszenie

Na wiele dziecięcych smuteczków pomaga noszenie na rękach. Któż by nie chciał być noszony. Kolki, problemy z zasypianiem, niepokój. Noszenie zawsze się sprawdza.

  1. Kołysanie

Kołysanie uspokaja bardzo skutecznie. Kołyski, hamaczki, bujaczki, bujanie na rękach, warto poszukać sposobu, który najlepiej się sprawdzi.

  1. Pierś

Pierś mamy to najlepszy usypiacz. Bliskość, zapach mamy, kojący posiłek. Choć karmienie piersią to nie tylko żywienia, ale także zaspokajanie potrzeby bliskości. Dodatkowo warto pamiętać, że w nocy w mleku kobiecym znajdują się substancje wspomagające zasypianie.

  1. Szumy

Monotonny szum, tzw. „white noise” jest znanym sposobem na usypianie oraz wydłużenie snu niemowlęcia. Można korzystać z przytulanek z funkcją szumienia, aplikacji mobilnych lub tradycyjnej suszarki.

  1. Jazda samochodem

Jedna z tych metod, które działają, gdy wszystko inne zawodzi.Wieczorne kółko wokół osiedla z dzieckiem w foteliku to zwyczaj wielu rodziców z kilkumiesięcznymi dziećmi.

  1. Piłka gimnastyczna

Plecy bolą od chodzenia, ręce od noszenia? Rozwiązaniem może być piłka gimnastyczna. Wystarczy na niej usiąść z dzieckiem na rękach i delikatnie podskakiwać. Będzie nam za to wdzięczne nie tylko dziecko, ale przede wszystkim – nasz kręgosłup.

  1. Współspanie

Wspólne spanie z dzieckiem poprawia jakość snu zarówno rodziców jak i dziecka. To udowodnione badaniami. Bliskość ukochanych rodziców sprawia, że maluch rzadziej się wybudza.

  1. Otulanie

Ciasny otulacz sprawdza się w przypadku najmłodszych dzieci, które wybudza na przykład odruch Moro. Ciasne otulenie przypomina stan z czasu ciąży, kiedy maluszek był zwinięty w macicy.

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
9-12-2019
Ocena:
nasz Antoś spi w wózku, zawsze po sparerze myję kola i wózek jest w domu. Mamy anex m type. Lekki jest wiec bez problemu wnoszę go po schodach