Data modyfikacji:

Ranking wózków terenowych

Wózek, który świetnie sprawdza się w mieście, w trudnym terenie może okazać się kłopotliwy. Jeżeli więc bardzo lubisz spacerować po lasach czy drogach szutrowych, koniecznie zerknij na nasz ranking wózków terenowych – pomożemy ci wybrać model do „zadań specjalnych”.
wózki dla dzieci

Ranking wózków terenowych

Wybór wózka terenowego wcale nie jest prosty – niemal każdy producent podkreśla, że jego produkt idealnie sprawdzi się w każdych warunkach, co nie musi okazać się prawdą. Aby pomóc ci podjąć naprawdę dobrą decyzję, przygotowaliśmy ranking wózków terenowych. To najbardziej popularne modele w serwisie Ceneo.pl – spośród wszystkich przetestowanych przez rodziców.

Thule Urban Glide 2 Black on Black

Na pierwszym miejscu nasz ranking wózków plasuje wózek biegowy Thule Urban Glide 2. To lekki wózek trójkołowy, który świetnie sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na górzystych terenach. Model ma obrotowe przednie koło i zintegrowany hamulec ręczny typu twist, który zapewnia kontrolę prędkości w trudnym terenie. Na uwagę zasługuje świetne zawieszenie, regulowane oparcie, ergonomiczny uchwyt oraz siedzisko z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa. Duży kosz ma pokrywę zamykaną na zamek błyskawiczny, zatem żadne drobiazgi nie wypadną z wózka – niezależnie od tego, po jakim terenie będziesz się poruszać.

Baby Jogger City Mini GT 2 Stone

Wyjątkowy wózek o pięknym wyglądzie. Bez trudu można z nim pokonywać zarówno gładkie alejki parkowe, jak i pełne nierówności górskie ścieżki – ma bowiem wiecznie pompowane koła terenowe. Wózek ma ręczny, wygodny hamulec, regulowany podnóżek, 3-pozycyjną budkę, unikalny system składania Quit-old Technology oraz Travel system (możliwość wpięcia w ramę fotelika z grupy 0).

Baby Jogger City Elite 2 Jet

Kolejny terenowy trójkołowiec. Ma duże, pompowane koła, które świetnie poradzą sobie z niemal każdą powierzchnią – nawet najbardziej wymagającą. Wózek jest amortyzowany, ma wygodną budkę z okienkiem umożliwiającym podglądanie dziecka, duże i wygodne siedzisko oraz regulowaną rączkę i podnóżek – model ten można zatem dopasować zarówno do wzrostu dziecka, jak i rodzica. Na uwagę zasługuje również fakt, że model ten może służyć dziecku aż do mniej więcej czwartego roku życia (do wagi 22 kg).

Baby Jogger Summit X3

Nasz ranking wózków terenowych nie kończy się oczywiście po trzecim miejscu. Na zaszczytnej czwartej pozycji uplasował się Baby Jogger Summit XS – wózek dla wymagających. Na uwagę zasługuje niezależne zawieszenie każdego z pompowanych kół, które zapewnia lepszą amortyzację na wszelkich nierównościach. Duża budka ma aż dwa okienka ułatwiające podglądanie dziecka, Travel System umożliwia podłączenie do stelaża fotelika samochodowego, a zdalny przycisk blokady przedniego koła ułatwia obsługę wózka.

Hauck Runner

Nieprzypadkowo nasz ranking wózków obejmuje przede wszystkich wózki do biegania – to właśnie one są bowiem idealnie dopasowane do różnych terenów i mają fantastyczną amortyzację. Potwierdza to nasz kolejny model, czyli Runner od marki Hauck. Wózek ten ma duże, pneumatyczne opony, dla których nie będą problemem nawet duże nierówności. Koła obracają się o 360 stopni, ale można je w dowolnej chwili zablokować. Oparcie można rozłożyć do pozycji leżącej, a duża budka zapewnia dobrą ochronę przed wiatrem i słońcem.

X-lander X-Run Evening

Ten fantastyczny wózek do biegania świetnie sprawdzi się również jako wózek terenowy. Ma doskonałą amortyzację, okienko w budce, zdejmowaną tapicerkę, regulowane oparcie, regulowany podnóżek oraz panel LED, dzięki któremu wózek jest lepiej widoczny po zmroku.

Mountain Buggy Mini

Leciutki i wąski wózek, który doskonale sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na leśnych ścieżkach. Ma wysokie i w pełni regulowane oparcie, duże, piankowe koła, regulowaną rączkę, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz wygodny system składania. To jeden z ciekawszych modeli na rynku, doceniany zwłaszcza przez osoby, które mieszkają na małym metrażu.

TFK Joggster Sport 2

Na ósmym miejscu nasz ranking wózków terenowych uplasował wózek TFK. Podobnie jak poprzednie modele, tak i ten ma regulowaną rączkę, dużą budkę, obszerny kosz na zakupy, pięciopunktowe szelki, regulowany podnóżek oraz trzy koła (przednie jest zablokowane do jazdy na wprost).

Phil&Teds Dot

Ten wózek poradzi sobie w niemal każdym terenie – gwarantują to trzy koła o średnicy aż 10 cali oraz świetny system amortyzacyjny. Koła są odporne na przebicia, dodatkowo mogą się obracać. Oczywiście w dowolnym momencie można je zablokować. Wózek ma 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, odpinany pałąk, budkę z filtrem UV oraz regulowane oparcie i podnóżek. Z pewnością jest to jeden z ciekawszych modeli na rynku.

Mountain Buggy Terrain

Nasz ranking wózków terenowych zamyka model marki Mountain. Wózek ma duże, pompowane koła i fantastyczną amortyzację. Warto wspomnieć, że model ten został poddany specjalnym testom, podczas których musiał pokonywać różnego rodzaju przeszkody (w standardowym teście jest ich prawie 300 tysięcy). Wózek Terrain Mountain Buggy zdał test na „szóstkę z plusem”, pokonując aż 400 tysięcy przeszkód.
Wózek ten ma wysokie, regulowane oparcie, „sprytny” system składania, dwa rodzaje hamulców, regulację pasów, regulowaną wysokość rączki, zamykany kosz o dużej ładowności, wygodny pałąk, dużą budkę z otwieranym okienkiem, dwa uchwyty na butelkę, a także dwustronną wkładkę. Jeśli szukasz sprawdzonego i przetestowanego wózka terenowego, który poradzi sobie na naprawdę wszystkich powierzchniach, to wybór modelu Mountain Buggy Terrain wydaje się naprawdę znakomitym pomysłem.
Zdjęcie: blas / Envato Elements
Robert Wojtaś
Robert Wojtaś

Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.