BoboVita - jak krok po kroku rozszerzać dietę dziecka?

Data:

Dbając o zbilansowane żywienie dziecka, możesz wspierać jego prawidłowy rozwój. Rozszerzanie diety niemowlęcia nie jest skomplikowane. Wystarczy poznać najważniejsze zasady wprowadzania nowych posiłków. 

 

 

Dlaczego prawidłowa dieta jest tak ważna?

 

1000 pierwszych dni życia jest kluczowym okresem, zwanym również „okresem możliwości”. Sposób żywienia w pierwszych latach życia ma decydujący wpływ na rozwój dziecka, ponieważ właśnie wtedy dochodzi do „programowania żywieniowego”. W pierwszych latach życia organizm dziecka jest szczególnie wrażliwy na nadmiar lub niedobór składników odżywczych, dlatego żywność podawana najmłodszym powinna odpowiadać na potrzeby niemowląt na danym etapie życia.

 

Rozszerzanie diety niemowlęcia stanowi wyzwanie dla rodziców. Pojawia się wiele pytań i niewiadomych. Od jakich produktów zacząć? Jak zaplanować posiłki? Czy moje dziecko jest już gotowe na kolejny produkt? Z myślą o najczęstszych wątpliwościach rodziców, którzy zaczynają rozszerzanie diety, BoboVita przygotowała wyjątkowy zestaw podarunkowy – można go zamówić na stronie www.bobovita.pl. Znajdziesz w nim poradnik żywienia oraz słoiczek z pysznym przecierem, aby Twoje dziecko mogło odkrywać nowe smaki (w pakiecie: BoboVita marchewka). 

 

Zamów poradnik już dziś>>

 

Dlaczego warto zamówić Poradnik żywienia?

Poradnik żywienia małego dziecka w prosty i czytelny sposób przedstawia Plan 5 kroków rozszerzania diety. Poradnik żywieniowy BoboVita to:
•    około 80 stron fachowej wiedzy, wskazówek i porad opracowanych przez ekspertów żywieniowych;
•    5 rozdziałów dedykowanych 5 krokom w procesie rozszerzania diety;
•    zbiór wskazówek, jak uczyć dziecko jedzenia łyżeczką;
•    praktyczne rady, pomagające wypracować zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka.

 

 

Kiedy rozpocząć urozmaicanie diety?

Zgodnie z aktualnym schematem żywienia niemowląt rozszerzenie diety należy zacząć nie wcześniej niż w 17. i nie później niż w 26 tygodniu życia dziecka.

 

Jak wygląda 5 kroków BoboVita?

Krok 1 –  pierwsza łyżeczka
Pokazuje, jak wprowadzić do diety dziecka pierwsze, warzywne i owocowe smaki w postaci delikatnych przecierów, aby dziecko mogło odkrywać nowe smaki i uczyć się dotąd nieznanych konsystencji.

Krok 2 – wprowadzamy śniadanie
Na tym etapie Twoje dziecko powinno już chętnie jeść łyżeczką, dlatego możesz zacząć podawać mu śniadanie inne niż samo mleko. Polecamy więc kaszki mające łagodny smak i delikatną konsystencję.

Krok 3 – uczymy się wprowadzać nowe smaki
Kiedy dziecko poznało pierwsze smaki warzyw i owoców oraz zjada już chętnie śniadania, możesz wzbogacić jego dietę o kolejne warzywa i owoce. Będą one źródłem nowych smaków i składników odżywczych.

Krok 4 – podajemy mięso i ryby
Na tym etapie rozpoczynamy podawanie dziecku posiłków m.in. z kurczakiem, indykiem, cielęciną czy łososiem.

Krok 5 – 5 posiłków dziennie
Ostatni etap to zbiór cennych rad, które pomogą Ci kształtować u dziecka zdrowy nawyk regularnego spożywania 5 posiłków w ciągu dnia.

 

 

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
2-11-2020
Ocena:
my rozszerzanie diety zaczęlismy od holle. miałam przynajmniej pewność, ze warzywa i owoce ze słoiczków sa przebadane i mają odpowiednie certyfikaty. na pierwszy ogień według mnie powinny isc własnie takie certyfikowane produkty,
24-6-2014
Ocena:
fajny pomysł :) ja to robię trochę na własną rękę, ale na razie jest ok. najbardziej zadowolona jestem z picia wody i soków bo to samo zdrowie. a soki nie z kartonika tylko z świerze, bo są bez cukru i konserwantów. sama też je piję :)
4-6-2014
Ocena:
Aplikacja jest świetna. Bardzo pomocna. Generalnie dla młodych mam, które mają mnóstwo na głowie nadaje się idealnie. Sama uzywam i jestem bardzo zadowolona. Oby tak dalej :) Więcej podobnych apek i juz w ogóle będzie super :)