Data publikacji:

BoboVita - jak krok po kroku rozszerzać dietę dziecka?

Autor: Serwis Dzidziusiowo

Dbając o zbilansowane żywienie dziecka, możesz wspierać jego prawidłowy rozwój. Rozszerzanie diety niemowlęcia nie jest skomplikowane. Wystarczy poznać najważniejsze zasady wprowadzania nowych posiłków. 

 

 

Dlaczego prawidłowa dieta jest tak ważna?

 

1000 pierwszych dni życia jest kluczowym okresem, zwanym również „okresem możliwości”. Sposób żywienia w pierwszych latach życia ma decydujący wpływ na rozwój dziecka, ponieważ właśnie wtedy dochodzi do „programowania żywieniowego”. W pierwszych latach życia organizm dziecka jest szczególnie wrażliwy na nadmiar lub niedobór składników odżywczych, dlatego żywność podawana najmłodszym powinna odpowiadać na potrzeby niemowląt na danym etapie życia.

 

Rozszerzanie diety niemowlęcia stanowi wyzwanie dla rodziców. Pojawia się wiele pytań i niewiadomych. Od jakich produktów zacząć? Jak zaplanować posiłki? Czy moje dziecko jest już gotowe na kolejny produkt? Z myślą o najczęstszych wątpliwościach rodziców, którzy zaczynają rozszerzanie diety, BoboVita przygotowała wyjątkowy zestaw podarunkowy – można go zamówić na stronie www.bobovita.pl. Znajdziesz w nim poradnik żywienia oraz słoiczek z pysznym przecierem, aby Twoje dziecko mogło odkrywać nowe smaki (w pakiecie: BoboVita marchewka). 

 

 

Dlaczego warto zamówić Poradnik żywienia?

Poradnik żywienia małego dziecka w prosty i czytelny sposób przedstawia Plan 5 kroków rozszerzania diety. Poradnik żywieniowy BoboVita to:
•    około 80 stron fachowej wiedzy, wskazówek i porad opracowanych przez ekspertów żywieniowych;
•    5 rozdziałów dedykowanych 5 krokom w procesie rozszerzania diety;
•    zbiór wskazówek, jak uczyć dziecko jedzenia łyżeczką;
•    praktyczne rady, pomagające wypracować zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka.

 

 

Kiedy rozpocząć urozmaicanie diety?

Zgodnie z aktualnym schematem żywienia niemowląt rozszerzenie diety należy zacząć nie wcześniej niż w 17. i nie później niż w 26 tygodniu życia dziecka.

 

Jak wygląda 5 kroków BoboVita?

Krok 1 –  pierwsza łyżeczka
Pokazuje, jak wprowadzić do diety dziecka pierwsze, warzywne i owocowe smaki w postaci delikatnych przecierów, aby dziecko mogło odkrywać nowe smaki i uczyć się dotąd nieznanych konsystencji.

Krok 2 – wprowadzamy śniadanie
Na tym etapie Twoje dziecko powinno już chętnie jeść łyżeczką, dlatego możesz zacząć podawać mu śniadanie inne niż samo mleko. Polecamy więc kaszki mające łagodny smak i delikatną konsystencję.

Krok 3 – uczymy się wprowadzać nowe smaki
Kiedy dziecko poznało pierwsze smaki warzyw i owoców oraz zjada już chętnie śniadania, możesz wzbogacić jego dietę o kolejne warzywa i owoce. Będą one źródłem nowych smaków i składników odżywczych.

Krok 4 – podajemy mięso i ryby
Na tym etapie rozpoczynamy podawanie dziecku posiłków m.in. z kurczakiem, indykiem, cielęciną czy łososiem.

Krok 5 – 5 posiłków dziennie
Ostatni etap to zbiór cennych rad, które pomogą Ci kształtować u dziecka zdrowy nawyk regularnego spożywania 5 posiłków w ciągu dnia.

 

 

Komentarze
02-11-2020
Ocena:
my rozszerzanie diety zaczęlismy od holle. miałam przynajmniej pewność, ze warzywa i owoce ze słoiczków sa przebadane i mają odpowiednie certyfikaty. na pierwszy ogień według mnie powinny isc własnie takie certyfikowane produkty,
24-06-2014
Ocena:
fajny pomysł :) ja to robię trochę na własną rękę, ale na razie jest ok. najbardziej zadowolona jestem z picia wody i soków bo to samo zdrowie. a soki nie z kartonika tylko z świerze, bo są bez cukru i konserwantów. sama też je piję :)
04-06-2014
Ocena:
Aplikacja jest świetna. Bardzo pomocna. Generalnie dla młodych mam, które mają mnóstwo na głowie nadaje się idealnie. Sama uzywam i jestem bardzo zadowolona. Oby tak dalej :) Więcej podobnych apek i juz w ogóle będzie super :)
krzesłko

Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

2021-08-24
Gdy noworodek staje się kilkumiesięcznym dzieckiem, wielu rodziców zastanawia się, jakie krzesełko do karmienia wybrać. Im dziecko jest starsze, tym bardziej jego dieta staje się bogatsza i różnorodna. Powolne wprowadzanie nowych produktów zamienia się w jedzenie pełnych posiłków. I właśnie dlatego głowimy się, jakie krzesełko wybrać, by było bezpieczne, łatwe w użytkowaniu i komfortowe dla maluszka. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.
jaka woda dla niemowlaka

Jaka woda dla niemowlaka będzie najlepsza? Jaka temperatura?

2021-06-05
Czy małe dziecko może pić wodę? Czym powinna cechować się woda mineralna dla niemowlaka i jaką powinna mieć temperaturę? Co z wodą z cukrem – czy należy podawać ją dziecku? Niemal każdy młody rodzic zadaje sobie takie i podobne pytania. Ty też jesteś w tym gronie? Świetnie się składa, bo poniżej znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi.
niemowlę nie chce jeść

Niemowlę nie chce jeść – co zrobić? Co to znaczy?

2021-06-01
Brak apetytu u niemowlaka to problem, który spędza sen z powiek wielu młodym rodzicom. Opiekunowie obawiają się, że zbyt mała ilość spożywanego pokarmu wpłynie negatywnie na zdrowie maleństwa. Boją się, że słabszy apetyt może być wynikiem choroby. Czy tak jest faktycznie? Czy to, że niemowlę mało je powinno zawsze budzić niepokój?
najlepsza butelka antykolkowa

Jaka jest najlepsza butelka antykolkowa?

2021-05-25
Kolka niemowlęca jest powszechną dolegliwością, która pojawia się między 3. a 5. tygodniem życia dziecka. Silny ból brzuszka może powodować nawet kilkugodzinny płacz, co z kolei prowadzi do poczucia kompletnej bezradności u rodziców. Na szczęście są sposoby na to, by zlikwidować dolegliwość albo nieco zmniejszyć jej nasilenie. Jeden z nich to sięgnięcie po butelki do karmienia antykolkowe. Sprawdź, na jakiej zasadzie działają takie produkty i które z nich warto kupić.
W 7. miesiącu życia dziecka jego dieta wzbogaca się o grosze

Przepisy dla niemowląt po 7 miesiącu życia [PRZEPISY]

2021-03-11
7. miesiąc życia to odpowiedni czas na wprowadzenie do diety dziecka kolejnych nowości. W tym miesiącu wprowadzamy pierwsze przyprawy. Poznaj sprawdzone przepisy kulinarne na dania dla niemowląt.
Rozszerzaj dietę dziecka stopniowo, pamiętając, aby powoli p

Przepisy dla niemowląt po 8 miesiącu życia [PRZEPISY]

2021-03-10
8. miesiąc życia dziecka to moment, kiedy dziecko powinno więcej gryźć. W tym miesiącu również warto podawać wysokoenergetyczne posiłki. Poznaj sprawdzone przepisy kulinarne na dania dla niemowląt.
kasza dla dziecka

Kasza w diecie dziecka - jaka kasza i od kiedy

2021-03-02
Jaką kaszę i kiedy wprowadzić do diety dziecka, jaka jest najzdrowsza? Podpowiadamy.