Data modyfikacji:

Rozszerzanie diety dziecka – okiem mamy

Autor: Serwis Dzidziusiowo

Przyszedł mój poradnik żywienia małego dziecka, który zamówiłam pod koniec ciąży. Zapisałam się do Klubu Mam BoboVita i po prostu o nim zapomniałam. Poród, opieka nad maleństwem, przemeblowanie – nasze życie zmieniło się o 180 stopni. Poradnik przyszedł gdy Zosia skończyła 4 miesiące, wówczas zaczęłam zastanawiać się nad rozpoczęciem rozszerzania diety. Czy się u nas sprawdził?

 

rozszerzenie diety niemowlaka

O poradniku słów kilka

Pierwsze na co zwróciłam uwagę to intensywne barwy - poradnik aż tryska kolorem. Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie, że jest to folder reklamowy. Ot ładnie wydana książeczka, ale po kilku minutach okazało się, że poradnik jest ciekawie napisany i zawiera interesujące treści:

 

poradnik o diecie niemowlaka

 Jeżeli jesteś zainteresowana poradnikiem, możesz zamówić go tu:

zamów poradnik>>

 

1. dostajemy praktyczną ściągawkę – jak zacząć? W jakiej kolejności? jakie pokarmy wprowadzić? - czyli plan 5 kroków urozmaicania diety.

Zdecydowanie podoba mi się fakt, że dostaję gotowca. Nie muszę się zastanawiać od jakiego słoiczka zaczynać, który wprowadzać jako kolejny, jak długo podawać jeden smak, czy najpierw warzywa, czy owoce itd. Wszystko przemyśleli eksperci żywienia z BoboVity. Po przeczytaniu 1 kroku wystarczyło zrobić listę zakupów i pojechać do sklepu.

2.    miejsce na notatki z każdego kroku

Korzystam sumiennie, wpisuję co Zosia zjadła, ile i jaka była jej reakcja. Powoli już zauważam, że niektóre pokarmy lubi bardziej, inne mniej:)

 

kalendarzyk

 

3.    liczne wskazówki motywujące

Niestety ale moje dziecko wygląda na niejadka :( Rozszerzanie diety w naszym przypadku nie jest „bułką z masłem”, a raczej ciągłym próbowaniem i przekomarzaniem się. Ale nie dajemy za wygraną, ponieważ ważne aby stale próbować i nie zniechęcać się, gdyż dziecko może potrzebować kilku prób by polubić dany smak. Zobaczymy…

 

Podsumowując

Poradnik BoboVita jest nie za długi, nie za krótki, taki w sam raz. Jeśli potrzebujemy więcej informacji, możemy zadzwonić na infolinię, gdzie czekają specjalistki żywienia. Ja nie miałam takiej potrzeby. Dzięki poradnikowi mamy za sobą pierwsze 4 tygodnie rozszerzania diety. Moje dziecko zjada już brokuł, marchewkę, kalafiora, jabłko i banana, a ja już mam plan na kolejne zakupy. 

 

Za chwilę kończymy krok 1. i przechodzimy do 2. „Wprowadzamy śniadanie”.

 

Sylwia (27 lat), mama Zosi

 

Komentarze
02-11-2020
Ocena:
ja szłam metodą prób i błędów z różnymi słoiczkami ale zauważyłam, że Marcysiowi smakują zwłaszcza te bez zadnych dodatkow (np Holle).
10-07-2014
Ocena:
Ciekawy:) Ale ja nie używałam takiego i też dałam radę;) Moje dziecię niedługo już roczek będzie miało;)
23-06-2014
Ocena:
Hmmm musi być ciekawy skoro wzbudziła takie zainteresowanie. Ja wzorowałam się na necie i tu szukałam porad. Mieliśmy tez taki gryzak do pokarmu chyba z BabyOno i ułatwiło nam to sporo przy wprowadzaniu nowych smaków.
23-05-2014
Ocena:
Dziewczyny karmię swojego synka piersią. Ma on już 4 miesiące i dwa tygodnie i zupełnie nie jest zainteresowany jedzenie innym niż moje mleko. Czy któraś z was też tak miała? Obawiam się, że moje mleko może mu nie zapewniać wystarczającej ilości witamin itd.
najlepsza butelka antykolkowa

Jaka jest najlepsza butelka antykolkowa?

2022-12-28
Kolka niemowlęca jest powszechną dolegliwością, która pojawia się między 3. a 5. tygodniem życia dziecka. Silny ból brzuszka może powodować nawet kilkugodzinny płacz, co z kolei prowadzi do poczucia kompletnej bezradności u rodziców. Na szczęście są sposoby na to, by zlikwidować dolegliwość albo nieco zmniejszyć jej nasilenie. Jeden z nich to sięgnięcie po butelki do karmienia antykolkowe. Sprawdź, na jakiej zasadzie działają takie produkty i które z nich warto kupić.
Żywienie niemowląt: po 6.miesiącu, czyli maluch kończy pół r

Przepisy dla niemowląt po 6 miesiącu życia - Dania dla niemowlaka

2022-12-28
Na początku rozszerzania diety najlepiej poszczególne składniki podawać pojedynczo - na przykład jedno warzywo, jeden rodzaj mięsa. Po krótkim czasie wprowadzone składniki możemy połączyć w dania. Przedstawiamy kilka przepisów, które w tym pomogą. 
ulewanie noworodka

Kiedy dziecko przestaje ulewać?

2022-07-12
Ulewanie u niemowlaka jest dość powszechną przypadłością, która w większości przypadków nie ma związku z żadnymi nieprawidłowościami. Niemniej wielu rodziców zadaje sobie pytanie, kiedy dziecko przestaje ulewać i w którym momencie należy już skonsultować tę dolegliwość z lekarzem. Wyjaśniamy wszystkie te kwestie i podpowiadamy, jak zmniejszyć nasilenie ulewania u niemowlęcia.
butelka dla noworodka

Jaka butelka dla noworodka z wolnym przepływem?

2022-06-11
Próbujesz wybrać butelkę dla noworodka i nie wiesz, co wybrać? To zrozumiałe – oferta artykułów dla dzieci jest tak duża, że może przyprawić o zawrót głowy. Podpowiemy ci, czym mogą różnić się poszczególne z nich i czym powinna cechować się dobra butelka dla noworodka z wolnym przepływem.
owoce i warzywa dla dzieci

Od kiedy można dawać surowe owoce i warzywa dla niemowlaka?

2022-05-04
Rozszerzanie diety dziecka jest dla rodzica bardzo emocjonującym momentem. Niemowlak, który do tej pory pił wyłącznie mleko, przechodzi do następnego etapu rozwoju, co wiąże się z wieloma nowymi doznaniami. Mama i tata zastanawiają się, w jaki sposób najlepiej wprowadzać nowe posiłki, a jednym z dylematów z tym związanych jest pytanie, od kiedy podawać surowe owoce dla niemowlaka, a także czy kolejność wprowadzania poszczególnych warzyw i owoców ma znaczenie.
dziecko jedzace lyzeczka

Jak nauczyć dziecko jeść łyżeczką?

2022-04-25
Jaka pierwsza łyżeczka dla niemowlaka jest najlepsza? Ważna jest nie tylko technika i odpowiednie podejście do maluszka, ale także łyżeczka i miseczka, która nie zniechęci dziecka do samodzielnego nabierania pokarmu. Sprawdź, jak podejść do tematu i jak nauczyć dziecko jedzenia z łyżeczki oraz jak nauczyć maluszka jedzenia łyżeczką samodzielnie.
uczulenie na mleko modyfikowane

Uczulenie na mleko modyfikowane: jakie są objawy?

2022-03-23
U małych dzieci dość często występuje uczulenie na mleko modyfikowane, a dokładnie – na białko mleka krowiego zawarte w mieszankach. Sprawdź, jakie są objawy tego typu alergii i co robić, gdy wystąpią u niemowlęcia.