Energia dla wzrostu i rozwoju dziecka!

Data:

W pierwszych latach życia, Twoje dziecko rośnie i rozwija się bardzo intensywnie, dlatego w tym okresie potrzebuje znacznie więcej energii. Poranna porcja energii pobudza organizm dziecka do działania i poznawania świata. Dlatego też śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem w ciągu dnia.

 

Energia dla wzrostu i rozwoju dziecka!

 

Dlaczego śniadanie jest takie ważne?

 

• Pamiętajmy, że to właśnie od nas dorosłych, dzieci uczą się dobrych nawyków żywieniowych. Nawyki żywieniowe wypracowane we wczesnym okresie życia, które przetrwają w późniejszym życiu mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia pewnych chorób jak np. otyłość.
Starsze dzieci, które mają wyrobiony nawyk jedzenia śniadań, mają lepszą pamięć, lepiej się koncentrują i są mniej apatyczne niż ich rówieśnicy, którzy śniadań nie jedzą. Pamiętaj: jeśli to możliwe, jedz śniadanie ze swoim dzieckiem.
• Śniadanie to energia dla wzrostu i rozwoju mózgu.
• Węglowodany ukryte w zbożach to idealne źródło energii potrzebne, by Twoje dziecko miało siłę i chęć na całodzienną zabawę i odkrywanie świata. Znajdziesz je w kaszkach BoboVita. Odpowiednio zbilansowane posiłki to podstawa, a każda kaszka dostarcza niezbędnych dla optymalnego rozwoju dziecka składników: węglowodanów, żelaza, wapnia, jodu, witaminy C, D oraz witamin z grupy B.

Poziom aktywności rośnie wraz z wiekiem, dlatego należy zadbać o odpowiednie dzienne spożycie wszystkich składników pokarmowych. W kaszkach zawarte są:

żelazo i witamina C dla układu odpornościowego,
wapń i witamina D dla prawidłowego rozwoju kości,
witaminy z grupy B dla metabolizmu energetycznego.

 

Którą kaszkę wybrać...?

 

Delikatna konsystencja i łagodny smak kaszek sprawia, że jest to znakomity posiłek na śniadanie.

W ofercie BoboVita każdy rodzic znajdzie wiele pysznych smaków, co zapewni różnorodność na talerzu. Na początek BoboVita proponuje kaszkę ryżowa bezmleczna, do której możesz dodać ulubione mleko dziecka (jej smak będzie bardziej znajomy).

Przydatne w rozszerzaniu diety, będzie prowadzenie dzienniczka, w którym możesz notować wszelkie uwagi i obserwacje dotyczące smaków kaszek. Dowiedz się więcej.

 

Zdjęcie: Fotolia.com

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
30-12-2020
Ocena:
co podajecie swoim dzieciom z Holle? u nas po zwykłych kaszkach chcemy wprowadzić musli z tej firmy - co o tym sądzicie?
29-4-2020
Ocena:
jesli @lula miała na myśli, że Holle jest super, to się zgadzam;)))
29-8-2019
Ocena:
Holle:)