Data publikacji:

Jak przekonać dziecko do nowych smaków, czyli Piotruś testuje kaszki

Autor: Magdalena Szewczyk

Całkiem przypadkiem wysłałam swoje zgłoszenie do testowania kaszek, ale nie rozczarowałam się! Co więcej właśnie dzięki kaszkom BoboVity śpię troszkę lepiej, a nawet dłużej. Przed przystąpieniem do testów, dogłębnie przestudiowałam skład. Jakże mile się zaskoczyłam, bo w końcu trafiłam kaszki, które rzeczywiście są dobre dla mojego 8-miesięcznego syna. Pełna porcja zbóż i do tego fajny smak. Miałam nadzieję, że wreszcie coś mu przypadnie do gustu. Podczas wcześniejszych prób z innymi kaszkami, efekt był taki, że więcej wylądowało na podłodze i ubrankach, niż w brzuszku.

 

 

Pierwsza próba - śniadanko,... druga - kolacja

Pierwsza próba z gruszką nie wypadła za dobrze. Piotrusiowi ewidentnie ten smak nie podpasował - ma to chyba po mamusi. Kaszka wylądowała trochę w brzuszku, trochę poza, ale przy okazji było dużo wspólnego śmiechu. Odczekałam dwa dni i pomyślałam, że poczęstuję go kolejną porcją na kolację. Dlatego szybko (to najważniejsze!!! Dzieci nie lubią czekać jak są głodne) woda, kaszka mleczna 7 zbóż, fajna miseczka, kolorowa łyżeczka i próbujemy kaszkę mleczną. Łyżeczka po łyżeczce i tak, ku mojemu zdziwieniu, Piotruś zjadł ze smakiem całą porcję. Zdrowe jedzenie, w dodatku łatwe w przygotowaniu. Czego chcieć więcej?

I tak już do końca testów mój syn co wieczór dostaje na przemian smakowo kaszki wielozbożowe Kaszka mleczna 7 zbóż wielozbożowo-jęczmienna pełnoziarnista / Porcja Zbóż Kaszka mleczna kukurydziano-ryżowa 3 owoce). Brzuszek go nie boli, co zdarzało się po innych kaszkach, w nocy nie budzi się tak często do karmienia piersią - Piotruś jest zadowolony, a mama wyspana. 

 

 

 

Dziecko najedzone i uśmiechnięte

Polecam wszystkim kaszki Bobovity, bo dziecko jest najedzone i uśmiechnięte. Wcześniej przygotowanie posiłków było problemem. Najczęściej wieczorem dzieci są marudne i najchętniej spędzałyby czas non stop na rękach rodziców. W przypadku tych kaszek wystarczy ciepła woda, kaszka, mieszamy i gotowe - co ważne, nie musimy mieć wolnych obu rąk, aby je przygotować.

Miło kiedy człowiek jest pozytywnie zaskoczony, gdy otwiera paczkę, a w środku znajduje eleganckie pudełku, które można później wykorzystać. Widać, że Bobovita dba nie tylko o jakość produktów, ale także o wygląd ich opakowania oraz o rodzica! Bo szczęśliwe dziecko to szczęśliwy rodzic! 

 

 

Klaudia, mama Piotrusia 8 mc.

 

Testowane kaszki:

  • BoboVita Porcja Zbóż Kaszka mleczna 3 zboża wielozbożowo-żytnia pełnoziarnista gruszkowa - dowiedz się więcej;
  • BoboVita Porcja Zbóż Kaszka mleczna 7 zbóż wielozbożowo-jęczmienna pełnoziarnista - dowiedz się więcej;
  • BoboVita Porcja ZbóżKaszka mleczna kukurydziano-ryżowa 3 owoce - dowiedz się więcej.

Komentarze
30-12-2020
Ocena:
u nas manna, z płatków ryżowych, a potem orkiszowa. orkiszowa została z nami na dłużej
22-09-2020
Ocena:
A jakie kasze Holle szły u was na pocżątek?
29-04-2020
Ocena:
U nas na pierwszy ogień poszły kaszki Holle i w sumie już tak zostało. Nie było potrzeby zmiany, bo były dobrze tolerowane, brzuszek nie bolał, dziecko ładnie przybierało na wadze, więc wszyscy byli zadowoleni:)
najlepsza butelka antykolkowa

Jaka jest najlepsza butelka antykolkowa?

2022-12-28
Kolka niemowlęca jest powszechną dolegliwością, która pojawia się między 3. a 5. tygodniem życia dziecka. Silny ból brzuszka może powodować nawet kilkugodzinny płacz, co z kolei prowadzi do poczucia kompletnej bezradności u rodziców. Na szczęście są sposoby na to, by zlikwidować dolegliwość albo nieco zmniejszyć jej nasilenie. Jeden z nich to sięgnięcie po butelki do karmienia antykolkowe. Sprawdź, na jakiej zasadzie działają takie produkty i które z nich warto kupić.
Żywienie niemowląt: po 6.miesiącu, czyli maluch kończy pół r

Przepisy dla niemowląt po 6 miesiącu życia - Dania dla niemowlaka

2022-12-28
Na początku rozszerzania diety najlepiej poszczególne składniki podawać pojedynczo - na przykład jedno warzywo, jeden rodzaj mięsa. Po krótkim czasie wprowadzone składniki możemy połączyć w dania. Przedstawiamy kilka przepisów, które w tym pomogą. 
ulewanie noworodka

Kiedy dziecko przestaje ulewać?

2022-07-12
Ulewanie u niemowlaka jest dość powszechną przypadłością, która w większości przypadków nie ma związku z żadnymi nieprawidłowościami. Niemniej wielu rodziców zadaje sobie pytanie, kiedy dziecko przestaje ulewać i w którym momencie należy już skonsultować tę dolegliwość z lekarzem. Wyjaśniamy wszystkie te kwestie i podpowiadamy, jak zmniejszyć nasilenie ulewania u niemowlęcia.
butelka dla noworodka

Jaka butelka dla noworodka z wolnym przepływem?

2022-06-11
Próbujesz wybrać butelkę dla noworodka i nie wiesz, co wybrać? To zrozumiałe – oferta artykułów dla dzieci jest tak duża, że może przyprawić o zawrót głowy. Podpowiemy ci, czym mogą różnić się poszczególne z nich i czym powinna cechować się dobra butelka dla noworodka z wolnym przepływem.
owoce i warzywa dla dzieci

Od kiedy można dawać surowe owoce i warzywa dla niemowlaka?

2022-05-04
Rozszerzanie diety dziecka jest dla rodzica bardzo emocjonującym momentem. Niemowlak, który do tej pory pił wyłącznie mleko, przechodzi do następnego etapu rozwoju, co wiąże się z wieloma nowymi doznaniami. Mama i tata zastanawiają się, w jaki sposób najlepiej wprowadzać nowe posiłki, a jednym z dylematów z tym związanych jest pytanie, od kiedy podawać surowe owoce dla niemowlaka, a także czy kolejność wprowadzania poszczególnych warzyw i owoców ma znaczenie.
dziecko jedzace lyzeczka

Jak nauczyć dziecko jeść łyżeczką?

2022-04-25
Jaka pierwsza łyżeczka dla niemowlaka jest najlepsza? Ważna jest nie tylko technika i odpowiednie podejście do maluszka, ale także łyżeczka i miseczka, która nie zniechęci dziecka do samodzielnego nabierania pokarmu. Sprawdź, jak podejść do tematu i jak nauczyć dziecko jedzenia z łyżeczki oraz jak nauczyć maluszka jedzenia łyżeczką samodzielnie.
uczulenie na mleko modyfikowane

Uczulenie na mleko modyfikowane: jakie są objawy?

2022-03-23
U małych dzieci dość często występuje uczulenie na mleko modyfikowane, a dokładnie – na białko mleka krowiego zawarte w mieszankach. Sprawdź, jakie są objawy tego typu alergii i co robić, gdy wystąpią u niemowlęcia.