Data publikacji:

Jak przekonać dziecko do nowych smaków, czyli Piotruś testuje kaszki

Autor: Magdalena Szewczyk

Całkiem przypadkiem wysłałam swoje zgłoszenie do testowania kaszek, ale nie rozczarowałam się! Co więcej właśnie dzięki kaszkom BoboVity śpię troszkę lepiej, a nawet dłużej. Przed przystąpieniem do testów, dogłębnie przestudiowałam skład. Jakże mile się zaskoczyłam, bo w końcu trafiłam kaszki, które rzeczywiście są dobre dla mojego 8-miesięcznego syna. Pełna porcja zbóż i do tego fajny smak. Miałam nadzieję, że wreszcie coś mu przypadnie do gustu. Podczas wcześniejszych prób z innymi kaszkami, efekt był taki, że więcej wylądowało na podłodze i ubrankach, niż w brzuszku.

 

 

Pierwsza próba - śniadanko,... druga - kolacja

Pierwsza próba z gruszką nie wypadła za dobrze. Piotrusiowi ewidentnie ten smak nie podpasował - ma to chyba po mamusi. Kaszka wylądowała trochę w brzuszku, trochę poza, ale przy okazji było dużo wspólnego śmiechu. Odczekałam dwa dni i pomyślałam, że poczęstuję go kolejną porcją na kolację. Dlatego szybko (to najważniejsze!!! Dzieci nie lubią czekać jak są głodne) woda, kaszka mleczna 7 zbóż, fajna miseczka, kolorowa łyżeczka i próbujemy kaszkę mleczną. Łyżeczka po łyżeczce i tak, ku mojemu zdziwieniu, Piotruś zjadł ze smakiem całą porcję. Zdrowe jedzenie, w dodatku łatwe w przygotowaniu. Czego chcieć więcej?

I tak już do końca testów mój syn co wieczór dostaje na przemian smakowo kaszki wielozbożowe Kaszka mleczna 7 zbóż wielozbożowo-jęczmienna pełnoziarnista / Porcja Zbóż Kaszka mleczna kukurydziano-ryżowa 3 owoce). Brzuszek go nie boli, co zdarzało się po innych kaszkach, w nocy nie budzi się tak często do karmienia piersią - Piotruś jest zadowolony, a mama wyspana. 

 

 

 

Dziecko najedzone i uśmiechnięte

Polecam wszystkim kaszki Bobovity, bo dziecko jest najedzone i uśmiechnięte. Wcześniej przygotowanie posiłków było problemem. Najczęściej wieczorem dzieci są marudne i najchętniej spędzałyby czas non stop na rękach rodziców. W przypadku tych kaszek wystarczy ciepła woda, kaszka, mieszamy i gotowe - co ważne, nie musimy mieć wolnych obu rąk, aby je przygotować.

Miło kiedy człowiek jest pozytywnie zaskoczony, gdy otwiera paczkę, a w środku znajduje eleganckie pudełku, które można później wykorzystać. Widać, że Bobovita dba nie tylko o jakość produktów, ale także o wygląd ich opakowania oraz o rodzica! Bo szczęśliwe dziecko to szczęśliwy rodzic! 

 

 

Klaudia, mama Piotrusia 8 mc.

 

Testowane kaszki:

  • BoboVita Porcja Zbóż Kaszka mleczna 3 zboża wielozbożowo-żytnia pełnoziarnista gruszkowa - dowiedz się więcej;
  • BoboVita Porcja Zbóż Kaszka mleczna 7 zbóż wielozbożowo-jęczmienna pełnoziarnista - dowiedz się więcej;
  • BoboVita Porcja ZbóżKaszka mleczna kukurydziano-ryżowa 3 owoce - dowiedz się więcej.

Komentarze
30-12-2020
Ocena:
u nas manna, z płatków ryżowych, a potem orkiszowa. orkiszowa została z nami na dłużej
22-09-2020
Ocena:
A jakie kasze Holle szły u was na pocżątek?
29-04-2020
Ocena:
U nas na pierwszy ogień poszły kaszki Holle i w sumie już tak zostało. Nie było potrzeby zmiany, bo były dobrze tolerowane, brzuszek nie bolał, dziecko ładnie przybierało na wadze, więc wszyscy byli zadowoleni:)
W 7. miesiącu życia dziecka jego dieta wzbogaca się o grosze

Przepisy dla niemowląt po 7 miesiącu życia [PRZEPISY]

2021-03-11
7. miesiąc życia to odpowiedni czas na wprowadzenie do diety dziecka kolejnych nowości. W tym miesiącu wprowadzamy pierwsze przyprawy. Poznaj sprawdzone przepisy kulinarne na dania dla niemowląt.
Rozszerzaj dietę dziecka stopniowo, pamiętając, aby powoli p

Przepisy dla niemowląt po 8 miesiącu życia [PRZEPISY]

2021-03-10
8. miesiąc życia dziecka to moment, kiedy dziecko powinno więcej gryźć. W tym miesiącu również warto podawać wysokoenergetyczne posiłki. Poznaj sprawdzone przepisy kulinarne na dania dla niemowląt.
kasza dla dziecka

Kasza w diecie dziecka - jaka kasza i od kiedy

2021-03-02
Jaką kaszę i kiedy wprowadzić do diety dziecka, jaka jest najzdrowsza? Podpowiadamy.
Pyszne i zdrowe przepisy na zupy i dania główne dla dzieci w

Przepisy dla niemowląt po 10 i 11 miesiącu życia [PRZEPISY]

2021-02-10
10 i 11 miesiąc życia dziecka to czas na szaleństwo w kuchni! W tym miesiącu warto podawać dziecku nowe smaki, ale też te które dobrze zna. Poznaj sprawdzone przepisy kulinarne na dania dla niemowlą
Żywienie niemowląt: po 6.miesiącu, czyli maluch kończy pół r

Przepisy dla niemowląt po 6 miesiącu życia - Dania dla niemowlaka

2021-02-10
Na początku rozszerzania diety najlepiej poszczególne składniki podawać pojedynczo - na przykład jedno warzywo, jeden rodzaj mięsa. Po krótkim czasie wprowadzon...
Skorzystaj z naszych propozycji obiadowych dla 9 miesięczneg

Przepisy dla niemowląt po 9 miesiącu życia [PRZEPISY]

2021-01-06
9. miesiąc życia dziecka to moment, kiedy dziecko powinno więcej gryźć. W tym miesiącu również warto podawać wysokoenergetyczne posiłki. Poznaj sprawdzone przepisy kulinarne na dania dla niemowląt.
Mleko modyfikowane, karmienie dziecka, butelka, karmienie bu

Jak wybrać dobre mleko modyfikowane?

2020-10-05
Nie możesz karmić piersią? Niekiedy niestety tak się zdarza i są problemy z laktacją, dlatego trzeba wesprzeć się mlekiem modyfikowanym. Sprawdź jak je wybrać i czym się kierować przy zakupie.