Data modyfikacji:

Rozszerzanie diety dziecka, nigdy nie było prostsze!

Autor: Magdalena Szewczyk

Mamo, Tato! Jesteście na etapie wprowadzania nowych smaków, innych niż mleko do diety dziecka? Nie wiecie od czego zacząć? Brakuje Wam pomocnika, który wesprze Was na tym etapie? Mamy coś dla Was! Wyjątkowe i praktyczne narzędzie, które zawsze będzie pod ręką!​

 

Kiedy zacząć rozszerzać dietę dziecka? Po 4 miesiącu życia,

 

Czy rozszerzanie diety to twardy orzech do zgryzienia?

W pewnym momencie mleko nie jest w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb kształtującego się, młodego organizmu i dostarczyć mu wszystkich niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju składników odżywczych. Według aktualnego schematu żywienia nowe smaki do diety malucha należy wprowadzać nie wcześniej niż po ukończeniu przez niego 17. Tygodnia życia i nie później niż w 26. tygodniu. Czy wiecie, jakie produkty powinny się pojawić w diecie jako pierwsze? Pamiętajcie też, że dziecko powinno decydować ile je, a rodzic – co dziecko je. 

 

Niezawodna pomoc! Aplikacja mobilna

BoboVita ma idealną propozycję dla rodziców, którzy chcą prawidłowo rozszerzyć dietę dziecka. W jednym narzędziu znajdują się wskazówki i rady dotyczące żywienia malucha. Pobierając na telefon aplikację mobilną BoboVita, w dowolnym momencie będziecie mogli sprawdzić, jaki produkt podać dziecku danego dnia. Aplikacja jest prosta i bardzo przejrzysta. Ułatwia wprowadzanie nowych posiłków, wskazuje, jak powinien wyglądać zbilansowany jadłospis dziecka na każdy dzień oraz doradza, jak można urozmaicić dietę niemowlaków, które rozpoczęły odkrywanie nowych smaków. Informacje zawarte w aplikacji powstały w oparciu o zalecenia ekspertów, którzy specjalizują się w żywieniu niemowląt i małych dzieci. 

 

 

Jak działa aplikacja?

Pierwszym krokiem w korzystaniu z aplikacji jest wpisanie imienia i daty urodzin maluszka. Dzięki temu aplikacja jest w stanie określić, ile dziecko ma miesięcy i na jakim etapie rozwoju się znajduje. Możecie założyć profil dla kilku dzieci i dodawać ich zdjęcia! 

 

 

Zakładka „Żywienie dziecka”

W tej zakładce” znajdziecie praktyczne porady i informacje o żywieniu noworodka oraz niemowlęcia. Mamy dzieci do 4. miesiąca życia znajdą dodatkowo wskazówki, jak zadbać o siebie oraz jak nie zaburzyć laktacji. Porady o rozszerzaniu diety dotyczą nie tylko prawidłowej diety, ale także odpowiedniego dobierania składników odżywczych. Będą wsparciem w nauce prawidłowych nawyków żywieniowych i nauczą odnajdywania się w różnych sytuacjach, które czekają rodziców, kiedy maluch zacznie jeść regularnie posiłki.

 

 

Szukaj inspiracji w przykładowych jadłospisach

Dzięki tej zakładce przygotowywanie jadłospisu dla dziecka na kolejny dzień będzie wyjątkowo łatwe! Z aplikacją możecie zaplanować jadłospisy na cały pierwszy rok życia dziecka. Co więcej, aby jak najbardziej ułatwić rodzicom zadanie, aplikacja dokładnie wskaże np. ile mleka modyfikowanego należy podać dziecku, kiedy mama zakończy etap karmienia piersią. Każdego dnia będziecie wiedzieli, ile Wasze dziecko powinno spożyć posiłków i jak duże powinny one być. Pamiętajcie, że macie pełną dowolność w podawaniu posiłków maluchowi, który nie zawsze może chcieć zjeść, co mu zaproponujecie. Czasami potrzeba nawet 7-8 prób, aby dziecko zaakceptowało nowy smak. Musicie uzbroić się w cierpliwość!

 

 

Zakładka „Dzienniczek nowych smaków”

Już nie musicie mieć zeszytu i długopisu, aby pamiętać, co podaliście dziecku wczoraj, czy na początku tygodnia. Wystarczy wpisać wszystkie dane do aplikacji w „Dzienniczku nowych smaków”. Co ważne, możecie także dopisać reakcje dziecka (również alergiczne) na określony produkt, czy smak lub swoje obserwacje, czy dziecko chętnie coś jadło. Dzięki temu zapamiętacie, że niemowlęciu nie smakował np. brokuł i będziecie wiedzieli, aby spróbować mu go podać ponownie za jakiś czas. Dzienniczek da Wam pewność, że nie pominęliście żadnego zalecanego produktu czy kroku, ważnego na etapie rozszerzania diety niemowlęcia. 

 

 

Zakładka „Rozwój dziecka”

W aplikacji w przejrzysty sposób jest opisane, jakie umiejętności powinno posiąść dziecko tydzień po tygodniu. Oczywiście nie powinniście się przejmować, jeśli w 6. miesiącu życia niemowlę np. jeszcze nie będzie siedziało. Każde dziecko rozwija się inaczej, we własnym tempie! Aplikacja ma Was wspierać w dostrzeganiu pojawiających się czasami wyjątkowo szybko nowych umiejętności malucha.

 

 

Zadaj pytanie ekspertom

Jeśli przejrzeliście aplikację wzdłuż i wszerz, macie wrażenie, że przeczytaliście już wszystko, a i tak pojawiają się pytania i wątpliwości, nie zwlekajcie – skorzystajcie z pomocy ekspertów BoboVita. Możecie zadzwonić lub napisać – na pewno otrzymacie cenną poradę lub wsparcie w rozwiązaniu problemu! 

 

 

Podsumowując…

Aplikacja jest dla rodziców, którzy zostali nimi po raz pierwszy lub mają już dzieci. Oszczędza czas, krok po kroku pomaga w rozszerzaniu diety dziecka, pozwala śledzić jego rozwój tydzień po tygodniu, proponuje gotowe i sprawdzone jadłospisy, a co najważniejsze –dzięki dzienniczkowi ułatwia kontrolowanie całego procesu wprowadzenia dziecka w świat nowych smaków, dostosowanego do potrzeb i możliwości wciąż rozwijającego się organizmu.

Aplikację BoboVita ściągniesz zarówno na Android jak i iOS.      

Pobierz aplikację na swój telefon!

 

Artykuł sponsorowany

Zdjęcie: Fotolia.pl 

Komentarze
22-09-2020
Ocena:
hmmm my tez się przekonalismy do Holle. niby troche droższa od zwykłych, ale przynajmniej nie zawiera cukru. mysle, ze warto.
29-04-2020
Ocena:
Po wielu próbach i eksperymentach wreszcie udało nam się trafić na kaszkę, która zaspokajałaby potrzeby naszego malucha. I o dziwo nie jest to żadna z najpopularniejszych supermarketowych kaszek, ale ekologiczna kaszka Holle. Najlepiej smakuje ta bananowa:)
krzesłko

Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

2021-08-24
Gdy noworodek staje się kilkumiesięcznym dzieckiem, wielu rodziców zastanawia się, jakie krzesełko do karmienia wybrać. Im dziecko jest starsze, tym bardziej jego dieta staje się bogatsza i różnorodna. Powolne wprowadzanie nowych produktów zamienia się w jedzenie pełnych posiłków. I właśnie dlatego głowimy się, jakie krzesełko wybrać, by było bezpieczne, łatwe w użytkowaniu i komfortowe dla maluszka. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.
jaka woda dla niemowlaka

Jaka woda dla niemowlaka będzie najlepsza? Jaka temperatura?

2021-06-05
Czy małe dziecko może pić wodę? Czym powinna cechować się woda mineralna dla niemowlaka i jaką powinna mieć temperaturę? Co z wodą z cukrem – czy należy podawać ją dziecku? Niemal każdy młody rodzic zadaje sobie takie i podobne pytania. Ty też jesteś w tym gronie? Świetnie się składa, bo poniżej znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi.
niemowlę nie chce jeść

Niemowlę nie chce jeść – co zrobić? Co to znaczy?

2021-06-01
Brak apetytu u niemowlaka to problem, który spędza sen z powiek wielu młodym rodzicom. Opiekunowie obawiają się, że zbyt mała ilość spożywanego pokarmu wpłynie negatywnie na zdrowie maleństwa. Boją się, że słabszy apetyt może być wynikiem choroby. Czy tak jest faktycznie? Czy to, że niemowlę mało je powinno zawsze budzić niepokój?
najlepsza butelka antykolkowa

Jaka jest najlepsza butelka antykolkowa?

2021-05-25
Kolka niemowlęca jest powszechną dolegliwością, która pojawia się między 3. a 5. tygodniem życia dziecka. Silny ból brzuszka może powodować nawet kilkugodzinny płacz, co z kolei prowadzi do poczucia kompletnej bezradności u rodziców. Na szczęście są sposoby na to, by zlikwidować dolegliwość albo nieco zmniejszyć jej nasilenie. Jeden z nich to sięgnięcie po butelki do karmienia antykolkowe. Sprawdź, na jakiej zasadzie działają takie produkty i które z nich warto kupić.
W 7. miesiącu życia dziecka jego dieta wzbogaca się o grosze

Przepisy dla niemowląt po 7 miesiącu życia [PRZEPISY]

2021-03-11
7. miesiąc życia to odpowiedni czas na wprowadzenie do diety dziecka kolejnych nowości. W tym miesiącu wprowadzamy pierwsze przyprawy. Poznaj sprawdzone przepisy kulinarne na dania dla niemowląt.
Rozszerzaj dietę dziecka stopniowo, pamiętając, aby powoli p

Przepisy dla niemowląt po 8 miesiącu życia [PRZEPISY]

2021-03-10
8. miesiąc życia dziecka to moment, kiedy dziecko powinno więcej gryźć. W tym miesiącu również warto podawać wysokoenergetyczne posiłki. Poznaj sprawdzone przepisy kulinarne na dania dla niemowląt.
kasza dla dziecka

Kasza w diecie dziecka - jaka kasza i od kiedy

2021-03-02
Jaką kaszę i kiedy wprowadzić do diety dziecka, jaka jest najzdrowsza? Podpowiadamy.