Data publikacji:

Plastry na katar dla niemowlaka. Jak działają? Czy są skuteczne?

Katar u dziecka oznacza często spore problemy z zasypianiem. Maluchy bowiem nie potrafią jeszcze samodzielnie wydmuchać noska i choć jest to bardzo powszechna dolegliwość, bywa naprawdę męcząca. Na szczęście można pomóc swojej pociesze w szybki i prosty sposób, sięgając po specjalne plastry aromatyczne, o właściwościach udrażniających nos. Łatwo dostępne, a także co istotne nieinwazyjne plastry z olejkami eterycznymi, przyniosą ulgę i złagodzą dokuczliwe objawy kataru w nocy. Inwestując niewiele w profesjonalny, innowacyjny środek, zapomnisz o nerwach i bezsilności.
plastry na katar

Plastry na katar na problem z katarem u najmłodszych

Nieżyt nosa niekiedy występuje już u noworodków. Zauważamy wtedy rozdrażnienie dziecka, kłopot z przyjmowaniem pokarmu, niechęć do ssania piersi, ograniczoną swobodę oddychania i brak ciągłości snu. W kolejnej fazie infekcji obserwujemy zaś przezroczystą, gęstą wydzielinę, choć gorączka zwykle się nie pojawia. Powodów kataru może być kilka, w tym nawet podłoże alergiczne, dlatego rodzice nie powinni zwlekać zbyt długo z konsultacją u lekarza pediatry. Zdarza się bowiem, iż przykrym powikłaniem jest zapalenie ucha środkowego w wyniku niezaleczonej choroby.

Początkowo warto spróbować rozmaitych metod oczyszczania przewodów nosowych na przykład za pomocą tzw. gruszki, aspiratorów i kropli. Rewolucyjnym rozwiązaniem są natomiast plastry na katar od 1. dnia życia, które automatycznie przywracają komfort zatkanym nosom. Jako że plastry te nasączone są unikalną kompozycją zapachową z olejków eterycznych, w krótkim czasie poprawiają samopoczucie dziecka. Do produkcji produktu używa się między innymi: olejku eukaliptusowego i olejku z sosny zwyczajnej. Są to w stu procentach naturalne składniki, bezpieczne dla dzieci w każdym wieku.

Niemowlęta po 18. miesiącu życia, mogą ponadto stosować plasterki na katar u niemowlaka, w których bazą są chociażby olejki: sosnowy, cytrynowy, rozmarynowy, pomarańczowy czy anyżowy. Plastry przykleja się na suche ubranie, na wysokości klatki piersiowej, po uprzednim otwarciu saszetki. Zaleca się oczywiście zachować ostrożność i zrezygnować z tej opcji leczenia w przypadku dzieci chorych na astmę i wykazujących wrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.

Plastry na katar dla dzieci ulgą dla starszych szkrabów

Zapewne nieraz zakatarzony maluch skarżył się na świąd i pieczenie bądź nawet na ucisk w zatokach. Apatyczne dziecko wywraca do góry nogami cały dom, trudzący się, jak też zapobiec dalszemu rozwojowi zakażenia. By wspólnie stawić czoła upartemu wrogowi, zamiast popadać we frustrację i niemoc, kupcie plastry na katar dla rocznego dziecka, dla dwulatka lub w zależności od wieku inne, równie dobre plasterki na katar. Prawdopodobnie okaże się, że owo utrapienie wcale nie jest takie straszne i całkiem nieźle można z nim funkcjonować.

Zapach, jaki uwalnia się z opakowania, nie męczy, ponieważ został zaprojektowany w sposób przyjazny dziecku. Delikatna woń odświeża i sprawia, że przestaje ono skupiać się na swoim nosie i powoli wraca do ulubionych zajęć, tak samo jak mama i tata, którzy mogą śmiało polegać na produkcie. Jest to zatem miły i pomocny klucz do obopólnego zadowolenia i spokoju.

Plastry na zatkany nos działają przeważnie do 8 godzin, co zapewnia w pełni przespaną noc, ale też udaną zabawę w ciągu dnia. Raz użyte, z pewnością powrócą do domowej apteczki i wyręczą rodzica w opiece nad jego najcenniejszym skarbem.
Autorka: Karolina Dzikas