"Rozwój seksualny dzieci" – książka, którą warto przeczytać

Data:

Rozwój seksualny dziecka rozpoczyna się tuż po jego narodzinach. Od pierwszych chwil życia mamy wpływ na to, jak ten rozwój będzie przebiegał. Polecamy dziś książkę, która pomoże wielu rodzicom poczuć się pewniej nie tylko podczas rozmów o tym, skąd się biorą dzieci, ale także w codziennych sytuacjach związanych z płcią seksem i intymnością.

rozwój seksualny natuli

 

Życie rodzica to ciąg decyzji, wyborów i wątpliwości. Chcemy mieć pewność, że sposób postępowania, jaki wybierzemy będzie najlepszy dla rozwoju naszych dzieci. W tak delikatnych sprawach jak te dotyczące płci i seksu potrzebujemy rzetelnej wiedzy. Książka „Rozwój seksualny dzieci” Karoliny Piotrowskiej podejmuje kwestie nurtujące zarówno rodziców niemowląt jak i dzieci, uczniów oraz nastolatków. Autorka ma wykształcenie psychologiczne i seksuologiczne. Od 2013 roku prowadzi warsztaty z zakresu rozwoju seksualnego dzieci. Jest zwolenniczką i propagatorką pozytywnej edukacji seksualnej i pozytywnej seksualności

książki natuli

 

 

Z książki dowiedzieć się można:

  • czym jest seksualność i w jaki sposób rozwija się od narodzin do pełnej dojrzałości,
  • jak rozmawiać z dzieckiem i świadomie wspierać je w procesie rozwoju seksualności,
  • jak nie popełniać błędów ograniczających ten rozwój,
  • jak uchronić dziecko przed zagrożeniami związanymi z seksualnością,
  • jak wychować asertywnego seksualnie człowieka, zdolnego do wyrażania swoich potrzeb.

Nawet rodzice, którzy nie wynieśli z własnego domu pozytywnego podejścia dożycia seksualnego, mogą nauczyć się wspierać prawidłowy rozwój sfery seksualnej u dzieci.  

natuli seksualność

 

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.