Data publikacji:

"Rozwój seksualny dzieci" – książka, którą warto przeczytać

Autor: Katarzyna Chmielewska-Walas

Rozwój seksualny dziecka rozpoczyna się tuż po jego narodzinach. Od pierwszych chwil życia mamy wpływ na to, jak ten rozwój będzie przebiegał. Polecamy dziś książkę, która pomoże wielu rodzicom poczuć się pewniej nie tylko podczas rozmów o tym, skąd się biorą dzieci, ale także w codziennych sytuacjach związanych z płcią seksem i intymnością.

rozwój seksualny natuli

 

Życie rodzica to ciąg decyzji, wyborów i wątpliwości. Chcemy mieć pewność, że sposób postępowania, jaki wybierzemy będzie najlepszy dla rozwoju naszych dzieci. W tak delikatnych sprawach jak te dotyczące płci i seksu potrzebujemy rzetelnej wiedzy. Książka „Rozwój seksualny dzieci” Karoliny Piotrowskiej podejmuje kwestie nurtujące zarówno rodziców niemowląt jak i dzieci, uczniów oraz nastolatków. Autorka ma wykształcenie psychologiczne i seksuologiczne. Od 2013 roku prowadzi warsztaty z zakresu rozwoju seksualnego dzieci. Jest zwolenniczką i propagatorką pozytywnej edukacji seksualnej i pozytywnej seksualności

książki natuli

 

 

Z książki dowiedzieć się można:

  • czym jest seksualność i w jaki sposób rozwija się od narodzin do pełnej dojrzałości,
  • jak rozmawiać z dzieckiem i świadomie wspierać je w procesie rozwoju seksualności,
  • jak nie popełniać błędów ograniczających ten rozwój,
  • jak uchronić dziecko przed zagrożeniami związanymi z seksualnością,
  • jak wychować asertywnego seksualnie człowieka, zdolnego do wyrażania swoich potrzeb.

Nawet rodzice, którzy nie wynieśli z własnego domu pozytywnego podejścia dożycia seksualnego, mogą nauczyć się wspierać prawidłowy rozwój sfery seksualnej u dzieci.  

natuli seksualność

 


Autor

Katarzyna Chmielewska-Walas

z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu dziennikarka i redaktorka o niecodziennym hobby: doradczyni noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Współautorka książki "Notatki z rodzicielstwa bliskości" (Wyd. Harmonia 2018). Mama Hani i Zosi, redaktorka portalu Dzidziusiowo.pl w latach 2018-2020.

organizer na przewijak

Jaki organizer na przewijak?

2021-08-22
Aby zmienianie pieluszki niemowlaka odbywało się sprawnie, a on sam ani na sekundkę nie pozostał bez opieki, wszystkie akcesoria – pieluszki, kremy i chusteczki, muszą znajdować się w pobliżu przewijaka. Dla porządku dobrze byłoby je oczywiście jakoś posegregować – np. w specjalnym organizerze. Sprawdź, jaki organizer na przewijak ułatwi ci czynności pielęgnacyjne.
Pokój dla przedszkolaka. Jak urządzić?

Pokój dla przedszkolaka. Jak urządzić?

2021-08-19
Pokój przedszkolaka nie jest pomieszczeniem szczególnie łatwym do urządzenia. Musi znaleźć się w nim miejsce do spania, odpoczynku i zabawy, ale również już do pracy. Jakby tego było mało, pokoik musi też oczywiście zachwycić samego zainteresowanego. Jeśli nie wiesz, jak to wszystko połączyć i stworzyć idealny pokój dla przedszkolaka – skorzystaj z naszych podpowiedzi.
łóżeczko i komoda dla niemowlaka

Jakie łóżeczko i komoda dla niemowlaka?

2021-08-11
Urządzanie pokoju dziecięcego jest przyjemne, ale bywa również źródłem wielu dylematów. Jeden z nich dotyczy tego, jakie łóżeczko z komodą dla niemowlaka wybrać. Czy zdecydować się na mebel „2 w 1”, czy może jednak na dwa oddzielne? A może w ogóle zrezygnować z komody na rzecz wysokiej szafy? Jeśli i ty zadajesz sobie takie pytania – koniecznie przeczytaj ten tekst.
sushi w ciąży

Czy można jeść sushi w ciąży?

2021-08-05
Jeśli jesteś w ciąży, to prawdopodobnie przestałaś jeść sushi z uwagi na dobro dziecka. Czy wiesz jednak, że to wyrzeczenie jest trochę „na wyrost”? Sprawdź, jakie sushi w ciąży nie zaszkodzi dziecku i przestań odmawiać sobie tej drobnej przyjemności.
prezent dla mamy

Jaki prezent dla matki po urodzeniu dziecka?

2021-08-01
Kiedy w rodzinie pojawia się nowe dziecko, naturalnym jest, że prędzej czy później odwiedzają go bliscy i zasypują prezentami. Warto jednak pamiętać, że na jakiś miły drobiazg zasługuje także jego mama. Sprawdź, jaki prezent dla matki po urodzeniu dziecka będzie strzałem w dziesiątkę, a z jakiego lepiej zrezygnować.
bolesna owulacja

Bardzo bolesna owulacja. Jakie są przyczyny?

2021-07-13
Owulacja, czyli uwolnienie komórki jajowej z pęcherzyka Graffa, to proces, który może być bardzo bolesny – niektórym kobietom utrudnia nawet codzienne funkcjonowanie. Sprawdź, z czego wynika taka bolesna owulacja, jak ją rozpoznać i odróżnić od innych stanów chorobowych, a także w jaki sposób złagodzić dolegliwości.
stylizacja na chrzciny

Stylizacja na chrzciny. Jak się ubrać na chrzest?

2021-07-12
Chrzciny to ważna uroczystość kościelna, która wymaga od uczestników odpowiedniego stroju. Jaka stylizacja na chrzciny będzie odpowiednia dla mamy chrzczonego dziecka, a jaka dla chrzestnej? Koniecznie zerknij.