Data modyfikacji:

Naturalne barwniki do jajek - Zrób to sam! [DIY]

Autor: Anna Marszałek

Wielkanocny zwyczaj barwienia jajek jest piękny, lecz wiele mam nie chce używać do tego chemii. Jeśli do kolorowania jaj użyjemy naturalnych składników, to  możemy bez obaw bawić się z dzieckiem, apotem podać mu takie jajka do jedzenia.  Jak zabarwić jajka do święconki i do wielkanocnego stroika w naturalny sposób? Nic trudnego, mamy na to sprytny przepis.

Jak zrobić naturalne barwniki do jajek?

 

Malowane jajka - kolorowe ozdoby wielkanocne

Aby na Wielkanoc jajka pomalować na różne kolory musimy je ugotować z odpowiednim składnikiem. Jakim? Sprawdźcie na rysunku poniżej. Aby osiągnąć pożądany kolor do garnka z jajkiem włóżcie: czerwoną cebulę, czerwoną kapustę, szczaw lub buraki. Po ugotowaniu zestawiamy garnek z kuchni i w zależności od tego, jak bardzo intensywne natężenie danego koloru chcemy uzyskać, na tak długo zostawiamy jajka w wodzie. Co jakiś czas sprawdzamy czy kolor jest już odpowiedni. Malowane jajka, gdy uzyskały odpowiednią barwę i wyschły, są gotowe do włożenia do koszyczka ze święconką lub do wielkanocnego stroika. Taka samodzielnie przygotowana ozdoba wielkanocna będzie nie tylko cieszyć oko, może też być świetnym pomysłem na spędzenie czasu wspólnie z dziećmi i wspaniałym doświadczeniem chemicznym.

 

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © digieye

Komentarze
11-05-2018
Ocena:
Dzięki za praktyczne info. Przyda się :)
Dziewczynka wręcza kwiaty na Dzień Matki

Dzień Matki - 26 maja. Jak obchodziliśmy go dawniej? - Dzidziusiowo.pl

2022-05-26
Mama to najważniejsza osoba w życiu praktycznie każdego z nas. 26 maja obchodzimy w Polsce Dzień Matki. Prześledźmy historię tego święta, a także zobaczmy, gdzie jeszcze obchodzi się ten wyjątkowy dzień.
wielkanoc zwyczaje

Wielkanoc - tradycje i obyczaje

2022-04-06
Wielkanocne zwyczaje - co oznacza Wielki Piątek, a co Lany Poniedziałek? Jakie są wielkanocne obrzędy? Sprawdź.
przepisy na jajka

Wielkanoc - przepisy na jajka

2022-04-06
Jajko to niekwestionowany symbol Świąt Wielkanocnych. Na twardo, zapiekane w piekarniku, zasmażane, faszerowane lub pływające w świętecznym żurku na pewno zagoś...
co do koszyczka wielkanocnego

Wielkanocny koszyczek - co powinno się w nim znaleźć

2022-04-05
Tradycyjny koszyczek wielkanocny powinien być wiklinowy i wyłożony w środku białą serwetką, udekorowany bukszpanem, baziami lub wiosennymi kwiatami. Nie powinno...
Basen do ogrodu dla dziecka

Jaki basen dla dzieci do ogrodu?

2022-03-26
Basen ogrodowy zapewnia dzieciom fantastyczną zabawę i umożliwia schłodzenie się w upalny dzień. Aby jednak maluchy były w nim bezpieczne i aby mogły cieszyć się wspaniałą zabawą przez długi czas, przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech produktu. Podpowiadamy, jak wybrać basen dla dzieci do ogrodu i czym różnią się poszczególne modele.
łóżeczko i komoda dla niemowlaka

Jakie łóżeczko i komoda dla niemowlaka?

2021-11-18
Urządzanie pokoju dziecięcego jest przyjemne, ale bywa również źródłem wielu dylematów. Jeden z nich dotyczy tego, jakie łóżeczko z komodą dla niemowlaka wybrać. Czy zdecydować się na mebel „2 w 1”, czy może jednak na dwa oddzielne? A może w ogóle zrezygnować z komody na rzecz wysokiej szafy? Jeśli i ty zadajesz sobie takie pytania – koniecznie przeczytaj ten tekst.
organizer na przewijak

Jaki organizer na przewijak?

2021-08-22
Aby zmienianie pieluszki niemowlaka odbywało się sprawnie, a on sam ani na sekundkę nie pozostał bez opieki, wszystkie akcesoria – pieluszki, kremy i chusteczki, muszą znajdować się w pobliżu przewijaka. Dla porządku dobrze byłoby je oczywiście jakoś posegregować – np. w specjalnym organizerze. Sprawdź, jaki organizer na przewijak ułatwi ci czynności pielęgnacyjne.