Blog - hobby dla pasjonatów pisania

Data:

Prowadzenie bloga stało się w ostatnich latach bardzo modne - zarówno kilkunastoletnie dziewczynki, zapracowane bizneswomen czy mamy na urlopie wychowawczym mogą w obecnych czasach pochwalić się własną stroną. Jaka magia tkwi w wirtualnym pamiętniku?

 

blog-550x350

Co to jest blog?

Blogi rozpoczęły karierę jako odpowiednik pamiętnika - zapisywano w nim uwagi i przemyślenia z dnia codziennego. Tak jak papierowy odpowiednik spełniał kilka ważnych funkcji - porządkował rzeczywistość i pozwalał na dłużej zapamiętać ważne wydarzenia, jak również przynosił ulgę - tak jak rozmowa z przyjacielem, gdy potrzebujemy się wygadać. Cześć osób blogi prowadziła anonimowo, reszta podpisując się swoim nazwiskiem i udostępniając je znajomym. Taka forma, choć wciąż obecna w polskim internecie, największą popularnością cieszy się wśród młodzieży.

 

Blog - sposób na biznes

Najnowszym hitem są natomiast blogi tematyczne. Każdy ma jakąś pasję, którą chętnie dzieli się z innymi. Informatycy zdradzają tajniki skomplikowanych programów, gospodynie domowe publikują przepisy na pyszne potrawy, studentki piszą o najnowszych trendach w modzie. Jeśli coś naprawdę lubimy, będziemy pisać z pasją, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nasz blog odniesie sukces. Wraz z dużą oglądalnością otrzymujemy szansę zarobku na naszym blogu - pojawią się reklamodawcy, chętni zapłacić za konkretną liczbę odsłon. Blog może się przydać także w życiu zawodowym - umieszczenie go w CV będzie dowodem posiadania przez nas hobby, bądź potwierdzeniem naszych kwalifikacji, jeśli tematyka związana jest pracą.

 

Gdzie założyć bloga?

Zarówno w polskim, jak i zagranicznym internecie jest mnóstwo portali i stron, na których możemy założyć darmowego bloga. Prześcigają się one w dodawaniu kolejnych funkcjonalności, umożliwiają użytkownikom uatrakcyjnianie swoich stron. Najbardziej profesjonalne blogi można założyć na stronie wordpress.com, a użytkownicy Googla mają do dyspozycji powiązanego z ich kontem Bloggera. Usługę oferują także wszystkie duże portale, np. bloog.pl (Wirtualna Polska) czy blog.onet.pl (Onet). Przed wyborem strony, na której założymy bloga należy zastanowić się jakie treści będziemy publikować i przyjrzeć się funkcjonalnościom. Jeśli będziemy dodawać dużo zdjęć, warto wybrać specjalnego fotobloga.

 

IF

Zdjęcie: Fotolia fot. by © ampyang

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.