Jesienne dekoracje: Jak zrobić bukiet z liści jesiennych? - Zrób to sam! [DIY]

Data:

Jesień kusi nas swoimi barwami, a jesienne liście aż się same proszą żeby zabrać je do domu. Zobaczcie jak w prosty sposób możemy zrobić kwiaty z liści i uformować z nich piękny bukiet. Nam taka ozdoba bardzo się podoba, a Wam?

 

Jesienny bukiet kwiatów z liści klonu

 

Jak zrobić bukiet jesienny?

Gotowy bukiet z liści będzie znakomitą ozdobą mieszkania, miłym sezonowym prezentem dla znajomych, czy pięknym jesiennym akcentem na groby. Jak zatem go przygotować? Przygotowanie tej jesiennej dekoracji jest naprawdę bardzo proste. Nie trzeba do tego specjalnego szkolenia, wprawy ani zdolności.

 

Potrzebne materiały:

 • worek jesiennych liści,
 • zwykła nitka do zawiązania różyczek lub cienki drucik,
 • nożyczki (można się obejść bez),
 • lakier do włosów lub nabłyszczać do kwiatów w spray'u (niekoniecznie),
 • i trochę cierpliwości.

 

UWAGA! Będąc na spacerze wybieramy liście średnie i duże. Liście nie muszą być ogromne, ważne żeby były dość szerokie i świeżo zebrane (suche liście mogą się kruszyć, poza tym są znacznie mniej plastyczne). Najlepiej sprawdzają się liście klonu i takie właśnie wybraliśmy w tym przykładzie.

 

Przygotowanie bukietu z jesiennych liści krok po kroku

Przygotowanie bukietu zaczynamy od zrobienia kwiatów z liści. W naszym przypadku wyszło 15 kwiatów i myślę, że to ilość optymalna.

 1.  Robimy pierwszą różę. Do jej wykonania potrzebujemy dwóch liści. Bierzemy liść i składamy go na pół, gładką stroną na zewnątrz. 
 2. Następnie tak przygotowany liść zwijamy w rurkę. Będzie to środek naszej róży. Dochodzimy mniej więcej do połowy liścia.
 3. W połowie zwijania  zaczynamy formować różę. Zwijając liść trzymamy mocno dół kwiatu, a górę nieco luzujemy, tak żeby powstał nam lejek. 
 4. Bierzemy drugi liść, składamy na pół i owijamy powstały wcześniej środek różyczki. Owijając nadal luzujemy górę, możemy również zbierać dół kwiatu w lekkie zakładki, wtedy góra powinna nam falować, ale nie jest to konieczne, świetny efekt uzyskuje się również przez samo zawijanie. 
 5. Mamy gotowy kwiat.
 6. Bierzemy nić (lub drucik) i kilkakrotnie owijamy nią różę aby się nie rozpadła, następnie zawiązujemy na supeł.
 7. Jeśli z boku wystaje nam część liścia, przycinamy nożyczkami. 
 8. Kontynuujemy robiąc kolejne kwiaty.  Ilość zależy od wielkości wykonywanego bukietu. Nasz bukiet składa się z 15 sztuk. Gdy mamy już wszystkie róże, czas na wykończenie. Układamy kwiaty w bukiet i całość związujemy nitką, drutem lub kolorową wstążką. Możemy na tym zakończyć dodając ładną wstążkę lub dołożyć kilka jesiennych liści dookoła kwiatów. Ponownie związujemy. Na koniec całość spryskujemy lakierem do włosów lub nabłyszczaczem do roślin, bukiet nabierze ładnego połysku.

I gotowe!!!

 

Dowiedz się jak wykonać bukiet z jesiennych liści

 

Zdjęcia: materiały redakcji

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
22-10-2014
Ocena:
A może coś nietypowego? Na przykład bukiet do góry nogami? Zamiast stać w wazonie na stole, będzie sobie wisiał na ramie lustra lub na ścianie w dziecięcym pokoju. Oprócz liści potrzebne będą jeszcze kolorowe, grube nici oraz kawałek gałązki (zdobyty w czasie spaceru po lesie). Ogonki liści owijamy nicią - im więcej barw, tym weselszy bukiet. Zaangażujmy do tego dzieci, to fajna wspólna zabawa. Końcówki nitek przywiązujemy do gałązki, tak by liście stworzyły małą kurtynkę. I gotowe!