Pachnąca szafa

Data:
Wszystkie lubimy jak nasze ubrania pięknie pachną. Niestety proszki i płyny do płukania nie zawsze pozostawiają trwały aromat. Aby nasze ciuszki naprawdę pachniały warto zastosować zapachy do szafy.
 

szafa-ubrania-dom-550

 
W sprzedaży jest wiele różnego rodzaju odświeżaczy i zawieszek do szafy. Większość z nich oprócz pięknego zapachu ma też właściwości odstraszające mole, a  ich  niewątpliwą zaletą są: cena oraz  różnorodność kształtów i zapachów.
 
Gdy mamy dużą garderobę i  jest w niej  gniazdko  elektryczne  możemy zastosować odświeżacz powietrza podłączany do prądu. W sprzedaży są także odświeżacze na baterie które co pewien, określony czas roztaczają mgiełkę pięknego zapachu. Nasze ubrania będą wówczas pachniały cytrusami, cynamonem, konwaliami, czy innymi kwiatami.

W małych garderobach i szafach świetnie sprawdzają się zapachowe perełki.  Można je zawiesić w tiulowym woreczku lub rozsypać luzem. Bardzo ładnie wyglądają i  nadają ubraniom delikatnego zapachu  truskawek, kokosa, cytrusów.

Sklepy oferują także wypełnione suszonymi kwiatami woreczki i saszetki. Można je ułożyć między ubraniami lub przywiązać wstążeczką do drążka na wieszaki. Podobne zapachy można wykonać samodzielnie jako wypełniacz używając suszonych owoców, mięty, odrobiny aromatyzowanego proszku do prania, mydła, czy herbaty.

Możemy też użyć specjalnej zapachowej wody do prasowania.  Do zwykłej wody do żelazka możemy także dodać odrobinę perfum. Pod wpływem ciepła zapach zostanie wchłonięty  przez materiał i długo się utrzyma.

Warto spróbować, by w  później w chłodny poranek otulić się mięciutkim i pięknie pachnącym swetrem.

Zdjęcie: fotolia by © GoodMood Photo

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.