Sylwestrowe gry i zabawy

Data:

Noc sylwestrowa jest fantastyczną okazją do spotkania ze znajomymi. Jeśli wraz z przyjaciółmi planujesz bawić się na tzw. domówce oprócz jedzenia, picia, muzyki, baloników i petard zadbaj o rozrywki. Świetnym rozwiązaniem są i zabawy sylwestrowe.

 

sylester-550

 

Sylwestrowe zabawy - tematycznie

Dobrym, sprawdzającym się od lat urozmaiceniem nocy sylwestrowej są imprezki tematyczne. W tej kwestii panuje duża dowolność i wszystko zależy od pomysłowości organizatorów. Nieustannie popularni są gangsterzy z lat 20-tych, hipisi z 60-tych i 80-te lata disco. Świetnie sprawdza się też tematyka filmowa, przyjęcia w stylu azjatyckim, meksykańskim, czy hawajskim. Dziewczyny w zwiewnych spódniczkach i kwiatowych wieńcach na szyi, faceci w szortach i kolorowych koszulach, papierowe palmy i drinki z parasoleczką zapewne dodadzą odrobinę ciepła w ten zimowy czas.

Warto też zadbać o odpowiednią dopasowaną do tematu imprezy muzykę, alkohol i wystrój.

 

Gry sylwestrowe - kalambury

Fantastyczną zabawą sylwestrową są też kalambury. Goście powinni podzielić się na dwa zespoły. Następnie na karteczkach wypisują ważne wydarzenia i skandale (polityczne, sportowe, naukowe, kulturalne, czy towarzyskie), które miały miejsce w mijającym roku. Losy zrobione przez każdy z zespołów należy umieścić w osobnym woreczku lub koszyczku. Jedna osoba z drużyny losuje karteczkę z pomysłem przeciwnego teamu i odgrywa rolę, tak aby pozostali członkowie jej zespołu odgadli co zostało spisane na karteczce. Wygrywa zespół z większą ilością punktów.

Sylwestrowe zabawy - wycinanki

Każdy z gości przynosi ze sobą wycinki z gazet lub zdjęcia z internetu dotyczące głośnych wydarzeń z kończącego się roku. Jeśli odbył się ważny koncert należy przynieść np. zdjęcie jednego członka zespołu, jeśli premiera kinowa kadr z filmu itd. Następnie analogicznie jak w kalamburach należy podzielić się na dwa zespoły, a swoje wycinki wrzucić do osobnych koszyków. Gdy przedstawiciel drużyny wylosuje zdjęcie, jego team próbuje zgadnąć o co chodzi. 

 

Gra w noworoczne postanowienia

Wszyscy goście otrzymują pięć karteczek, a na każdej z nich wpisują swoje noworoczne postanowienia. Następnie karteczki zwijają i wrzucają do woreczka lub kapelusza. Każda z biorących udział w zabawie osób ciągnie po jednym losie ( po kolei, aż zostaną wylosowane wszystkie karteczki) i czyta na głos znajdującą się na nim myśl. Wszyscy notują na kartce swoje przypuszczenia do kogo należy dane postanowienie. Wygrywa osoba, która najtrafniej dopasowała karteczki do ich autorów.

 

Twister

Rewelacyjnie sprawdzają się także zabawy sylwestrowe typu gra 'Twister', a osoba, która pierwsza się przewróci za karę będzie musiała wypić "karniaczka". Powodzenia i niezapomnianej nocy sylwestrowej!

 

Zdjęcie: Fotolia by © detailblick

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
30-12-2020
Ocena:
Super! Już jutro jest sylwester i nie miałam pomysłu na zabawy. A teraz już mam na pewno zagram z moją rodziną w kalambury. Wesołego i fajerkowego Sylwestra!
30-12-2014
Ocena:
kurcze super pomysły robię nie wielką impreze i nie mogę znaleść niczego odpowiednirgo do zorganizowania czasu tu pomysly są odjechane ale mi nie pasuję do imprezki